Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutyát vegyek házba?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne, hogy szeretnék egy "benti" kutyát házba,mert majd el szeretnénk költözni panelbe.Milyen kutyát javasoltok?Max akkora legyen mint kb. egy Drótos Magyar Vizsla,ne legyen túl nagy mozgásigényű és lehetőleg ne Csivavát mondjatok,meg ilyesmit,ja és rövidszőrű legyen.Szín az annyira nem számít,talán ha lenne olyan,hogy szürkés változat a fajtából,de nekem akár milyen színű kutyus megfelel.A kutyákhoz (tanításukhoz) nagyjából értek,mert a tesóm ilyesmivel foglalkozik.Írjatok minél több fajtát.Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!

2015. jan. 16. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Te mit tudsz neki nyújtani?
2015. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha elárulod, mennyit tudsz foglalkozni a kutyával (séta, szocializálás), könnyebb lenne ajánlani, de én így első ránézésre menhelyi keveréket javasolnék neked!

Megspórolsz egy csomó pénzt már a magadhoz vételnél,igazán különleges kutyusod lehet, és megmentesz egy életet!

2015. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 blackbutterfly29 válasza:
51%
Bichon, Bulldog, Csaucsau
2015. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Reggel 4 és délután 2-3 felé tudnám hétköznap sétáltatni panelben (iskola miatt).Sajnos 6-tól kb 13-14 ig nem lennék otthon,de ha otthon lennének a szüleim az úgy jó.És úgy vele foglalkozni(pl. játék,tanítás) amikor csak otthon vagyok.Azt nem tudom,hogy az ilyen "panel kutyákat" hogy kell etetni,naponta 1-szer vagy 2-szer,vagy tényleg nem igazán tudom,mert eddig csak kinti kutyánk volt.Azért is szeretnék kutyát mert most Magyarországra költöznénk és ahova mennénk nem nagyon ismerek senkit.De mondjuk iskolába ugyanúgy abba fogok járni mint jártam,ezért kell elmennem 6-kor.
2015. jan. 16. 17:28
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és kb. 60-80nm-es lenne az a lakás.
2015. jan. 16. 17:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Még lehet írni :)
2015. jan. 16. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindennap felkelsz majd 4 órakor azért, hogy kutyát sétáltass? Három séta kéne neki legalább! Ennyi időt, amit nem töltesz otthon, ki fogja bírni!

A kölyökkutyákat naponta 3x, a kamaszokat 2x, a felnőtteket 1x kell etetni.

Egy kutya mellett nem lesz unalmas az életed, az tuti :)

2015. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kb 416 kutyafajta létezik a világon. Szerinted mi, akik nem ismerünk téged, nem tudjuk milyen az életstílusod, mik a terveid a jövőre nézve, mi fog meg egy kutyában és hogy úgy egyáltalán nem unod-e meg a kutyázást (sétáltatás télen-nyáron, kakiszedés, stb) x nap/hét/hónap után, hogyan tudnánk neked megmondani azt az 1 fajtát a 416-ból ami tökéletes lesz a számodra? Megsúgom: sehogy.


Egyrészt egy fajtatiszta kiskutya 100-150 ezer forintba kerül. Van erre a szüleidnek pénze? És amíg te iskolában vagy, addig ők ki fogják vinni a kiskutyát pisilni/kakilni? Mert egy kölyköt 2-3 óránként ki kell vinni, ellenben bepiszkol.


Másrészt pedig ha semmi elképzelésed sincs, nem ismered a fajtákat, tán még élőben sem láttál egyet sem, akkor célszerűbb lenne egy menhelyről örökbefogadni egy kutyát.

2015. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mentem már párszor kutyakiállításra (tesóm miatt,mert ő is versenyzik).De mondjuk,lehet hogy tényleg inkább menhelyes kutyát szeretnék.Unni meg nem hiszem hogy megunom,nagyon szeretem a kutyákat,már volt is pár,csak ők már öregek voltak és elpusztultak,de még most is a tesóm rám szokta bízni a díjnyertes kutyáját pár napra.Azért érdeklődök ennyire mert még sohasem laktam panelban,főleg városban.A kelés meglesz,mert most is szoktam néha hamarabb felkelni,meg aztán akarok-nem akarok felkelni fel kell.
2015. jan. 16. 18:43
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és délután 6-kor is ki tudnám vinni,csak annyi hogy sötétben nem szeretek flangálni,főleg magam mondjuk egy parkban.
2015. jan. 16. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!