Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Labradort szerintetek...

Egy Labradort szerintetek lehet panelban tartani?

Figyelt kérdés
Mármint úgy,hogy nem-e túl nagy a mozgásigénye stb..És kell sétáltatáskor hordania szájkosarat,akkor is ha nem agresszív?
2015. jan. 17. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy nem erőltetném rá a szájkosarat, főleg ha nem agresszív. Panelban tarthatod, ha tudsz neki elegendő mozgást biztosítani naponta.
2015. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Szia, nekem labradorom van. Egy elég nagy hátsó udvaron tartom, szabadon! És ez sem elég neki, alig várja, hogy elvigyem futni, és olyankor min5 km-ert le szalad gyors tempóban bicikli után. Panelba nem való, neked sem és neki sem lenne jó.
2015. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2015. jan. 17. 10:21
 4/12 piriiiii ***** válasza:
38%

Hát... én a szüleimmel lakom, és (bár) itt egy foxi van, ami szerintem nagyobb mozgásigényű, így pláne látom, hogy nem tesz jót neki, ahogy a szüleim tartják. Nem csak attól, hogy nincs kint és nem mozog eleget, hanem a számára bezárt, szűk életvitel teljesen lemerevíti és egészségtelenné teszi. Mondjuk a foxi eleve ideggyenge kutya kissé, és a levezetetlen energiák nagyon feszültté teszik. Ráadásul azt képzeli magáról, hogy ember... Miközben, megjegyzem, hatalmas udvarunk van, fűvel, fával, minden kutyajóval...

Most vettem egy mudit, aki bár szintén bent lakik, de csak mert még kölyök. Viszont így is többet van kint, mint a szüleim kutyája. Ha jobb idő lesz, meg ő is nagyobb lesz, akkor is sokat fog bent aludni, de lesz olyan, hogy sokat kint, és emellett vinni fogom futni, úsztatni.

Meg lehet ezt oldani szépen. Ha van sok-sok időd a kutyusodra, annyi, hogy a kutya szinte csak annyit legyen otthon, hogy aludhasson, ehessen, pihenhessen, és egyébként sokat viszed kifelé, főleg a természetbe, akkor nem hiszem, hogy gond lenne a panelban.

Amúgy, ha van otthon szájkosár a készletben, az jó, mert van, ahol kérik (mondjuk utazásnál, vagy olyan közhelyeken, tereken), de egy egyszerű sétáltatás alkalmával nem hinném, hogy szükségszerű. Csak akkor, ha agresszív.

2015. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Napi legalább 1-2 hosszabb (kb. egy órás) és több egészségügyi séta mellett igen.
2015. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehet. Ehhez viszont az kell, hogy már a kiválasztásnál ne a legelevenebb kölyköt válaszd. A séta ne annyit jelentsen csak, hogy pórázon mentek egy kört a ház körül. Napi egy más kutyákkal játszás is hasznos dolog számára. Otthon pedig időnként agytornáztatást is érdemes csinálni a kutyával. Nem kell hosszú ideig. Rövideket, tartalmasakat.
2015. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen kutyát lehet panelban tartani, ha eleget viszed sétálni :) Sőt, a Labrador egy tipikusan olyan fajta, akinek mindene a "falkája", azaz ti, tehát akkor a legboldogabb, ha veletek lehet benn, nem pedig kicsapva a kertbe... Ezért van az, hogy a Retriever fajtamentők csak benti-kinti vagy benti tartással adnak örökbe. Minimum 3-4* vidd le, ebből 1-2 nagyobb séta legyen, de ezt minden kutyával így kéne... Ha kölyköt akarsz, akkor csak tisztességes tenyésztőtől vegyél, törzskönyvvel (ez nem csak egy papír, hanem gyakorlatilag a kutya személyije) és EGÉSZSÉGÜGYI SZŰRÉSEKKEL (ez nagyon fontos, mert egy diszpláziára és epilepsziára hajlamos fajtáról beszélünk!!). Ha nem feltétlenül kölyökben gondolkodsz, akkor pedig keresd fel a retriever fajtamentőket, nagyon szép labikat lehet tőlük örökbefogadni, ráadásul a felnőtt kutyák nyugodtabbak is, mint a kelekótya kölykök :)
2015. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Naponta tudnám 3-szor sétáltatni reggel 4:30 -kor fél órát aztán 14-15-kor mondjuk egy egy órás séta és 17-18-kor is egy mondjuk 1 órás.
2015. jan. 17. 14:39
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

én lebeszélnélek. nem tudom mennyi szabad időd van, de panelban nem úgy van, hogy reggel meg este megeteted, aztán el van egész nap az udvaron, majd hétvégén megfuttatod és kész. Egy ilyen kutya nagyon sok "trutyit" termel ám, erre is gondolj.

nem rosz idulatból mondom, én is nagy kutya mániás vagyok, de én kivártam az éveket amíg elkerültem a panelból. minden tényezőt vegyél számításba, úgy dönts.

2015. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel most fogunk panelbe költözni ezért azt sem tudoom biztosan hogy valaha is fogunk még kertes házban lakni
2015. jan. 17. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!