Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok az oltások,...

Melyek azok az oltások, amelyek nélkül egy felelős kutyagazdi nem viszi sétálni a kutyáját? Illetve ezeket hány hónapos korára kapja meg?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

3-4 hónapos korukra elvileg meg kell, hogy kapják az összes oltásukat. Minden orvosnak megvan a maga oltási sorozata, de általánosságban így néz ki (az időpontokat nem nagyon tudom): 6 hetesen parvo elleni, aztán még egy parvo elleni, majd 2 vagy 3 kombi. Általában 3 hét kell, hogy elteljen két oltás között. Majd az utolsó oltás után egy hónappal kapja meg az első veszettség ellenijét, amit 6 hónap múlva meg kell ismételni, majd onnantól kezdve évenként.

A kombináltat nem kötelező beadatni később évenként, de egy felelős gazda beadatja.


Arról megoszlanak a vélemények, hogy mikor lehet kivinni a kutyát. Van olyan doki, aki azt mondja, hogy várd meg az utolsó oltást, míg van, aki azt, hogy a 2. kombi után kiviheted...


Én személy szerint már sétáltattam 8 hetes korától, illetve a tenyésztőnél is sétált már előtte, természetesen odafigyelve, hogy ne szimatoljon pisit, kakit és ne járjon olyan helyen, ahol sok kutya megfordul.

2015. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!