Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelőtték a kutyámat! Teljesen...

Lelőtték a kutyámat! Teljesen ki vagyok készülve idegileg és fogalmam sincs, hogy ilyenkor mit tehetek vagy kihez tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Próbálok normálisan fogalmazni, de annyira ki vagyok borulva, hogy kérlek, nézzétek el nekem, ha esetleg nem sikerül.

Szóval meló után hazaértem, fogtam a kutyákat és indultunk is a szokásos esti sétára. Kint voltunk a közeli kis erdőben, ahogy mindig, és pont ugyanarra sétáltunk, amerre máskor is szoktunk, immár 2 éve.

Mivel mindhárom kutya behívható, ezért a fák közé érve elengedtem őket pórázról, szépen jöttek mellettem, néha megálltak szaglászni, elvégezni a dolgukat. Kópé és Lurkó nem is távolodott el tőlem, de Pajtás kissé jobban előreszaladt az ösvényen. Nem csinált semmi rosszat, csak nézelődött és szimatolt a bokrok között, amikor egyszer csak hallottam a lövést, és láttam, hogy Pajtás egyszerűen összecsuklik!! Elkezdtem kiabálni, ordítani, hogy ne lőjenek, ne lőjenek, az ott az én kutyám, ne lőjenek, és közben rohantam Pajtáshoz. Már nem lélegzett, azonnal szörnyethalt, de akkor még fel se fogtam és próbáltam a sálammal elkötni szegénykémet a lőtt sebet, amiből vérzett. Több lövés nem dördült el, de nem is láttam senkit, se egy vadászt, se senkit, senki nem jött oda hozzánk, hogy mi van, én meg csak bőgtem és vinnyogtam a kutyám mellett, a sokk miatt azt se tudtam, mit csináljak, csak térdeltem a földön és szorítottam magamhoz Pajtást. Mondogattam neki, hogy nem lesz baj, nem lesz semmi baj, pedig szegénykém akkor már nem is élt... Senkit se láttam a közelben és nem is indultam az illető keresésére, féltem, nehogy én is kapjak egy golyót meg hát ott volt velem még 2 kutya, és Pajtás teste, csak arra tudtam gondolni, hogy minél előbb kivigyem innen őket és valahogy el tudjunk menekülni az erdőből épségben. De nagyon ki voltam bukva, nem is igazán tudtam gondolkodni, teljesen bepánikoltam. Annyira összeszedtem magam egy kicsit, hogy valahogy felnyaláboljam Pajtást és nagy nehezen hazacipeljem. Lurkó meg Kópé jól vannak, szerencsére nekik nem esett bajuk, de ők is meg vannak ijedve.


Nem tudom, hogy ki tette ezt, nem láttam senkit és semmit, de meghalt a kutyám és felelősségre akarom vonni az illetőt!!! Nincs más bizonyítékom, mint a szavam, tudom, hogy ennyi erővel akár én is tehettem volna, hiszen se szemtanúm nincs, se semmi, de nem hagyhatom annyiban a dolgot! Tudni akarom, hogy ki a felelős Pajtás haláláért! Nem tudok bizonyítani semmit, és elismerem, hogy valamilyen szinten én is hibás lehetek, hiszen már sötétedett odakint, azt is elismerem, hogy rossz fényviszonyok voltak, és hogy a félhomályban nem lehetett egyértelműen látni, hogy kutyákkal vagyok, de akkor se hiszem, hogy szabadna csak úgy vaktában rálőni valamire, ami mozog.


Kihez fordulhatnék? Vagy egyáltalán mit tehetnék? Rendőrség? Állatvédők? Valamelyik vadásztársaság? Kit keressek? Kimondhatatlan veszteség ért és nem nyugszom, míg meg nem tudom, hogy ki teher erről!



2015. jan. 13. 18:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#9-es korrekt válasz!
2015. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Annyira sajnálom , ami veletek történt, őszintén átérzem a fájdalmadat, ahogy írod, hogy rohantál oda hozzá és szorítottad magadhoz, basszus:'((

Bár tény, hogy elvileg nem lehetne erdőben elengedni a kutyát, de az sem szabályos, hogy lelőtték a kutyádat. Csak vadat űző kutyát lehet lelőni, és azt is először más módon kell próbálni megakadályozni. Mindenképpen menj el a rendőrségre, ne laikus emberek véleményére hallgass, sőt, a helyedben egy jó ügyvédet is keresnék, mert a zsaruk simán lehet, hogy megpróbálnak lekoptatni. Állatorvost is hívd fel, állítson ki papírt a kutyusod haláláról, persze ehhez kell, hogy meglegyen a tetem. Lehet, hogy megszállott vagyok, de én szerintem egy magánnyomozóhoz is elmennék, ez Pajtást már nem hozza vissza, de én a helyedben biztos nem nyugodnék, míg ki nem derítem, hogy ki volt a tettes.

Őszinte részvétem még egyszer:((

2015. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

A kóbor kutyáknál vannak megállapítások, h minek kell megfelelnie ahhoz, hogy le lehessen lőni. Nem lehet csak úgy vaktában lövöldözni akkor sem ha vadat űz, hadd ne tudjam már fejből a szabályzatot, de keress rá.


Pl ha volt rajta nyakörv, akkor nem lőheti le. De azért lesz belőle botrány akkor is, mert nem volt tisztában a környezetével, hogy ott volt a közelben a gazdi is, és ez veszélyeztetés.

2015. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
53%

7-es, az orvvadászokat ne úgy képzeld el, hogy engedély nélkül tartanak fegyvert és össze-vissza lődöznek. Persze van ilyen is, de attól, hogy olyat lő ki, amit nem kéne, vagy éppen akkor nem kéne, még simán lehet fegvertartási engedélye, vadászvizsgája, lehet hivatásos vadász is éppen. Azt pedig, hogy majd vizsgálják a golyót, meg a puskaport egy kutya miatt, te sem gondolod komolyan, ez nem nyomozósorozat az HBO-n, hanem a valóság.


A médiafelhajtás sem fogja visszahozni a kutyát, az emberek felháborodnának, mint ahogy tették az elmúlt esetek kapcsán, majd elfelejtenék, de ettől még nem kerülne elő a tettes.


Itt egy példa, jól körül lett járva, a vadászok állították, hogy a kutya vadat űzött, de arról senki nem számolt be, hogy lelőtte volna a kutyát. Bizonyíthatóan ott volt 25 vadász, meg egy lelőtt kutya és mégsem lehet előrelépni az ügyben. [link]

2015. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy én nem tudom elhinni a történetedet, mert ha ez tényleg megtörtént volna, akkor nem ide írtál volna - közben a konyhaasztalra kitetted a hullát? - hanem a rendőrségre mentél volna azonnal.
2015. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
Én sem hiszem el. Bocs.
2015. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Holnap bemegyek a rendőrségre és teszek egy próbát. Hátha sikerül feljelentést tennem ismeretlen tettes ellen és a nyomára akadnak. Köszönöm a tanácsokat! :((

Aki nem hiszi el, annak üzenném, hogy jelen állapotban nem igazán érdekel az ilyesfajta véleménynyilvánítás, őszintén megmondom, hogy abszolút hidegen hagy, hogy ki mit hisz el és mit nem!!! Hogyha nem hiszed el, akkor ne hidd el, lapozz tovább és ne írj ide, kész, passz, ezzel ugyanis nem segítesz se rajtam, se a kutyáimon!!!!!

Biztos nekem sincs jobb dolgom kedd esténként, mint az, hogy lelövessem a kutyámat!! Vagy hogy ilyet kitaláljak!! Hát tudod mit??!! Én örülnék neki a legjobban, ha ez az egész nem lenne igaz, és Pajtás még most is itt lenne velünk!!! De sajnos meghalt és igenis, szeretném tudni, hogy ki tehet erről!


Egyébként nem, nem a konyhaasztalon van. Fogtam a kis kosarát, amiben aludni szokott és kivittem a teraszra, most abban fekszik... legalább is egyelőre... de méltóképpen el fogjuk temetni, tisztességesen és kegyelettel. Csak még nem tudtam rávenni magam, hogy ezen gondolkodjak, alig fogom fel még mindig, hogy mi történt vele...

2015. jan. 13. 21:30
 18/27 anonim ***** válasza:
70%
Már csak azėrt is rendőrség,mert egyáltalán nem biztos,hogy vadãsz volt.Ha az volt,meg nem vėletlenül húzott el.Nem lehet lakott terület közelében csak úgy lövöldözni.
2015. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%
sötétedéskor kistestű kutyát ugy meglőni, hogy azonnal meghaljon, profizmusra vall. mondjuk a halott kutya a teraszon, te meg gépezgetsz........hm. érdekes. meddig lesz a teraszon? Amig lezárják a nyomozást?
2015. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%

Hol történt?

Pontosan mikor?

Volt kint vadászatot jelző tábla?

Pontosan mennyire volt messze tőled a kutya?

Volt rajta nyakörv, vagy bármilyen könnyen látható jelzés?

Mekkora testű kutyáról van szó? Azaz milyen fajta?


Amúgy igenis, kivizsgálják az ilyen ügyeket, főleg ha médiába is bekerül, amit azért meg lehet oldani ha tényleg igaz a történet és valamit el akarunk érni.

Csinálj képeket a helyszínről ahol az eset történt, keress vadászatot jelző táblákat, fényképezd le a vérnyomokat..

Utána el kell vinni a tetemet egy állatorvoshoz, aki boncolással megállapítja hogy hol találta lövés, nagyjából milyen fegyverrel, stb illetve a vizsgálat eredményéről jegyzőkönyvet kell vele felvetetni.

Ez valószínűleg némi pénzbe fog kerülni. Továbbá a doki nézze meg azt is, hogy a kutya szájában található e bármilyen vadnak szőre, vagy egyéb nyoma, ha lehet akkor vegyen mintát.



Ha igen, talált szőrt, akkor bukta.

Mert a kutya bizonyíthatóan vadat hajtott, amit a vadász ilyenkor jogerősen lelőhet.

Az meg már sajnos csak etikai kérdés, hogy miért nem adott le figyelmeztető lövést előtte, vagy miért nem próbált szólni, figyelmeztetni egy esetlegesen a közelben lévő gazdit.

Hozzáteszem elég szomorú, hogy a vadászokat nem kötelezi semmi erre.


Ha nem találtak, akkor viszont irány a helyi vadásztársaság, és az eset konkrét említése nélkül először megtudakolni, hogy ki vadászhatott akkor azon a környéken.

Ha nem akarják kiadni az infót, akkor meséld el a történetet, mutasd meg a jegyzőkönyvet, és irány a rendőrség.

Ezután a jegyzőkönyvvel a rendőrségen feljelentést kell tenni a már megtudott részletek alapján.

Szóval legyen benne az orvosi vizsgálat eredménye, a vadásztársasággal folytatott beszélgetés tartalma, és minden egyéb körülmény.

Hozzáteszem de is szabálysértést követtél el amikor póráz nélkül elengedted a kutyát. Ez a jog hülyesége, ez ellen is tenni kéne..

Viszont ez önmagában még nem legalizálja a kutyád lelövését.


Ennyit tudsz tenni.

A pontos körülményektől függően a vadásznak elvehetik az engedélyét, bevonhatják fegyvereit.

Durva esetekben (ha pl 30 méteren belül voltál Te is, akkor az komoly veszélyeztetés) akár börtönbüntetést is kaphat.


Amúgy én sem hiszem el teljesen a történetet, de cáfolj rá, és fordulj pl az indexhez. Voltak már ilyen ügyek, volt ahol sikerrel járt a gazdi.

Ha nem volt tőled olyan nagyon messze a kutya, akkor simán megláttad/hallottad volna a vadászt.

Ha ilyen pontos a lövés, nem lehetett túl messze, hazai vadászok jellemzően nem sniperrel vadásznak...


"Nincs más bizonyítékom, mint a szavam, tudom, hogy ennyi erővel akár én is tehettem volna, hiszen se szemtanúm nincs, se semmi, de nem hagyhatom annyiban a dolgot!"


Mi az hogy nincs bizonyítékod? Ott van a kutya, és a környezet ahol megtörtént tele vérnyomokkal. Már ha igazat mondasz, és ez nem csak valami figyelemfelkeltő akció.

2015. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!