Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ronthattam el? Hat tenyész...

Mit ronthattam el? Hat tenyésztőnek írtam már levelet, de senki nem méltatott válaszra.

Figyelt kérdés

Nem kérdeztem rá az árra, elmondtam magamról amit tudni lehet (18 éves, szüleivel élő lány, két kutya - 3 és 13 évesek - gazdája). Elmondtam mire szeretnék kutya, hogy nevelem az eddigieket, és a kicsinek mit tudnék nyújtani ( a jelenlegi fiatallal kutyasulizunk, agiltyzünk és hobbi szinten frizbizünk). Napi kétszer viszem őket sétálni. Reggel 1 óra, és délután 2 óra. Elmondtam, hogy miért szeretném azt a fajtát, miért lett szimpatikus pont az a kennel. És kérdeztem, hogy hol neveli a kicsiket, mivel eteti őket, szocializálja-e őket külön, milyenek temperamentumra a szülő kutyák, lehet-e menni kennellátogatóba. Valamit oda kellett volna még írnom?

Ezek a levélírások kb.3 hónappal ezelőttiek , mindenkienek elküldtem 1 hónap után mégegyszer, hátha nem ment el a levél.

Kezdem feladni, szaporítós kutya ellen tiltakoztam, de ha más nem lesz én feladom, és onnét hozok.


2015. jan. 11. 22:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, arról nem tudok nyilatkozni, hogy mi lehetett a baj a levéllel (már ha egyáltalán volt), mert én mindkét kutyám kennelét telefonon kerestem fel. Ezt tudnám javasolni neked is.

Sőt, ha valóban a levéllel lenne a probléma, akkor legelőször nem muszáj megmondanod, hogy te írtál nekik. Ha látod, hogy nincs ilyesmiről szó, később elmondhatod, esetleg rá is kérdezhetsz, hogy miért nem kaptál választ. Remélem tudtam segíteni, szép estét.

2015. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A telefonos dologgal az a baj, hogy feltöltős kártyás a telefonom. De kb. 4 hónapja egyszer nem töltöttem fel. Aki akar elér engem, viszont én nem tudok telefonálni, minden pénzemet amit megkeresek, vagy a szüleimtől kapok pedig a kiskutyára teszem félre, és másik két kutyát is félig én tartom el. Ezért sem tudok telefonálni. Tudom nem nagy kiadás egy feltöltés, de a 13 éves kutyám elég beteg lett mostanság, és szüleim nem hajlandók pénzt áldozni az állatorvosra :(
2015. jan. 11. 22:29
 3/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Megjegyzem, nagyon szép dolog, amit csinálsz, hogy fontosabbak a kutyáid, mint hogy hívhass telefonon valakit. /Bár ez lenne az alap egy felelős kutyatartónál, de sajnos ma már kevés van ilyenből./

Szüleid telefonjáról nem tudod felhívni a kennelt? Vagy nem is tudják/ellenzik, hogy új kutyit szeretnél? :/ Vagy más rokon, barátok, valaki? :/

2015. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szüleim úgy vannak vele, hogy nekem adnak némi pénzt (azonfelül, hogy suli mellett dolgozom is) és ha hívni akarok, akkor annyi mondanak, intézzem a sajátomról. De azt nem tudják, hogy a pénzem nagy része a kutyákra megy el ( tápok, kutyasuli, az öreg kutyus orvosi kezelése, benzin/tankolás ha megyek velük - szüleimnek fizetem, az ő kocsijuk ugyanis). Az új kutyáról tudnak, de mivel kistestűről van szó, nem ellenzik (úgy is én etetem őket, a szüleim jóformán csak beleszállnak a táp árába, mert az hiszek valami olcsót veszek és arra adják a pénzt, meg az alapoltásokat ők fizetik éves szinten - minden mást én). Barátoknál igazából nem próbálkoztam, nem is tudom miért, szerintem a kutyasulin rákérdezek, nem-e ad valaki kölcsönbe telefont - és majd valamivel meghálálom.
2015. jan. 11. 22:45
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Megint én;

Jó ötlet a kutyasulisok megkérdezése, ők biztosan segíteni fognak.

Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy a szüleid betegesen sajnálják tőled a pénzt, nem normális dolog a saját gyereküket ilyen szinten magára hagyni anyagi szinten (vagy ki tudja, lehet nem csak anyagi szinten)... Sajnállak, nem lennék a helyedben. :/

2015. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha én tenyésztő lennék, én sem adnék neked kiskutyát. Nem értem, ha ennyire nehezen oldasz meg már 2 kutyát is, akkor miért kellene harmadik.

Ha nincs 2500 Ft-od feltölteni a mobilod, hogy oldod meg, ha valamelyik kutyáddal hirtelen komolyabb baj történik?

Tényleg, 80-100e Ft-tól kezdődik egy kiskutya, és te ennek az 1 század részét sem tudod telefonra költeni? Ez abszurd. Mondd, hogy kamu.

2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem hagynak egyedül, de a kutyákat én akartam - és nekik annyiból a kutyatartás, hogy minél olcsóbban kijöjjön a kajáltatás, meg éves szinte az oltás okés. Minden egyébnél azt mondták, ha csinálni akarom, odaadják a kocsit, de anyagilag ők nem állnak úgy, hogy nekem a kutyasulit, benzint és egyéb ilyen dolgokat finanszírozzanak. Bátyámat és engem is úgy nevelnek/tek, hogy tanuljunk meg felelősséget vállalni, és hozzunk döntést, mit helyezünk a lista élére, mi a fontos. Számomra a kutyák állnak a dobogó legfelső fokán. A 3 éves kutyámat, menhelyről hoztam, a 13 éves pedig nagyapám kutyája, aki 2 éve került hozzánk mivel papám meghalt és a kutyáját egyedül én voltam hajlandó magamhoz venni, senkinek nem kellett. Szüleim se akarták. Pl. ilyen ruházkodás és miegyéb, azt a szüleim állják :)


4. válaszoló, nem oldom meg nehezen, csupán mérlegelek mi a fontos. Jelen esetben a kiskutya ára kb. 2 hónapja összegyűjtve pihen a szekrényem eldugott sarkában. A 2500 Ft valóban nem sok, de jelen esetben pl. nekem ez egy hétvégi kutyázás ára. Azaz 4 hétvége olyan, mintha 4-szer tölteném fel a kártyámat. Megoldom, most is megoldottam. A 13 éves kutya, máj és veseproblémákkal küzd. Jelenleg komoly gyógyszeres illetve állatorvosi kezelést kap, ezt a munkám által megkeresett pénzből térítem. Ki számolom előre, mikor mire és mennyit költök.

2015. jan. 11. 23:12
 8/22 A kérdező kommentje:
Valamint 4. válaszoló, nem írtam meg egyik tenyésztőnek ezt az anyagi dolog hátteret, egyáltalán semmi ilyen dolgot. Mikor és hogyan mennyit fizetek. Ha nem tudnám eltartani a kiskutyát, hidd el nekem, én volnék a legutolsó ember a földön, aki bevállalná. De mivel tudom, hogy igen képes vagyok eltartani, ezért is , szeretném. Májustól meg amúgy is dolgozó ember leszek, szóval onnantól no problemo az anyagi része. A tenyésztőnél pedig nem mondtam, hogy MOST AZONNAL akarok kiskutyát, hanem csak szerettem volna kapcsolatot kiépíteni, megismerkedni velük, hogy ha mondjuk szeptemberre tervez almot, akkor tudjam, hogy igen van ez a tenyésztő és nála esetlegesen számíthatok arra, hogy kiskutyát hozok.
2015. jan. 11. 23:20
 9/22 anonim ***** válasza:

Facebook-on, egyéb közösségi oldalon nincs fent a tenyésztő? Esetleg ott is megkeresheted. Vagy akár ha tudod, hogy elmegy egy versenyre, kiállításra, ott is elmehetsz, akkor egyből személyesen is beszélhettek.

A szaporított kutyát nem ajánlom, ha te is alap járaton ellenzed a szaporítást, akkor gondolom nem újak az érveim. Ha sportra akarsz kölyköt, akkor különösen nagy lutri egy szapis kutya, arról nem is beszélve, hogy sok versenyre nem is mehetsz vele, ha nincs tk-e.

2015. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg ha vannak közös ismerőseitek, akkor az ő segítségüket is kérheted.
2015. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!