Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam ezek közül?

Melyiket válasszam ezek közül?

Figyelt kérdés

Ez a négy fajta nagyon tetszik!!!

Sheltie,collie,border collie,aussie

Nyár elején szeretnénk venni egy kölyköt és e közül a négy fajta közül szeretnénk választani. Szerintetek melyik illene a legjobban hozzám?

Viszonylag kezdő kutyás vagyok. Volt régen amikor én nagyon kicsi voltam egy öreg tacsink. Ő kb 8-éves koromban hagyott itt minket. Rengeteg könyvet olvastam/ok a kuty tanításáról, neveléséről (tudom,hogy ez nem elég).

Naponta kb 1-3 órám lenne rá. Ezalatt frizbiznénk,(futnánk) sokat játszanánk és tanítanám.

Ezek alapján melyik fajta illene a legjobban hozzám?



2015. jan. 15. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ezek a fajták nem olcsók, és hatalmas mozgásigénnyel is rendelkeznek?

Sétáltatni kell őket, akár kertben laktok, akár panelban. A napi egy óra ezeknek a fajtáknak nagyon kevés!

Miért ezek a fajták tetszettek meg?

2015. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos kezdő kutyatartóknak egyik fajta sem való,ezek a blökik még annál is több foglalkozást igényelnek,mint amit szokás mondani hogy sokat.

Nem elég hogy tetszik(bár ez mindegyik fajtára igaz),számba kell venni hogy TE mit tudsz a kutyának adni,TE mennyit foglalkozol vele, és nem utolsó sorban TE fizetsz-e majd mindent ami a kutyával kapcsolatos.

2015. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A skót juhász kifejezetten kezdőknek ajánlott és nem olyan pörgős, mint a másik 3. Sok sikert!
2015. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a mozgásigényükkel:)

És avval is,hogy mennyibe kerülnek! Rendes tenyésztőtöl fogjuk venni!

Köszönöm a válaszokat

2015. jan. 15. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

nekem kisebb mozgásigényű kutyám van ( nj ), ma csak 4-5 órát töltöttem vele.

hozzá szoknak a fizikai fárasztáshoz, és ha tetszik, ha nem vagy emelni kell az időt, vagy rombolni-szökni fognak.

2015. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MrsErza válasza:
0%

Nézd, ezek a fajták tényleg nem hozzád illenek.

Nekem van egy border colliem, pedig én is egy kezdő kutyatartó vagyok. Igaz, nem túl fegyelmezett eb (de azért tud sok trükköt), igaz, nemtudok vele sokat foglalkozni így a kertben kergeti a madarakat, igaz, h én kevés vagyok neki mint gazda, de mindent meglesznek érte ami tőlem telik.

Szerintem nyugodtan válassz valamelyik fajta közül, vidd haza, mutasd meg neki az új otthonát...

És a könyvek mellett kérdezd a tenyésztőtől is!

Illetve ajánlom h vidd el kutyasuliba.

2015. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a bordert én sem javaslom, csak ha nagyon elhivatott vagy, az aussie és a sheltie is meggondolandó, de egy collieval nem tud melléfogni. aki szerint egyik sem való neki, látott manapság colliet? nem becsmérelni szeretném őket, mert remek kutyák, de nem tartoznak a legbonyolultabb tartású kutyák közé...

kedves kérdező, szerintem a collie tenyésztők között keresgélj :)

2015. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!