Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hol vettétek a mopsz...

Ti hol vettétek a mopsz kutyáitokat? Mik a jó és rossz tulajdonságaik, plusz miért érdemes és nem érdemes megvenni.

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Szia! :)

A mi szomszédunknak van egy mopsz kutyája (nekünk egy sicu van). Nap mint nap találkozunk az utcán többször is (a kutya gazdiknak 24 órás a műszakjuk) a liftbe menet,kisboltban, tulajdonképpen bárhol, de mindig úgy megyek el, hogy "ez a kutya milyen izgága...!".

Volt egy eset mikor éppen sétáltatom a kutyusunkat, erre meg Ő a Nagy Mopsz teljes testével ráállt (!) a miénkre (először én is csak mosolyogva azt hittem, hogy csak játszani akar...), de nem, azért ment neki a sicunknak, hogy lepisilje! Teljesen elképedtem, és bár nem tudom, hogy fajta függő-e de elég nehéz természetűekkel volt eddig dolgom (sajnos többes számba).

A kutya (nem szeretnék nevekkel hadobálózni, ezért hívjuk mondjuk a kis mopszot Jószágnak) tehát a Jószág mint előbb is mondtam, hihetetlenül hiperaktív. Túlzás nélkül mondom, hogy még nem láttam őt se ülve, se állva, se nyugodtan... Jószágocska elég pimasz (egyszer bejött a lakásba...) és meglehetősen makacs a gazda elmondása szerint (képtelen a szobatisztaságra, és vannak "őrült napjai" mikor egész nap pörög és nem lehet lenyugtatni -pedig ki van ivartalanítva). Pozitívum viszont, hogy szeret játszani csak nekem az már túl vad, talán ezért vagyok ennyire szigorú a fajtával...

Hiszem/remélem/tudom, hogy ez nevelés kérdése is, ezért szeretném leszögezni, hogy nem minden mopsz ilyen -csupán van pár ember (köztük én is) akiknek meglehetősen paprikás a kapcsolatuk ezzel a fajtával.

Van itt egy link, ami szerint egész szépen elmondja (a "nem paprikás kapcsolatúak" szemszögéből): https://www.youtube.com/watch?v=u5z1K0mIzj8

(a mi téged érit úgy 9 perc 20 másodpercnél kezdődik, de szerintem érdemes végig nézni).

Remélem tudtam segíteni! :)

2015. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szerintem nem érdemes mert beteges fajta és sokkal nehezebben tanul mint a többi
2015. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
64%

Szia.

Jó tulajdonsága, hogy egyrészt hihetetlen aranyos és emberbarát. Még nem hallottam olyan mopszról aki bántott volna embert így kisgyerekes családokhoz is tökéletes, mert tényleg nagyon szerény, dédelgetni való kutyus.

Rossz tulajdonság.. nos nem nevezném rossz tulajdonságnak inkább hátránynak, hogy nagyon betegek fajta. Amit már előttem is írtak. Ugyan is e nyomott pofája miatt nehezen kap levegőt, nem bírja a meleget. Sokan mondják, hogy kiesik a szeme. Ami végül is nem hülyeség. A szemüregből jön kijjebb a szeme és azt vissza kell neki rakni ami viccesen hangzik, de a szorongatástól van állítólag. Ez nem biztos cáfoljátok ha nem így van. Ha a nyomott pofikája és tömzsisége miatt szeretnél ilyen kutyust jobban ajánlom a Francia bulldogot. Nekünk is van egy ilyen kis jószágunk és olyan mint egy családtag. Nem csak azért mert ennyire megszerettük, mert ez bármilyen kutyánál lehet így hanem mert teljesen úgy viselkedik mint egy ember. Ráadásul hihetetlenül okos. Azt hiszem 7 hetesen hoztuk el. És két hét alatt rengeteget tanult már ilyen kis pöttömként is. Ha szeretnél a mopsznál maradni én ajánlom , hogy keress fel állatmenhelyeket és először onnan érdeklődj, hogy van e olyan kutyus amilyet szeretnél. Viszont mi már 2 kutyus is úgymond netről vettünk.. Rengeteg oldalon árulnak gyönyörű kutyákat. Fel kell hívni időpontot egyeztetni és meg is lehet nézni a kutyust hogy valóban egészséges, szóval élő állatok esetében biztos nincs átverés hisz nem dobozban postázzák látatlanban ;)

Remélem segítettem, jó hosszúra sikerült !:)

2015. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel semmiiiii, csak a diósgyőőőr, csak a diósgyőőőőr
2015. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!