Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig ilyen szelíd marad?

Mindig ilyen szelíd marad?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos német juhászom imádja az embereket. Nagyon barátságos,aki hozzánk jön, körbe van ugrálva, nagyon örül mindenkinek (még a postásnak és a kéményseprőnek is). Nem szeretnénk egy vad kutyát (mivel kisgyerekek is vannak a családban), de ennyire szelídet se, mivel így akár a betörőket is be fogja engedni.

Egyáltalán, ha valaki megtámadna minket, vajon megvédene? Vagy hagyná? Mit lehetne tenni vele?



2015. jan. 14. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

1.. még kölyök

2. ha örökölt valamelyik felmenőjétől némi védőösztönt, ahogy felnőtt lesz, elképzelhető, hogy azt fogja tenni, amit tennie kell egy nj-nek.

2015. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fogjuk vinni őrző-védőzni, de egyelőre még csak engedelmességire jár. A szülők nagyon jó munkakutyák, az apja fajtagyőztes is. De ez a "kicsi" nagyon barátságos és szelíd.
2015. jan. 14. 21:43
 3/10 anonim válasza:
100%
megválaszoltad a kérdésed.. még kicsi, az ösztönök felélednek majd benne ha nagyobb lesz
2015. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még kölyök a kutya, nem fejlődött benne az ösztön. Ne aggódj 2 év múlva körülbelül már látszania kell, ha olyan természetű, hogy védi a portát. Bár ha kisgyermek is van, inkább legyen játékos, barátságos, mint esetleg kiszámíthatatlan. Bár a legtöbb kutya védi a házat a maga módján, ki hanggal ki neki is megy az idegennek. Az enyém kicsit durván védelmez minket, sajnos agresszív lett idősebb korára. Pedig labrador. Nagyon jól jelez, bár ő simán neki is menne bárkinek. Erre nem vagyok büszke, sőt inkább elzárom éjjelre, nehogy valami bajt csináljon.
2015. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy fajtagyőztes az apja az max a formájánál számít valamit. Manapság a fajtagyőztes kutyák általában szépek, és annyi.

Járj iskolába vele. Aztán majd 18 hónaposan látni fogod,mi lakozik a kutyádban.

Viszont a mai világban egy fajtagyőztes kutya kölykét nem házőrzésre kellene tartani. Ellopják, megmérgezik, stb.

2015. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd egy-másfél éves kora között lesz ez a kérdés időszerű. Még nincs abban a korban, hogy a védőösztönök elkezdjenek benne komolyabban működni.
2015. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az apja Németországban fajtagyőztes. De amúgy munkakutya is. A testvéreit külföldre vitték tenyészteni, de én hobbikutyának vettem. Sokat vártam rá, ebből az alomból szerettem volna kölyköt, mivel a szülők okosak, és ráadásul az apa gyönyörű. A kicsi pedig egyre inkább hasonlít az apjára. Ráadásul nem olyan csapott a fara, és nincs pontyháta. Mikor vettem, kitétel volt az is, hogy minden őse szűrve volt diszpláziára is.

A szomszédok nem tudják, milyen pedigrés kutya, bár már többen kérdezték, honnan ez a szép kutya, de azt szoktam mondani, hogy Jófogáson vettem 20 ezer Ft-ért:)

2015. jan. 14. 22:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát... kíváncsi leszek rá, egyelőre ha a fél utca kutyái ugatnak valamit, a mi kutyánk meg nyugodtan fekszik az ajtó előtt. Egyedül a macskákat ugatja nagyon, de azokra valami miatt nagyon haragszik. A múltkor sétáltatás közben váratlanul elé ugrott egy macska, nem vagyok rá büszke, de Károly bácsiként repültem, úgy rohant utána...alig tudtam megfékezni.
2015. jan. 14. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod, a német nj-k mind munkakutyák, amiket tenyésztésbe vesznek. Mivel kell hozzá a munkavizsga.:))

Várj türelmesen, amíg felnő. Még felnőtt korában is a jó nj csak akkor fog védelmezni, ha oka van rá. Akik pedig ismerősök, azokkal kedves is tud lenni. A macskáról pedig ideje leszoktatni. Ez is hozzátartozik a neveléséhez.

Ha megtisztelsz, pü-ben megírnád a kutyád kennel nevét?

2015. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém pár hónaposan úgy védte a házat mint az eszelős. És szájzárat kapott a postás táskáján, és a tesójval komolyan ölre menő harcot vívtak önkívületig. Csak meg kellett nézzem a szülőket, kemény munkakutya mindkettő. Egyikhez sem lehetett közel menni.Apuka versenyzik is. Feladta nekem a leckét rendesen, most 9 éves. Soha többé nem lesz munkakutyám. Szóval szerintem örülj, hogy a Tiéd szelíd lett.A suliban majd felszedi, amit kell és tuti védeni fog.
2015. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!