Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg parancsra...

Hogyan tanítsam meg parancsra ugatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kézjelre vagy hangra (Ugass!,Hangot! stb). Már rég meg akartam tanítani a 2 éves németjuhászomnak de azt sem tudom hogy hogyan kezdjek hozzá.

2015. jan. 11. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltartod a kedvenc játékát és akkor adod oda, ha elkezdett ugatni. Az én rotim pár perc alatt megtanulta. Egy nj-nek nem lehet ez probléma, hiszen a felugatást neki is tudnia kell, "munkájából" kifolyólag.
2015. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy kiegészítve az első válaszolót, addig "hergeled" a labdával, kedvenc játékával, vagy akár a vacsorájával, míg nem ugat, nálunk ez vált be. Ha csak felemeltem a labdát, tarthattam fél óráig is, ő meredten ült és nézte. De mikor elkezdtem vele játszani, előtte húztam, de nem tudta utolérni, leraktam, ráléptem -a labdára-, úgy tettem, mintha elrúgnám, akkor már volt olyan nagy a feszültsége, hogy elkezdett ugatni.
2015. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy klikkert, megtanítod rá, hogy az mi és hogy működik. Utána amikor magától (nem kell hergelni...) ugat, klikk, jutalomfalat, és vezényszó. Néhány alkalom után menni fog a vezényszó után is.
2015. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as!


A klikker az csak egy eszköz, attól még a kutyát valahogyan rá kell arra venni, hogy ugasson. Addig, a nagy büdös semmire nem tudsz dicsérni :)


1-es voltam. Amúgy igen, nem fejtettem ki normálisan a dolgot, kettes jól leírta utánam. Ismerősöm pl. úgy tudta rávenni a kutyáját az ugatásra, hogy locsolóba beszélt neki és a mélyebb hangra elkezdett ugatni :)

2015. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na bocsi, félreolvastalak, 3-as... (nem az én estém ez a mai :D ). Igen, úgy is lehet, ahogy írod, hogy megvárod, míg magától produkálja a kívánt cselekvést, de ez általában sokkal hosszabb idő, mire így megtanulja a kutya.
2015. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Csak az a baj hogy egy nagyon csendes kutyáról van szó. Csak akkor ugat ha egy kutya van az utcán. :/
2015. jan. 18. 18:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedvenc játéka nincs, a kaja pedig csak akkor érdekli ha a táljában van...
2015. jan. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!