Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A máltai selyemkutya szőrét...

Mhanna kérdése:

A máltai selyemkutya szőrét muszáj földig érőre megnöveszteni? Szeretnék egy kiskutyát, de hosszú szőrrel annyira nem tetszenek. Ha nem növesztem meg neki teljesen, ugye attól nem lesz baja?

Figyelt kérdés

2015. jan. 12. 23:43
 1/3 anonim válasza:
Muszáj.
2015. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne baja? Nekem bolognesem van, hivatalosan ő is minipartfis, hosszú földig érő szőre kéne, hogy legyen. Én meg 2 havonta vágatom le a kozmetikussal kis macisra, sőt nyáron ha látnád nyári fizkóval, még 1 cm-es szőrt is alig hagyunk rajta :-)
2015. jan. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy havanese keverékem van. Kutyanyíró gépet szoktam végigtolni rajta, olyan másfél centirre hagyom kb, és így mindig olyan plüsskutyának néz ki. Nagyon szép és ápolt a szőre.


Ha meghagyom nőni 3 centisre, az elkezd rasztásodni ami csúnya is, és már kifésülni sem lehetne. Én meg nem szeretem fésülgetni és ha le van vágva, akkor nem kell.


Az utcát is söpörné a földig érő szőrével, semmi értelme meghagyni. A kutya sem örül a hosszú szőrnek, mert kilógatja a nyelvét hogy melege van a szobában, ahol fűtök 22 fokra. Nyírás után jobb a közérzete.


Az utcára viszont télen emiatt kutyaruhában viszem ki.

Én is felveszem a kabátot, hát ő is.

2015. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!