Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback, Thai...

Rhodesian Ridgeback, Thai Ridgeback! Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egy olyan félév múlva kutyát vásárolni (nem első kutya), mivel én is hiperaktív vagyok ezek a kutyusok tetszettek meg... Tudom, hogy vannak az internet leírások, de magyarul egy csomó oldal ilyen sablonokat használ (pl. kutya-tár) és több kutyáról majdnem ugyanazt írja. Ezért elsősorban olyan emberek véleményét kérném akik már tartották valamelyiket, vagy volt vele tapasztalatuk!


Meg amúgy külsőleg melyik tetszik nektek jobban? - 20ad rangú a fontossági listán, de azért érdekelne :) -


Előre is köszönöm!



2015. jan. 14. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is kérdés, Rhodesian Ridgeback csodaszép! Tulajdonságokról nem tudok írni :(
2015. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerintem a Thai is gyönyörű...


Az a baj viszont, hogy MO-n egyik kutya se népszerű így valószínűleg majd külföldről kell beszereznem. Olyan 1500-2000 Euróba is kerülhetnek, ha nem többe, de tetszenek, szóval megéri össze szednem. :)


A másik gond, hogy tényleg a jellemük rejtély. Angolul is mindenhol mást írnak. Egy magyar ismerősöm (akit alig ismerek) 5 db Thai R gazdija és Ő azt mondja, hogy ezeknél a kutyáknál nagyon egyénfüggő a viselkedés, természet. Azt mondja ez azért lehet, mert szinte így alakultak ki és nem nagyon lettek módosítva... Egyébként a szukák évente csak 1x tüzelnek és nehezen termékenyülnek meg. Ezért is ilyen ritkák és drágák.

2015. jan. 14. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hú, jó alaposan körbejártad a témát :) sok sikert hozzá!
2015. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rodéziai ridgeback tenyésztő van Magyarországon. Azok alapján amiket a thai ridgebackről olvastam, sokkal kezelhetőbbek a rodéziaiak. Akik attól függetlenül kemény kezű, határozott vezetőt igényelnek. A thai inkább hasonlít egy házhoz szoktatott vadkutyához. Mint a basenji. Nem túl nagy együttműködési hajlandóssággal az ember felé. Kétségtelen h gyönyörű, de nem feltétlen ez a legjobb szempont arra h dönts. Én a rodéziait választanám, pláne ha városban lakok ahol, azért az interakció elengedhetetlen más kutyákkal, néha hülye gazdikkal. Nekem a thai nem egy megbízható/könnyen kézbentartható kutya benyomását kelti.
2015. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!