Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha sétáltatás...

Mit lehet tenni, ha sétáltatás közben súlyosan megsebesíti vagy akár meg is öli a kutyádat egy másik gazdis kutya?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti. Feltételezzük, hogy a másik gazdi totál nem tudja irányítani a kutyáját, aki súlyos sebeket ejt a sajátunkon vagy akár ott helyben meg is öli (például a méretkülönbségek miatt). Ilyenkor mit tudunk tenni, hogy ne az legyen, hogy vállatvonva elsétál emberünk a kutyájával, mi meg ott állunk tehetetlenül? Felelősségre lehet vonni?
2015. jan. 15. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
komoly kérdés . jogilag ?? erkölcsileg ? vagy lélektanilag ? mivel szerintem a legtöbben ledermednének, egyszerűen fel sem fognák, néhányan kiabálnának, egyesek rendőrt hívnának ( ez okos dolognak tűnik !!),és vannak olyanok erősen bántalmaznák a másik gazdát ( pl : én ). tanácsom mindenképpen az ,hogy rendőrt kell hívni ! fontos, hogy ,ha lehet legyen szemtanú is ! szerintem ebben az esetben ,talán a hibás gazdi mozgásszabadságát is korlátozni lehet ?? ( én tuti ráülnék, miután véletlenül nekiment egy busz )
2015. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

en kutyamat setalas kozben megtamadta egy kutya akit poraz es szajkosar nelkul setaltattak. szajkosar nem is kotelezo de a poraz igen. leszedtem a kutyamrol a tamado kutyat es nem tudtam elkerulni h ne kelljen bantanom a tamado kutyat. gazadaja is nehezen birt vele de miutan biztonsagba helyeztem a kutyam megcsapkodtam a draga gazdat aki meg felvolt haborodva h bantottam a kutyajat.

utana vomt hogy vittuk setalni haver kutyajat es megint hozta a kutyajat poraz nelkul. haver kutyajat is meg akarta tamadni de nem sikerult neki. megint kapot egy kis helyreigazitast a gazdi. azota megtanulta hasznalni a porazt.

2015. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos a kérdés azért merült fel bennem, mert régebben láttam egy videót amiben egy gazdás kutya elkezdte tépni egy kisgyerek nadrágját és alig bírták leszedni róla. Az eseményt követően - míg mindenki a gyerekkel volt elfoglalva - a "kedves" gazdi lazán elsétált, mintha mi se történt volna. Ezen én úgy ledöbbentem, hogy nem érezte zsarul magát, hogy mégiscsak hibás és legalább egy "bocs"-t oda kéne nyögni, nem, hanem elsétált. És mi van akkor ha egy kutyával történik meg ez (mert ugye sokak szerint egy gyerek élete sokkal drágább "csak egy kutyáénál")?
2015. jan. 17. 18:39
 4/7 anonim válasza:
0%
Ienkor ..... haaat.... egy kozeli rendort kell megkerni ,hogy segitsen , vagy hogy minel hamarabb elvinni a sebesult kutyust az orvoshoz es a masikat jol megszidni .
2015. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miután leadtad a kutyát a dokinál, hogy rakják össze, és írjanak olyan szakvéleményt a sérüléseiről, amit aztán lehet hivatalos eljárásban használni, rendőrt kell hívni, meg végigkérdezni az állatorvosokat, kiplakátolni a környéket, hogy ezt a kutyát keresed, mert megtámadta a kutyádat, és veszélyes, és ha megvan a köcsög, feljelenteni.
2015. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, ez nyilvánvaló, hogy minél előbb dokihoz vigyük a sebesült kutyát. Csak az a baj, hogy ha se rendőr, se kamera, se semmink nincsen, akkor hogyan akadjunk a szemétláda nyomára? :/ Mert mondjuk olyan (extrém) esetben ha egy 1000-1500 eurós kutyáról beszélünk, akkor a mértéktelen fájdalom mellett azért az anyagilag is megvágja az embert... Ilyenkor be lehet hajtani ezt a pénzt, mint "kártérítés"? Elvégre az összetört autót is ki kell fizetnie annak aki szétbazsta, csak a kutyát lehet nem hozza már vissza semmi.
2015. jan. 17. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz bizonyítani, de a franc tudja. Ha látja más is, azt meg kell kérni, hogy adja meg az elérhetőségét, hátha úgy jobbak az esélyek.

De ha más nem, a jegyzőnek be lehet jelenteni, hogy veszélyes a kutya, aztán ha normális, akkor kivizsgáltatja és veszélyesnek nyilvánítják.

2015. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!