Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mutassam be a kutyámnak...

Hogyan mutassam be a kutyámnak az idegen embert és adjam tudtára, hogy az nekem barát?

Figyelt kérdés
Olyan környezetben lakom, ahol eléggé nagy jövés-menés van egész nap. A kutyám mindig jelzi, hogy ember járkál a kertben.Aztán rám néz, figyel, én pedig jelzem neki (kézjellel), hogy minden rendben,feküdjön, aztán ennyi. Ha meg épp a kertben van , akkor körbeszaglássza az idegent és kész. A baj akkor van ha én is ott vagyok( ez 1 éves korában kezdődött-most 15 hónapos).Igaz csak egyszer fordult elő, mert másodszor már nem próbáltam ki. Jött egy idegen. Lefektettem a kutyát. Idegen bejött a kertbe, aztán én és a kutya mellettem, lábnál odamentünk az idegenhez.Amikor odaértünk gondoltam megszaglássza,mint máskor, de nem ugy történt. Ez a bolond szaglászás nélkül nekiesett az ember nadrágjának és megtépte, még jó, hogy a kapu egy lépésre volt.Előre bocsátom, hogy a megközelítés időszakában teljes magabiztossággal és jókedvvel közelítettem meg az embert. Utána lévő lelkiállapotomat inkább hagyjuk...Ezek után a kutyát bezárva tartom,de főleg ha idegen jön be a portára, a kaput pedig elláttam "harapós kutya" felirattal ...Mellesleg iskolába járunk.Tanulékony, kezelhető, nem alfa típus. Igaz makacs kissé, fajtajelleg nála. Kösz a segítséget!

2015. jan. 14. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd pórázra a kutyát és tartsd a kontrollod alatt, amíg ismerkednek. Ha a kutya nem kívánatosan viselkedik, szólj rá, érd el, hogy hagyja abba.

Most kezd előjönni nála a védőösztön, ez teljesen természetes, hogy próbálgatja magát. Lehet, hogy ez elmúlik majd, de az is lehet, hogy sosem lesz egy haverkodós típus. Viszont azt bármilyen kutyától el lehet várni, hogy a gazda jelenlétében egyáltalán ne legyen agresszív másokkal.

2015. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy 70 kilós kutyáról van szó, én 45 vagyok. Nem bízhatom a véletlenre, ha mégis ugrik...Azt nem értem, hogy félig haver lakótárs beengedhet vadidegent,-az őt nem zavarja(a kutyát). De ha én megyek, engem rögtön "meg kell védeni"...
2015. jan. 14. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy alakult ez a sztori?
2021. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!