Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik, ha valaki...

A kutyák megérzik, ha valaki beteg?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Előbb, mint a beteg ember. Csak nem mindig jelzik, mert ugye minek.
2015. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Haver, ránèzel egy emberre aki beteg, taknya-nyála egybefolyik, te nem látod hogy beteg?! Ez nem megèrzès, tök alap èszrevenni, ès mint az köztudott a farkas is agyengère megy szóval ha használnád az agyacskád nem kène fölösleges kèrdèseket feltenni. Gyengèbbek kedvèèrt: igen.
2015. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Cica, ez komoly volt? És azt mikor mondod meg bárkiről ránézésre, hogy felment a vércukra, vagy mindjárt epilepsziás rohamot kap? Mert képeznek ám olyan kutyákat is, ami jelzi, hogy gond lesz. Kiszagolják a rákot a vizeletből. Kicsit más kategória, mintha ránézel egy náthás emberre és közlöd, hogy beteg.

Olyan értelemben persze nem megérzés, hogy nem valami hatodik érzékes dolog, egyszerűen a szaglásuk tud olyanokat, amit mi nem értünk.

2015. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg megérzik, csak nem tudják, mit jelent, és nem is foglalkoznak vele. Nagyon kevés az olyan empatikus kutya, aki külön tanítás nélkül is a beteg gazdája ölébe fekteti a fejét és szívettépően nyüszít. Ilyen csak a mesében van.

Sokan mondják, hogy a kutyák milyen fogékonyak az ember hangulatváltozásaira is stb., hát az én kutyáimnak én kisírhatom a lelkem, a fülüket se billentik meg. :) A legtöbb kutya a maga dolgával törődik.

2015. jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

De, pontosan tudják, mit jelent, csak nem jelzik, mert ők ahhoz szoktak, hogy a beteg állat maga is érzi, szóval semmi szükség a szívettépő nyüszítésre, attól egyébként se lesz jobb semmi. Ők nemigen tudják, hogy ha jeleznek, akkor majd te elmész orvoshoz és jobb lesz. Meg hát valószínűleg egyébként se mennél el azzal, hogy "doktor úr, beteg leszek, de nem tudom, mivel, nátha vagy vastagbélrák, csak a kutyám szólt, vizsgáljon már ki", szóval erre tényleg semmi szükség.

Az állatvilágban elég fontos, hogy ki tudják szúrni, ha akár egy társuk, akár a prédaállat beteg. Az viszont nem fontos, hogy látványosan pátyolgassák a kis lelkét, náluk a feltűnő sajnálkozás nem bevett szokás.

2015. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
a betegséget biztos megérzik de nemhiszem h sok kutya jelezné. amúgy amikor anya terhes volt és nem tudott még róla a barátnője kutyája leült mellé és folyamatosan nézte. nem tudták mi van mert ilyet még nem csinált aztán kiderült:D és a második terhességénél is ez volt de akkor már tudták miért csinálja:)
2015. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem speciel múltkor a kisebbik kutyám szólt, hogy beteg az öreg, nem tudtam, mi az istenért jár egész nap a nyomomban és néz jelentőségteljesen. Aztán este láttam, hogy valami ismeretlen eredetű folt van a fekvőjükön, elkezdtem átnézni az öreget, nem láttam semmit, erre a kicsi odajött és odanyalt a pérájához. Ha nem látom a saját szememmel, nem hiszem el, fel volt fázva kicsit az öreglány, és azt mutatta. És amint regisztráltam, hogy ott a gond, befejezte az utánam koslatást.

Ő mondjuk pont egy marha érzékeny kutya, kamaszkorában minden kezdődő torokgyulladásomtól meg náthámtól bezizzent, gondolván juhú, anya beteg, most majd biztos nem fogja letépni a fejemet, ha hülye vagyok, mert úgysincs rá energiája. Rácseszett, de azért megpróbálta :D Meg nagyon kommunikatív is, nagyon szépen egyértelműen tudja jelezni, hogy mit szeretne. Plusz ilyen tyúkanyó típus, odafigyel mindenkire. Szóval ez a jelenség tényleg nem gyakori, hogy jelzi is, ha gáz van, de azért ékes bizonyítéka annak, hogy érzi.

2015. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 16. 09:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy érdekes könyv erről: 'Honnan tudják a kutyák, mikor jön haza a gazdi?' nem csak kutya van benne, hanem más állatok is, és a betegség témáról is írnak, és rengeteg történet is van benne.
2015. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém megérzi. Nagyon bújik és ő is kevésbé aktív olyankor. Benti kutya, tehát ismeri minden rezdülésem.
2015. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!