Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok első kutyának?

Figyelt kérdés

Most nyáron szeretnénk egy kutyát anyukámmal.

Napi 2-3 óra foglalkozást tudok neki nyújtani. Kinti-benti kutya lenne.

Milyen fajtát ajánlotok?

Elfogunk menni menhelyre is úgyhogy azt most kérlek ne mondjátok.



2015. jan. 11. 10:28
 1/8 anonim válasza:

Hát ez nem csak ettől függ.....

Attól is hogy ti milyenek vagytok, kibírtok e mondjuk egy pörgős kutyát napi 2-3 km minimum mozgás igénnyel, vagy szeretnétek e valami "extrát" nevelni bele ,...ilyesmi.. de szerintem előbb a fajtákat nézd meg biztosan van online oldal ami ezzel foglalkozik és akkor látod melyik illene hozzád és anyukádhoz...

2015. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fajtatiszta kutya 100-150 ezer forintba kerül. Elsősorban, van erre pénzetek? Szaporítótól ne vegyetek olcsón "fajtiszta" kutyát, mert így járhattok nagyon könnyen:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6460655-csak-..


A menhely jó ötlet. Továbbá februárban lesz a Fehova kutyakiállítás Budapesten, érdemes lenne ellátogatni oda, mert nagyon sok kutyafajta kerül bemutatásra. Ott láthatod őket élőben és ha megtetszik valamelyik, akkor a tenyésztővel ott helyben tudsz is beszélgetni. Több infot ezen az oldalon találsz: [link]

2015. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Westie? :)
2015. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Ha nem menhelyi kutyus lesz, akkor biztos, hogy rendes tenyésztőtöl fogjuk venni

2015. jan. 11. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Máltai selyemkutyus. Tündériek,aranyosak,okosak nagyon nagy kedvencem ez a fajta:) Basset houndot és a tacsi is nagyon aranyos fajta:)
2015. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak ajánlani tudom a menhelyi kutyusokat

eleinte lehetnek problémásak(előéletüktől függ)

de töménytelen szeretetet és hálát nyújtanak. persze nehezebb kicsit őket nevelni...nekem egy Spánielem van, egy éve van velünk, látszik rajta,hogy hánytatott sorsa volt,de hozzánk ragaszkodik,és nagyon hálás.

2015. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1menhelyi kuta nekunk is az van (labrador keverek) nagyon könnyen nevelhető elgesz életébe azt próbálja meghálálni hogy elhoztad amugy nem kell felned ezektől a rosszabb előéletű katyaktol mert a mienk mikor eszik odanyujtom a kezem a taljahoz hatralep es leül megcsak nem is morog.

2.sztem labrador

3.en ilyen kis elemes (törpe ktyak) nem ajanlom. Egyreszt felosek egyszer az egyik megus harapott eleg rendesen mikor lehajoltam hozza es meg akartam simogatni ugy hogy ismert . Masresz tlszerintsm sokkal jobbak a kicsit nagyobb testű kutyák.

4esetldg ha valamelyik ismerősötöknek a kutyája szült es az anya kutya rendes meg minden azokat a kölyköket is nyugodtan elhozhatod nem kell hogy feltétlen fajtatiszták legyenek.

2015. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Border Collie
2015. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!