Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek idegeneknek...

Ti megengeditek idegeneknek hogy megsimogassák a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
ha megkérdezik? Mert én nem szoktam engedni, pedig sokszor megkérdezik, nagyon bunkó lennék?
2015. jan. 16. 21:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Akivel beszélgetek, azt üdvözli, feltételezve, hogy ismerem. Nekik hagyja magát megsímogatni, de más nem nyúlhat hozzá, mert morog.
2015. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megengedem. Amstaff, és odavan az emberekért, én pedig örülök, ha oszlatja kicsit az előítéleteket.
2015. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%
Idegeneknek nem engedem meg, és nem is szabad. Egyrészt nem tudhatjuk, kire hogy reagál a kutya, másrészt ne fogdossa idegen ember a kutyámat, illetve a kutya se legyen hozzászokva ahhoz, hogy bárkit közel enged magához. Aki kutyát akar simogatni, az fogadjon be egyet, vagy járjon ki egy menhelyre, esetleg vegyen egy plüssállatot, mert mások kutyája nem tapogatni való játék.
2015. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Míg kicsi volt, sokan meg akarták simogatni, megengedtem, de kikötöttem, hogy csak a hátát, a fejét-fülét ne.

7,5 hónapos most, de már elég tekintélyes.... mostanában már nem akarják simogatni:) Sót, legtöbben kikerülik, de olyan is van, hogy átmennek a túloldalra. Pedig a világ legszelídebb kutyája, még morogni sem hallottam soha.

2015. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Nem terápiás kutyák, ne simogassák őket.
2015. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem engedem, és ha bunkónak tartanak érte akkor megkérdezem, és "ha megharapja, mert odanyúlt ahol nem szereti, akkor meg én leszek a hibás és feljelent?".

Nem állatsimogatóban van a kutyám.

2015. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azoknak igen, akik mondjuk vendégségben vannak nálunk, vagy hogy mondjam (persze nem a vízóra leolvasónak vagy a postásnak), de az utcán csak úgy nem.

Főleg, hogy érdekes módon eddig mindig csak cig....ok akarták (vagy legalábbis ezt mondták) megsimogatni. A másik részük (ugyancsak a barna bőrűek) meg kötekednek.


Egyszer álltam egy bolt előtt a kutyummal, amíg a párom bent volt.

Jó, elismerem, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy valaki félhet tőle, így amikor kijön a boltból, és közel van a kutya akkor nem mer kijönni.


Na egyszer ugye állok a bolt előtt, majd jött ki a nagy kopasz barna bőrű, és vele egy kb. 10 éves kislány.

Majd rám ordít a pasi, hogy menjek arrébb a kutyával.

Ok, arrébb mentem.

Erre kitalálja, hogy inkább menjek át az utca túl oldalán lévő járdára.

Na ekkor már elküldtem a qva anyjába.


Lehet, hogy ennek nem engedtem meg 2 nappal előtte, hogy a kutyához érjen. Nem tudom.

2015. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,miért ne?A kutyám szereti az embereket,különösen a kölyköket,úgy hogy jöhet a simi.
2015. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megengedem. Ezért járunk velük a belvárosba emberek közé. Még bíztatom is az embereket, hogy szabad simogatni. A büdös, inkoordinált mozgású részegeknek is örülünk, mert az ilyesmit is szokni kell. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy terápiás kutyám van, de ha csak egy átlagos családi kutya lenne, akkor is így gondolnám.
2015. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.

Általában nem kérdezik meg tőlem, hogy szabad e, hanem elkezdenek gügyügni a kutyámnak. És mivel a kutyám szereti az embereket, oda is megy hozzájuk (kistestű)

Most miért ne engedjem, ha a kutyám is örül neki, és annak az idegennek is szebb lesz egy kicsit a napja?

Persze van olyan (általában idősebbeknél) hogy bénán közelítenek felé, furcsa testtartással, és csak gagyognak neki, de megsimogatni nem akarják, na őket megugatja, mert nem érti, hogy mit akarnak. Rászólok, aztán tovább megyünk.


Amúgy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy engedi e, ettől nem vagy bunkó.

Mondjuk ha belegondolok, hogy ha én megpróbálnék megsimogatni egy kutyát, és a gazdija elhúzná tőlem, rosszul esne. Mármint én kutyásként értem a lényeget, de egy "nem kutyás" nem fogja érteni, hogy miért nem szabad, hiszen ő nem akart rosszat.

2015. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!