Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után megfognak...

Ivartalanítás után megfognak szünni a harcok?

Figyelt kérdés
Egy 3éves kan stafordshire terrierünk és egy lassan 1 éves közép-ázsia juhász kan kutyánk van.Heti 2-3 harc van amit a káj kezdeményez és sajnos egyre durvábbak. Az ivartalanítást javasolták (mind a kettőt). Kérdésem:megfognak szünni a harcok,mire számítsunk a műtét után,valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? köszönöm a válaszokat :)

2015. jan. 11. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
nem fognak megszűnni, ugyanugy fognak verekedni. Ivarérett lett a KÁJ. zárjátok külön őket.
2015. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ,azt hittem elfognak múlni
2015. jan. 11. 18:21
 3/8 sippara ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás marha hasznos dolog, de önmagában nem csodaszer - ezzel szemben neveléssel kombinálva már mehetsz vele valamire.
2015. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pit keverékem "utálja" a kan kutyákat, széttépné mindet. Az ivartalanítással ez sajnos semmit sem változott.


Ettől függetlenül ivartalaníttass, de ne azért, hogy ez megoldódjon.

2015. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam a fiatal kori (10 hónapos volt mindkettő) kezdődő vitákat teljesen megszüntette az ivartalanítás. Szerintem minél hamarabb keríts rá sort és mellette egy kutyasuli sem ártana.
2015. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Nálad lehet. Kérdés, ugyanilyen fajtáju, vehemenciáju kutyáid vannak-e mint a kérdezőnek. ne általánositsunk. a kutyák közötti rangsort sosem a gazda dönti el. A kutyáknak meglehet tanitani, hogy a gazda jelenlétében ne verekedjenek, de ettől függetlenül olyan az együttartás mintha puskaporos hordón ülnének.
2015. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ivartalanítás meg lesz és amennyiben nem sikerül a verekedéseket megszüntetni, el lesznek különítve.
2015. jan. 12. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy szuka, majd egy fél év különbséggel egy kan pitem. szerelem volt első látásra. mindent együtt csináltak, elválaszthatatlanok voltak. De mint a szappanoperákban, olyan gyűlöletté fajult a szerelmük egy ponton, amikor egyszer nagyon brutálisan komolyan sikerült összeverekedniük a hergelő szomszéd zsebcirkálóján. A férjem egyedül küzdött két kutyával, kb negyed óráig, az összes erejét bevetve. Ez nem vicc!!! sajnos őt is megkapták, és komoly műtéttel lehetett az ujját összevarni, mert kifordult a húsa, miközben próbálta őket szétszedni. a harc ölre ment! úgy szedtük össze a két kutyust vérben ázva, darabok hiányoztak belőlük. A kannak ropogott a bőre az alatta beázó vértől. nem voltunk erre felkészülve, mert nem voltak előjelei a verekedésnek, derült égből villámcsapásként történt az egész. Utána kibékithetetlenek voltak, természetesen onnantól fogva különzártuk őket. egy év után is ha meglátták egymást a szőr már állt a hátukon, és a szemükben ott volt az ölés.

Ekkor vittük el a kant ivartalanitani (sajnos túl későn, mert akkor már a verekedés megtörtént.) A szukán túl kellett adnunk, ami döntésünket egy év után hoztuk csak meg, addig elzárva tartottuk őket, ami szintén nem volt egy kellemes dolog, állandóan rettegtünk attól, hogy mikor sikerül megtalálniuk egymást a kertben, mert vadásztak egymásra. Tudom valahol hibáztunk, hogy ez előfordulhatott, de leirtam ezt a rossz esetet is, hogy tudd, nem vicc amiben vagytok, talán tanulsz a mi példánkból. Volt nekik egy közös kölykük, akit szintén megtartottunk, szintén egy kis szuka, úgyhogy most ketten vannak a kannal. A szuka szintén átvette a vezetést a kan fölött, de a kan tanulva az előző példából (amikor az anya kutyával összeverekedett) már nem támad neki a kis szukának. Nem tudom megmondani, hogy ez az ivartalanitás miatt lett-e vele, vagy azért, mert tanult az előző esetből, hogy amikor ők összeverekedtek, szétrobbant a falka, mert a szukát örökbeadtuk, ő meg ment a panzióba 3 hónapra. Azóta is látom rajta, hogy fél, és nem mer kekeckedni a másik szukával. de az is lehet, hogy az ivartalanitástól is lenyugodott.

2015. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!