Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a egy kan kutya...

Hogyan zajlik a egy kan kutya ivartalanítása? A műtét utáni lábadozás miképp zajlik, egész napos figyelmet igényel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves tacskó fiúcskám és már hónapok óta fontolgatjuk az ivartalanítását, elég sok szuka kutyus van a környezetünkbe és elég rosszul viseli amikor tüzelnek, mellesleg van egy kislány nyuszim aki szintén tüzel. Sok jót meg rosszat is olvastam. Valahol azt írták, hogy ilyen "későn" már nem ajánlatos. Elég sok problémát megszüntethetne mint pl. a más kutyák pisijének nyalogatása a földről, agresszivitás meg a többi ami nála nagyon jellemző.

2015. jan. 16. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a problémákat két évesen az ivartalanítás már esélyes, hogy nem szűnteti meg, de könnyebb lesz kezelni. Még ivarérés előtt kellett volna, amikor nem váltak szokássá ezek a dolgok, akkor ki se alakultak volna, és nem lenne gond. Persze az agresszió más tészta, annak nem csak a hormonokhoz van köze.

Szóval ivartalanítás ÉS nevelés. Ez a kombináció bármilyen életkorban jobbá teszi a kutya életét.

2015. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban így van, csak mivel ő az első kutyám ezekkel akkor még nem voltam tisztában. Az agresszivitása is igazából abból alakult ki, hogy nem volt kutyákkal szocializálva.
2015. jan. 16. 19:48
 3/7 anonim válasza:
0%
nekem van egy 4 eves bak bichon kutyam es nincs ivartalanitva nem agressziv nincs semi baj vele.
2015. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétévesen nem késő egyáltalán, mindenképpen megéri, mert a kutya is nyugodtabb lesz, meg legalább a heréivel nem lesz probléma a jövőben. Soha nem hallotam még olyat, hogy "nem ajánlatos", rengeteg felnőtt korban ivartalanított kan volt nálam, nem tudom, miért ne lenne ajánlatos... Hátránya nem, csakis előnye származik belőle.

Ez egy nagyon egyszerű műtét, a műtét napján már nem eszik, iszik a kutya. Vagy felébredve adják át, vagy kábán, de amíg kába, legyen a padlón, ne ugorjon fel sehová, ne igyon, ne egyen. Érdemes kérni rá tölcsért, biztos, ami biztos, néha levehetitek felügyelet alatt, hogy lássátok, mit csinál. A kanok általában már másnap semmi jelét nem mutatják annak, hogy műtve voltak, én tölcsért sem szoktam kérni, igaz, én velük vagyok szinte állandóan.

Ha a tölcsért tutira nem tudja leszedni, nem kell vele lenni egész nap, csak a műtét napján, amíg ki nem tisztul, meg néha azért ránézni a sebre, hogy minden okés-e vele, nem-e cseszteti pl. a tölcsér szélével.

2015. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A 3. válaszoló nem minden kutya egyforma...örülj neki nagyon ha nem agresszív és jó kutya:D


4. válaszoló:

Értem, köszönöm a választ teljesen megnyugodtam:D

És ilyenkor ha már magánál van az ágyra felugrálás nem szakíthatja fel a sebet?

2015. jan. 17. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Másnap már magától jön-megy, játszik, ugrál a kutya, nálam ebből még sosem volt probléma. Egy pár napig még meg szokták kísérelni nyalogatni, de ez minden, amiből észrevehető, hogy nemrég voltak műtve. Két laza bőrdarabot varrnak neki össze, igazán nem nagy dolog, nem kell miatta parázni. :)
2015. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi :)
2015. jan. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!