Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya...

Mennyibe kerül egy kutya eltartása havonta kompletten?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
egy törpe uszkár lényegesen kevesebbet eszik,mint egy 50 kilós rottweiler,ezért pontosítsd a kérdést.
2015. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egy kis termetű kutya
2015. jan. 11. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon kis termetű kutya talán elvan havi 10 ezerből. Vizsla nagyságú kb. annyi, mint egy nyugdíjas eltartása.
2015. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából akármennyibe kerülhet. Etetheted konyhai maradékkal, és elfelejtheted az állatorvost, és akkor ingyen van, lesz egy boldogtalan, beteges, rövid életű kutyád, de nevezhetjük kutyatartásnak, ha nagyon akarjuk.


Meg van a másik véglet, vehetsz mindenféle drága kaját, ezer drága játékot, amiből naponta szétszed kettőt, fizethetsz kutyasétáltatót vagy kutyanapközit, ha nincs rá időd, hordhatod kozmetikába, a határ a csillagos ég.


Az én két kutyám (20 és 24 kilósak, az egyik idős, a másik aktív fiatal) összesen megesznek kb. havi 8000 Ft-ot (BARF-ozunk, nyers hús és zöldség), bolha-kullancs elleni védekezés havi 4000 (ennél lehet olcsóbb is, drágább is, attól függ, mit használsz és sikerül-e jó áron megvenni), tehát mondhatnánk, hogy havi 6000/kutya, de ugye néha már kidobom a rágcsálós kötelüket, és veszek újat, néha elfárad a 2000 Ft-os labda, akkor az is kell új, néha meg kell őket fürdetni, kutyasampont kell venni, az öreg szájkosarát elrágta az ideiglenesem, újabb 4000 Ft, mindkettővel kellett dokihoz menni (az egyiknek a fülébe nőtt hematoma, a másik meg szétvágta a talpát), műtét, altatás, kötözés, miaszar, 60ezer (egy hónap alatt), utazgatunk, az sincs ingyen, jutifalat is fogy egy tonna, ki se merem számolni, mennyit költök rá...

Szóval elég kiszámíthatatlan. Szerintem egy tizessel érdemes számolni (ha kevesebb lesz, az ugye nem fáj), plusz fel kell készülni az előre nem tervezhető költségekre.

2015. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Én vidéken élek és most csak egy kutyánk van. :) Korábban voltak más állatkák is. :) Erre alapozni, hogy mennyibe kerül egy kutya eltartása nem lehet. Megveheted a legdrágább kutyakajákat is, de szerintem egy okos kutyának az fog legjobban ízleni amit lát, hogy te is olyat eszel. :D A krumplit, kakaót, kávét, cukrot tartalmazó ételek persze kilőve. De ami fontosabb a kérdésednél, hogy mennyit kell foglalkozni egy kis kutyussal. :) A legszívesebben mindig ott lennének a gazdájuk mellett. Nem lehet nekik azt mondani, most hagyjál mert nem érdekelsz. :)
2015. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a választ
2015. jan. 11. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Állatorvost akartam írni én is. De az évenkénti kötelezőtől, még kutyához nem kellett orvost hívnunk, vagy orvoshoz vinni. Nyilván oda kell figyelni a kutyára, hogy ne pl. nem nyel-e le dolgokat, vagy másképpen viselkedik-e a megszokottól. De abban, hogy foglalkozol vele és odafigyelsz rá(táplálkozásilag is), már benne van, hogy kevésbé lesz beteges. Szerintem... Macskához kellett már orvost hívni, de nem tudom mennyibe került, meg a macska szabadon jár kel egész nap amerre gondolja. :)
2015. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
talán így egyszerűbb számolnod . kaja napi 200-500.-ft . attól függően ,hogy mivel etetsz . kellékek : ágy -asztal :)tálak,pórázak,stb . kb : 5 -10 000.-ft. élősködők elleni védelem : jó kullancs elleni nyakörv 6-8000.-/ db ami 8 hónapig jó. vagy 1500-2000 ft / hó ,amennyiben spot-ont használsz. féreghajtó 3-4 havonta 200-2000.-ft ( a jók drágák pl : milbemax ). jutifalat ,motivációs játékok, kutyasuli stb . ???? na ez lehet akármennyi. így a pontos ára,hogy mennyibe is kerül egy kutya eltartása havonta kompletten : szerintem havi 10 000.- vagy 20 000.- ft reális . ebben az árban az állatorvosi költségek nincsenek benne . vagy egyszerűen tartasz egy kutyát valahol az udvaron a sarokban . amit naponta 1 x etetsz ételmaradékkal, naponta adsz neki vizet, és esetleg heti 2 x elviszed sétálni ,miután ráuntál a napi 2 órás sétákra . vagy mert felnőtt az eb és makacs -akaratos állattá vált. és nem érti a parancsaidat . ergó rossz kutya lett.
2015. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem két kistestűm van.


Havi 5-6 ezer ft elmegy a kajára.

Akkor 3 havonta 350 ft a féregtelenítés

Évente 2x-3x kozmetika ( 4300 ft/alkalom/kutya)

Évi oltások veszettség elleni +kombi 8000 ezer ft/kutya

Időnként kutyasampont kell venni az olyan 1000 ft környéke.


Akkor időnként kap a fiatal új labdát vagy játékot,elhasználtat kidobjuk.


Akkor váratlan orvosi költségekre is fel kell készülni.

Ami ha tényleg semmiség 8-10 ezerből megúszod.

Akkor elhasznált póráz,nyakörv lecserélése időnként (pár évente)


Amelyik hónapban kapnak oltást vagy visszük kozmetikába őket akkor nyilván valóan több a költség.

2015. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!