Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sétálunk a kutyámmal,...

Ha sétálunk a kutyámmal, megállunk, le akarom ültetni? Le is ül, csak éppen szembefordul velem.

Figyelt kérdés
Ha megtartanám a farát, hogy ne forduljon ki, akkor is kitekeri magát. Az jó, ha úgy próbálom javítani, ha fal mellett csinálom, és így nem tud kifordulni? Van más ötlet?
2015. jan. 10. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Az is jó lehet, de úgy is meg tudja oldani. Esetleg jutalomfalattal, megvezetéssel nem próbáltad még? Valószínűleg azzal esne le neki a leghamarabb, hogy mit is szeretnél.
2015. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fal mellett gyakorlás tök jó, ha csak az a cél, hogy szépen üljön láb mellett a kutya.

Ha viszont azt is el akarod érni, hogy ne ellenkezzen már, mert hülyeség, akkor azért oldd meg, hogy ha ki akar fordulni, akkor se menjen neki. Ettől még gyakorolhatsz falnál, de a nevelésnek jót tesz, ha egyértelműen megmutatod neki, hogy hisztivel meg erőszakoskodással nem ér el semmit.

2015. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Otthon szoktad láb mellé is ültetni? Nekem ennyiből úgy tűnik, hogy egész egyszerűen a vezényszavadhoz/kézjeledhez neki ez a veled szembeni póz társult. Viszont ha így van, akkor szerintem felesleges fal mellé menni, megfogni a farát, inkább kicsit gyakoroljátok otthon is, hogy így is lehet ezt, utána meg ki lehet vinni a feladatot egyre magasabb ingerkörnyezetbe. Az én nézeteim szerint egy kutyától akkor várhatsz el bármit, ha már biztos vagy benne, hogy az adott szituációban teljesen tiszta neki, mit kell csinálnia, viszont ha ez megvan, akkor nincs visszapofázás. :) Itt sem biztos, hogy fizikai kényszert alkalmaznék, inkább erélyesebben rászólnék, hogy nem szeretném többször kérni.
2015. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akumi! Kifejtenéd?

Olyan szépen működik :) a kutya. Megy láb mellett, nem húz, bármikor vissza tudom hívni, a fekszik is megy.

De csak velem szemben ül le.

Ha falattal vezetem, vagy kézzel, mindegy, nem megy.

2015. jan. 10. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:
#3-al értek egyet. Egyszerűen csak berügzült neki, hogy az ülés az veled szemben van. Úgy is lehet javítani rajta, hogy mikor azt mondod "ül" még mielőtt ő befordulna szembe, te fordulsz szembe vele. Akkor megszokja, hogy nem kell 'pattogni'. Egy idő után már csak derékból kell kicsit befordulnod, utána már csak fejjel.
2015. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Nincs rajta mit fejtegetni, ne tekerje ki magát :) Amikor megállsz és le akarod ültetni, rövid póráz jobb kézben, bal kezed a fenekénél kívülről, és nem engeded kifordulni, aztán baromira örülsz neki, ha jó helyre ült le.
2015. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt még mindig nem írtad, otthon sikerül-e beültetni láb mellé a kutyát. Viszont én tényleg arra tippelek, hogy nem tiszta a kutyának a feladat, ha minden mást csinál, csak ezt nem.

Az is lehet, hogy kicsit belefrusztráltad magadat és a kutyádat is ebbe a szituációba, amiért nem ment/megy.

Mindkettőre az otthoni gyakorlással való kezdés a megoldás. Ott te is, a kutya is kap sikerélményt.

2015. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
feltételezem azért ül le veled szemben, mert mindig előlről kapta a jutalmat, illetve a könnyebb szemkontaktus miatt. ültesd le otthon a kutyát, állj be mellé, és rögtön bal kézből jutalmazd. inuljatok el, és bal kézben legyen a kaja, illetve ha már nincs kaja, akkor bal kézzel a simi.
2015. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!