Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámat rá?

Figyelt kérdés

arra szeretném megtanítani,hogy ha valaki bedob a kerítésen kaját,akkor ne egye azt meg. Arra gondoltam,hogy a haverommal bedobatok egy szalámidarabot,amit előtte bekentem vlmi olyan anyaggal,amit ha megkóstol nagyon rossz ízű és többet nem fogja megenni az olyan kaját.

Szerintetek mivel kenjem be a szalámit,ami persze nem teszi tönkre az ízlelését?



2015. jan. 11. 17:34
 1/6 t_GaRami_a ***** válasza:
Szerintem ne így csináld. Csak simán ha bedobja, mondd, hogy "fúj", először meg foglya enni, de ha minden jól megy, majd ott hagyja. Úgy, ahogy bármi mást. Ha ott hagyja jutalom, ha nem leszidod. Hajrá!
2015. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha előtte betonnal kiöntöd a kutya orrát, akkor esetleg működhet, de szerintem úgy se. Semmi értelme, kiszagolja a nem jó ízű cuccot, és aminek olyan szaga van, azt majd nem eszi meg, ráadásul ha nem gyakorlod elég sokszor és elég sokféle kajával rendszeresen élete végéig, be fog próbálkozni.

Akinek erre tényleg szüksége van, mert komoly telepőrző kutyái vannak, az árammal tanítja a kajamegtagadást. Nem elektromos nyakörvvel, hanem különféle csalikajákat helyeznek el a kutyáknak, amibe áram van vezetve, és megrázza őket, ha felveszik. Házilag azt, hogy tök egyedül ne egyen meg a kutya valami finomat, amit talál a kertben, gyakorlatilag lehetetlen megtanítani.

2015. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az áramos tanítással rossz a tapasztalatom:

A csali kaját ott hagyta, de a kiképző táskájából az uzsonnát ellopta...

2015. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ott is megrázta volna az áram, ott is megtanulta volna, hogy nem szabad. A kutyák kapcsolással tanulnak, szituációkat, helyeket, tárgyakat, embereket stb. kötnek össze magukban. Teljesen más a földön talált kaja, mint a kukában, vagy az asztalon, vagy egy gyerek kezében. Általánosítani akkor fog, ha mindegyikért ugyanazt a negatív visszajelzést kapja. Minél több helyzetben zabálásért kapja a negatív ingert, annál kevesebb új helyzetben fogja megkockáztatni.

Ez ugyanaz a jelenség, amikor a kutya a kutyasulin tök jól megcsinál minden feladatot, de a kapun kívül nulla. A kutyasuli területét összekapcsolta a fegyelemmel, de mivel kint nem ugyanúgy foglalkozott vele a gazda, nem szólt rá a kiképző ötpercenként, meg nem vette komolyan a feladatokat, ezért ott nem engedelmes.

Vagy ott van a pitem, aki imád minden embert, különösen a gyerekeket, és ha rámosolyognak, néha még mindig kihívás lehívni az emberről, de például ha tömegközlekedünk, leülhet húsz centire mellé egy csapat visítozó gyerek, akkor se figyel rájuk (megtörtént eset), mert ott sokkal inkább vasfegyelem van, mint az utcán, és tudja, hogy semmiféle ökörködést nem tűrök el, ha leültettem, vagy fektettem, akkor ő ott fog maradni és pont, és nem piszkál az égvilágon senkit.

Ezer ilyen példát tudnék hozni, szóval nem az áramos módszer a rossz, egyszerűen csak nem arra való, hogy a kiképző táskájában lévő kaját tiltsa. A földön lévő kajára alkalmazzák, ezért arra hat.

2015. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyákat jutalmazással lehet a leghatékonyabban megtanítani akármire. Pl. Ha jól csinálja amit szeretnél, adsz neki egy jutalom falatot vagy játszol vele,ha pedig nem azt csinálja amit szeretnél akkor pedig próbálgasd türelmesen idővel megtanulja,de a legfontosabb mindig,hogy jutalmazd ha jól csinálja.
2015. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2015. jan. 22. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!