Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találok-e ilyet? :/

Regina95 kérdése:

Találok-e ilyet? :/

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy szobakutyust . De a szüleim már nem engedik a kkeverék kutyusokat mivel eddig 6 ot hoztunk haza ebből 3 at tarthattunk meg . (Kaukázusi-bernáthegyi , foxi keverék, tacskó keverék) azt mondták , hogy fajtiszta jöhet csak . Ezzel nem is lenne probléma .. de már az összes létező menhelyet , kutyakereső oldalt végig néztem . Nem lenne gind ha Budapesten élnék de mivel Békés megyében élek az iskola miatt nincs lehetőségem felutazni 2x úgy , hogy lehet , hogy megsem kapm a kutyust:/ nem ingyen szeretnék kutyushoz jutni! Szaporítótól sem szeretnék de a legtöbb kiskutya Pesten van itt viszont lehetőségem nincs arra , hogy a kutya árát + az úti költséget is fizessem . Tudtok -e olyan embert akinek van e fajta kiskutyája eladó és hajlandó engedni az árból a szállítását vagy azt az úti költséget amiből én feljutok ? Válaszokat előre is köszönöm :)
2015. jan. 12. 22:13
 1/7 anonim válasza:
Ismerősöd nincs aki ad el kutyusokat?
2015. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Békés megyén belül hol lakotok?

Én is békési vagyok, van itt is rengeteg menhely, gyepi, ahol fajtajellegű, vagy anélküli, de roppant aranyos kölykök vannak, vagy lesznek a nyáron. A vidéki kutyák is pont ugyan olyanok, mint a pestiek.

2015. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A másik hárommal mennyit foglalkozol, mennyit sétáltatod és dolgozol velük? Biztos kell egy negyedik is?
2015. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. NAGYON nem mindegy, hogy egy örökmozgó yorkie-t vagy egy nyugisabb máltait vagy mit szeretnél, pedig mindkettő "szobakutya." Hármaskához hasonlóan én sem érzem átgondoltnak a döntéseteket.

2. Ha már 100-150ezerFt-ot leperkárlsz fajtatiszta kiskutyára, ehhez képest az utazási költséged aprópénz. (Tedd még néhány hónapig félre azt, amit a kutya ellátására szánnál és máris ott az utazási költséged.)

3. Tessék szépen még nézelődni kennel-ügyileg! Szegeden csak 2 "szobakutya" kennelről tudok, pedig még csak bele se ástam magam a kennelekbe, mert nem akarok kutyát venni. (Rögtön közelebb van, mint Pest.)

2015. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt nem értem, hogy ha nem álltok jól anyagilag, akkor miért szeretnétek 3 kutya mellé egy negyediket is? Az sem világos, hogy mi a baj a keverékekkel?

Sajnos egy normális fajtatiszta kutya ára 100 ezertől kezdődik, és a vételár a legkevesebb ugye, amit a kutyára kell költeni. Lenne pénz az oltásaira, minőségi tápra, esetleges betegség esetén akár több százezer Ft orvosi költségekre? Ezeket érdemes azért átgondolni.

Normális tenyésztő a kutya árából nem hiszem, hogy enged, hiszen el tudja adni annyiért is, amennyiért akarja. A szállítást talán meg lehet beszélni, de az csak "aprópénz" valójában. Ha arra sincs pénzed, akkor hogyan lesz a kutya költségeire? Ezeket nem rosszból írom, csak próbáld felelősen átgondolni a dolgokat.

2015. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyi pénz van félretéve a "fajtatiszta" kutyára?

Kétlem, hogy a feltételeid mellett bármelyik tenyésztő kutyát adna el neked. Nemhogy még ő finanszírozná az utazásodat is.

2015. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem álltok jól anyagilag miért kell egy negyedik kutya?

A meglévő 3 mellett lesz elég időd a 4.re is?

Vagy ha megjön a 4. a többi 3 le lesz carva?

Egy tenyésztő nem fog engedni az árból.Hiszen tudja ha arra nincs pénzed,hogy kifizesd a kiskutyát akkor kitudja,hogy hirtelen szükség lesz egy műtétre akkor azt ki-e fogod fizetni.


Ne haragudj,hogy nem a kérdésedre válaszoltam.De ti ezt nem gondoltátok át szerintem.


Meg ezt se értem eddig jók voltak a keverékek aztán már csak fajtatiszta kutya jöhet.

2015. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!