Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bent alszik a kutya éjjel a...

Bent alszik a kutya éjjel a hálószobátokban? Tudtok úgy nemi életet élni hogy ott van? Nem zavar, hogy olyan mintha "figyelnének"? Mit tennétek a helyzetünkben?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a kisregényért, így talán érthetőbb lesz a téma.

Azért kérdezem, mert páromnak van egy menhelyről elhozott (augusztusban) 3 éves kutyusa, akit elejétől kezdve a folyosón altat éjjel, nem engedte be a hálószobába aludni. Nehezen, de sikerült szobatisztaságra szoktatni, viszont egyszer mikor levittük a kutyust hozzánk egy hétvégére, és ugyanígy kitettük a folyosóra/konyhába (egyben van a kettő), teletojt mindent reggelre. Olyan szinten, mint egy disznóólban. A hétvégét kihúztuk, de édesanyámat rendesen felidegelte, amit meg is értek. Mikor vasárnap hazavittük a kutyust, mintha elfelejtette volna a hétvégét, ugyanúgy szobatiszta volt, nem volt semmi baleset, az éh világon semmi probléma.

Ez októberben volt, azóta a barátom nem járt nálunk. Ha jön, mindenképp szeretnénk a kutyát is vinni, mert menhelyi lévén olyan szinten ragaszkodik mindkettőnkhöz, hogy ha eltűnnénk 2-3 napra, biztos hogy belebetegedne, és mi sem lennénk nyugodtak.

Arra gondoltam, hogy azért lehetett a probléma mikor nálunk voltunk, mert ismeretlen volt a kutyának a környezet, és nem mellesleg a folyosó messze is van a szobámtól, nem úgy mint barátomnál, hogy egy ajtó választ el minket tőle. Gondolom félt, frusztrált volt, és emiatt csinált mindent össze. Az utolsó nap reggelén már ugatott is, és senki nem tudott aludni tőle....

Szóval, arra gondoltam, hogy arra a pár napra ameddig nálunk vagyunk, beengedjük a szobámba éjszakára. Szerintetek ez jó ötlet lenne?

Párok, titeket nem zavarna, hogy "olyankor" ott van? Én kicsit tartok tőle.


2015. jan. 17. 10:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%
nincs esetleg egy körülkerített udvar?? 2-3 éjszakát szerintem kibírna a kutya kint is, legfeljebb éjjel megnézitek egyszer kétszer.. a szoba is ismeretlen lenne neki, lehet hogy ott is történne "baleset" hiába vagytok ott... amúgy engem zavarna a kutya, ismerek olyanokat akiknél a macska ott alszik az ágyban, hát nem tudom hogy hogyan oldják meg....:S
2015. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk szabadon mozog a lakásban. Beszokott jönni a hálóba is, de valahogy ráérez a dolgokra és együttlétkor nincs ott sose.
2015. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van udvar, benne pedig egy 50 kilós kaukázusi keverék, az én kutyám :) Jól kijönnek, de nem szeretném kirakni mellé, és egyébként sem kinti kutya.

A szabad mozgás csak azért nem megoldható, mert a szobánk ajtaját becsukjuk éjjelre, tekintve, hogy az én szobám a két öcsém szobájából nyílik.

2015. jan. 17. 10:49
 4/14 anonim válasza:
42%
Nálunk beszokott jönni a hálóba is, együttlétkor beszáll ő is..
2015. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nane.. :D
2015. jan. 17. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a környezetváltozásra reagált így, főleg, ha utána otthon meg minden rendben volt. Esetleg, ha anyukádnál első napokban nyitva hagynátok félig az ajtót (most egy hétvégét csak kibírtok szex nélkül...), hogy be tudjon időnként nézni, ott vagytok-e, vagy hallja, hogy bent vagytok, az szerintem segíthet. Az mellett persze, hogy a küszöböt továbbra sem lépheti át, ezt még nappal gyakoroljátok! Mert ha egyszer engeditek veletek aludni, akkor hazatérve jogosan várja el ugyanezt.
2015. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pont a környezetváltozás miatt gondoltam, hogy ha a szobatisztaság résznél csak nálunk volt vele probléma, akkor a bent alvásra is úgy fog reagálni ha hazaért, mint régen. Szerintem logikus.
2015. jan. 17. 11:14
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem azon kéne gondolkodni, hogy beengedd-e a szobába, hanem azon, hogy megneveljétek. Másképp nem múlik el a probléma. Egyértelműen gondok vannak vele, ha így viselkedik. Azért mert menhelyi még nem normális az se, hogy nem tud 3 napot nélkületek eltölteni.

Amúgy én beengedem a kutyáim a szobába. Amikor olyan kedvem van. Máskor meg nem. De nekem most nincs párom. Ha lenne akkor viszont nem tűrném el, hogy ott nézzenek amikor mi szexelünk. Akármennyire is imádom őket. Más kutyáját meg még annyira se tűrném el közben.

2015. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Nekunk a szobankban van, agyban is alszik velunk, de olyankor mindig diszkreten felrevonul a sajat agyaba, befordul a fal fele es alszik. Nem leskelodik .
2015. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyltalán nem okoz gondot, pedig ágyban alvós, 20 kilós kutya. Gyorsan leesik neki, hogy mikor van útban, általában magától lemegy az ágyról, ha valamelyikőnk forgolódik, de ha mégsem, akkor leküldjük és kész. Nem szokott zavarni, a helyén alszik tovább. Volt olyan ideiglenesem, ami odajött az ágy mellé és nézte, hogy mi az Istent csinálunk, de megszokta idővel, hogy nem kell minket felügyelni, mindenki túléli az éjszakát. :D
2015. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!