Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtötték a kutyám fülét, de...

Műtötték a kutyám fülét, de leszedi a műanyag tölcsért a fejéről, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap volt fülműtétje a kutyámnak(most van benne egy pár centis varrat), és ugye kapott egy ilyen műanyag tölcsért a fejére. A gond az,hogy tegnap minden erejével küzdött,hogy letépje azt: mindennek nekiment,a legkülönbözőbb helyekre szorult be és közben nyüszített. Végül leszedte, abban a percben csöndben is maradt,és lefeküdt aludni. Figyeltem és nem is vakarta, a nyüszítést is abbahagyta. Az állatorvos azt mondta,hogy csak néha vegyük le ha figyeljük, éjszakára is hagyjuk fent. Nem tudom mit kezdjek vele :/ Csak szombaton visszük kontrollra.

2015. jan. 15. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hisztizni, állítsd le, a tölcsért meg rendesen rögzítsd, hogy ne tudja leszedni.
2015. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen van feltéve, akkor nem tudja leszedni. Szokja meg, na hagyd hisztizni! Hidd el, beletörődik egy idő után. Nálunk is volt gallérozás, de szaruhártya sérülés miatt. Ott nem is lehetett arra gondolni, hogy esetleg leveszem és figyelgetem, mert a szeme is rámehetett volna. Megszokta.
2015. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kösd szorosabbra és akkor nem fogja leszedni.

Minden kutya szenved benne egy-két napig, aztán megszokják, de csak akkor, ha kénytelenek, mert ha rájönnek, hogy le tudják venni, vagy te leveszed, ha elég hangosan sírnak, akkor sosem nyugszanak bele.


Amíg szem előtt van, addig leveheted, de sosem akkor, amikor látványosan szenved.

2015. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké most rajta van, csak nagyon rossz nézni :( félek hogy valami kárt tesz magában.
2015. jan. 15. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tud kárt tenni magában pont azért van rajta. Nekimegy vele pár dolognak idegesítő, de baja attól nem lesz később megszokja, hogy nagyobbat kerül, hogy elférjen. Lefeküdni is le tud kényelmesen, ha megszokja, csak eleinte inkább ülni fog. Aztán ha elég fáradt lesz, akkor rájön, hogy le tudja tenni a fejét úgy is.
2015. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én viszont azt mondom, hogy ha lehet (olyan a seb elhelyezkedése, a füle állása, a feje formája), akkor próbálj sapit szerkeszteni rá.
2015. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sapin keresztül kirúghatja a varratokat, ha megvakarja.
2015. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rossz nézni, igen, de az ő érdeke, hogy ne fertőzze el a sebet. Ilyenkor egy kicsit kegyetlennek kell lenni, hidd el, ha látja, hogy nem megy semmire a hisztivel, azonnal abba fogja hagyni. Legfeljebb egy-két nap, és úgy fog közlekedni a gallérral, mintha rajta sem lenne. Az én kutyám annak idején direkt nekivágta az összes ajtónak, bútornak, lépcsőfoknak a tölcsért, aztán felfogta, hogy nem dőlök be neki, és onnantól kezdve még inni is tudott úgy, hogy rajta volt. Idegesíti őket, téged is idegesítene :), de mivel nem lehet nekik elmagyarázni, hogy szükség van rá, nem marad más, mint a szoros rögzítés és az állandó odafigyelés.
2015. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy ha kibomlik a varrat és szétvakarja egyetlen éjszaka alatt a fülét, azt rosszabb lesz nézni...megszokja, hidd el, de ehhez nem szabad tutujgatni. Nem a világ vége jött el, csak van egy műanyag a fején. Van felnőtt kutya, ami ugyanekkora hisztit vág le, ha rátszenek egy nyakörvet, vagy éppen szájkosarat, mégis túléli, a tölcsér sem különb. Nem kell vele semmit sem "kezdeni"...rá kell rakni jó szorosra és békén kell hagyni.
2015. jan. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!