Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normalis, ha a kutyam...

Az normalis, ha a kutyam evesnel morog ram? Tudom, hogy vedeni akarjaa kajajat, de ndm kene valahogy leszoktatni? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés
De csak akkor morog, ha velem olyan szemely van, aki szigorubb a kutyaval, mint en (ett ugy ertem h apum a legszigorubb vele, es amikor vele vagyok, akkor morog ram, ha magam vagyok akkor nem, vagy ha a tesomal vagyok aki szinte mindent megenged neki, akk a tesomra morog) Szoval nem tom, h milyen rendszer szerint megy, de errol ne, kene leszoktatni? A tesomra pl akkor is morog, amikor beengedjuk nehea a kutyat, a tesom csak odamegy, a kztya meg ok nelkul morog... de csak akor, ha van valaki a hazba. Amikor csak egyedul van a tesommal akk abszolut nem morog, semmit se csinal. Viszont ezt velem nem csinalja, ram csak evesnel morog... szoval o felalitotta a "rangsort" 1. Apum, utana en, utana a tesom, es mindig arra morog, aki "gyengebb" ...

2015. jan. 12. 00:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, es 2 eves puli, kan. (Ha ez szamit)
2015. jan. 12. 00:37
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
a morgást nem szabad engedni neki.
2015. jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Faterom azt csinálta, hogy amikor morgott, elvette a kutya kajáját és csak akkor adta vissza, ha abbahagyta.

Elég gyorsan leszokott róla.

2015. jan. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem szabad hagyni, hogy barkire is morogjon, vedi a kajat, de a morgas dominanciara utal, marpedig a kutya nem lehet dominans, meg kell tanulnia, hogy o van a rangsor legaljan.

A falkaban a felsobbrenduek baemikor elvehetik a kajat a masiktol, ez az amit o nem akar, ezert probal dominansabb lenni.

A legjobb modszer tenyleg az, ha hatarozottak vagytok, ha eszik, tobbszor is el kell venni tole a kajat,mutassatok meg neki, hogy ti rendelkeztek a kajaja folott, ti dontitek el mikor kap es mikor nem.

Ahogy az utolso hozzaszolo mondta, elvenni, es csak akkor adni vissza, ha mar nem agressziv.

2015. jan. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A kajavédés egy természetes ösztön. Leteszed neki a kaját és hagyod enni. Sosem értettem miért akarja mindenki kiölni a kutyából az ösztöneit. Te adod neki a kaját, akkor meg miért kellene utána csesztetni a kutyát?


Lehet lepontozni...


Az meg, hogy morgolódik rátok, simán lehet attól, hogy nem bízik bennetek. Esetleg túl szigorúak vagytok vele, ok nélkül "bántjátok". Egy domináns kutya pl. nehezen viseli, hogyha állandóan le/be akarják törni, teljesen felesleges is az állandó harc.

2015. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

4-es!


Te valamit nagyon összekeversz! A farkasfalkában még a leggyengébb egyed is kisajátíthat magának egy falat kaját, amit a felette állók sem vehetnek el tőle!


Meg mi az, hogy egy kutya nem lehet domináns? Tisztában vagy egyáltalán a fogalmakkal?

2015. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nehogy azt mondjatok, hogy az normalis, ha a kutya morog a gazdara, ha az a kajaja kozelebe megy. Volt mar jonehany kutyam, egy se szolt egy szot se, ha a kozelebe mentem, vagy akar elvettem tole a kajat.

Ez fontos, hogy a kutya csak akkor ehessen, ha mi megengedjuk, nem csak a sima etetesrol van szo, hanem ha pl valami kaja leesika foldre, ha az utcan talal valamit, nem szabad, hogy hozzanyuljon engedely nelkul (sajat erdekeben is, az utcan foleg ki tudja, mit szed ossze). Ha otthon sem a gazdi rendelkezik a kaja folott, mashol sem fog. A kutyanak a gazdaja kell hogy legyen a falkavezer, nincs olyan ok, ami miatt megengedett, hogy ramorogjon.


A dominanciat ugy ertettem, hogy aki a rangsor elen all, elnezest, ha rossz szot hasznaltam. Nem szabad, hogy ez a kutya legyen, a kutyanak tudnia kell, hogy o van a rangsor legaljan. Mint ahogy a kerdezo is irta, a kutya kialakitja magaban a rangsort, az apuka az elso, a rangsr vegen valoszinuleg a kisgyerek all, de o kell, hogy az utolso legyen.


Most 1 kutyam es 1 cicam van, rank nem morog a kutya eves kozben, a macskara igen, ez az o rangsora es ez igy a normalis.

2015. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sebok ***** válasza:

Abszolút nem normális dolog.Félti a kajáját.Nevelés hiánya van és hát 2 évesen pulit átnevelni kemény lesz.

Az én kutyámnak a nyelvét is kiszedhettem a szájából nemhogy a kaját,akkor se mozdult,vagy mordult volna semmit s. nem tudom hogy tudnád őt leszoktatni erről de semmiképpen ne hagyjad.erőltesd.Ha más se tetszik neki majd sejhajba harap?

2015. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van itt kavar a fejekben

Kezdjük azzal, hogy van 'claimed' és 'unclaimed' food. A magyar szakszerű meghatározást nem tudom, de legyen 'birtokolt' és 'nem birtokolt' étel.

Ha egy csont hever a földön (ez még nem birtokolt étel), akkor természetszerűleg a dominánsabb állatnak van joga azt elvenni, ennek a szubmisszívebb egyed alá fogja vetni magát.

Viszont ha az étel már a szubmisszív egyednél van, ott bekapcsol az ún. túlélőösztön, ez pedig felülírja a hierarchiát. Így lehetséges az, hogy egy rangsorban jóval lejjebb lévőtag elmorogja a magasabban álló farkast/ kutyát, az pedig ezt az esetek nagy részében tudomásul veszi, és hagyja a másikat enni.

Tehát azt már megállapítottuk, hogy ez egy természetes viselkedés, nem kell betojni, nincs itt semmi gáz. De a mi világunkban ez ennek ellenére nem elfogadható, hiszen ami a kutyáknál egymás között sima fegyelmezés, az az embernek komoly sérüléseket okozhat. Mit a legjobb tenni, hogy arra szoktassuk a kutyát, hogy elvehetjük az ételét? Hát az, hogy elvesszük, biztos hogy nem, hiszen így a kutya félelme beigazolódik, azt gondolja, hogy 'ezek tényleg elveszik a kajám, van mitől félnem', rosszabb esetben pedig meg is haraphat, hiszen ő folyamatosan azt kommunikálta feléd, hogy ne közeledj, te mégis közeledtél.

Ahhoz, hogy a túlzott frusztrációt megelőzzük a kutyában, mindenki alá kéne helyezni a rangsorban, nem csak apu, hanem te és a tesód is a főnöke kell, hogy legyél. Mint látom, komoly gondok vannak nálatok, az semmilyen világban nem természetes, hogy a kutya a tesódra morog, ilyennek nem szabadna történnie. Ezért mindenképpen egy jó kutyasulit/ kiképzőt ajánlanék.

A kaja része valószínűleg szintén mérséklődni fog, ha a kutya felett ti lesztek, de lehet, hogy teljesen nem szűnik meg. Én így látatlanban zsákmányos játékokat javasolnék, eleinte nem kajával, és bevezetni a kérem vezényszót, amire a jutalom az lenne, hogy azonnal visszakapja a játékot. Így a frusztrációt szépen le lehet építeni benne. Tál helyett pedig kézből etetés, és csak akkor, ha nyugodt a kutya, addig egy falatot sem kaphatna. Van még az úgynevezett japán vacsora, mikor leültök a földre, valami nagyon ízletes, illatos kaját letesztek, a kutyát pedig lehetőleg fizikai érintés nélkül el kell tudni küldeni. Ez egy jó gyakorlat a tekintély erősítésére. De mint írtam, mindenképpen egy jó kutyasulit javasolnék, ahol személyre szabottan tudnak nektek segíteni.

2015. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! De azt nem ertjuk, h a tesomra mert mororg csak ugy ha odamegy hozza (ha olyan kedve van, semmit se csinal) ?
2015. jan. 12. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!