Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyama...

Hogyan szoktassam le a kutyamat arrol, hogy kinyissa az ajtot?

Figyelt kérdés
Most mar hallgat ram, nem szökik el,ha poraz nelkül vagyunk, de reggel amikor felebred,önkenyesen kinyitja a szoba ajtajat es lemegy a földszintre az aposomhoz. Mar szetkaparta az ajtot, nem tudom mit csinaljak vele, ha bezarom,akkor is probalkozik,es kaparja az ajtot. Nem tudok raszolni,mert arra ebredek,hogy eppen kinyitja az ajtot,akkor mar tul kesö leszidni..

#kutya #nevelés #ajtó nyitogatás
2015. jan. 17. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Egy ilyen rossz szokásról elég összetett nevelés kel,hogy ne csinálja amit nem szeretnél.

2015. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szoba kennel? :) Konkrétan egy ketrec, vagy egy szállítódoboz (jelen esetben inkább ketrecet mondanék, abban nem tud kárt tenni), amit elteszel egy nyugodt sarokba, ás bezárod oda a kutyát aludni, éjjelre.
2015. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedve 2: válaszoló.

Nevelni kell nem rabságban tartani!!!!!!!!!!

Sajnos erre néhány hetet rá kell szánni ,hogy megtanulja,hogy nem nyílik az ajtó,ha erőszakkal akarja kinyitni.

Fontos! amikor elkezdi kaparni az ajtót hangosan rá szólni,hogy "NEM" És az sem baj ,ha ezt egy kis fej koppintással jelzed neki,hogy nem szabad!

A mamája is oda kap ha valamit nem csinál jól,,ez természetes.

Kizárólag csak kézzel szabad kicsit a fejére koppintani,vagy oda nyúlni,mint ha a kezed lenne a fogad és meg akarnád kapni,hogy viselkedjen.Ezt ösztönösen érti.

Amíg erre tanítod zárd be az ajtót,hogy semmi szín alatt ne sikerüljön a próbálkozása.

Amikor kiakar menni hívd el az ajtótól és mond neki "ÜL" és lenyomod a hátsóját a padlóra és még egyszer "ÜL" Amint leült dicséret jutalom falat!Ez a jutalom falat lehet táp is amit szeret.Csak 1 szemet kapjon,,sőt az sem baj, előtte 1 napig nem kap enni. Kibírják,hisz ragadozók és ez természetes,hogy nincs napi szinten enni valójuk ezért vadásznak. A te esetedben szófogadással "vadász",tehát tudni fogja,hogy kap enni,ha csinálja amit kérsz tőle! Ezért jó,ha éhes.

Amit megtanítasz neki ahhoz mindig ragaszkodj.Elég rafináltak és ki kunyizzák a kaját és ő akar lenni a falka vezér és irányítani a gazdit.

nagyon tudnak látványosan szenvedni :) Ne higgy neki,te vagy a főnök és ha nem dolgozik enni sem kap.

Ne sajnáld meg,mert a fejedre nő.

Ha valamit kihagytam írj és segítek.

(kutya kiképző vagyok)

Tudom mit kel tenni,nem csak az észt osztom :)

2015. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy tartsa rabságban, észlény...

Éjszakára bezárni rohadt nagy rabság, tényleg. Azok a kutyák akik udvaron vannak tartva és x időre kennelbe rakják őket, már kapásból rabságban vannak?

Istenem... szereztél egy jó napot :D

2015. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még valami.Az éheztetés nem minden esetben célra vezető. Csak az első tanulásánál! A többinél a jutalom falat és a dicséret.
2015. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj de okos! A bezárás helyett tanítani. Nem jutott eszedbe?Végleges megoldás kel nem alkalmi.
2015. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Annyiban osztanám a hármas véleményét, hogy a szobakennel nem megoldás a problémára, hanem csak annak az elkerülése. Nem agysebészet azt megtanítani a kutyának, hogy ne kaparjon vagy nyissa ki az ajtót, ennyi erővel ha rág, ugrál, szökik, stb, becsukjuk a szobakennelbe és probléma "megoldva"? Egyébként nem vagyok kennel-ellenes, nem hiszem, hogy rabság a kutyának, de azért nem a világvége elvárni tőle, hogy ne kapaja az ajtót.


Amikor kapar, arra nem ébredsz fel? Zárd be az ajtót és ha kapar, küldd a helyére. Némi erőfeszítést igényelni fog, mert te még aludnál, de az eredmény nem jön csak úgy hipp-hopp.

2015. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.

Eddig ketszer vissza tudtam tartani,mert amikor hallottam,hogy felebredt nagyon hangosan rakiabaltam,hogy marad.Megijedt es ott maradt a helyen. A baj csak az,hogy amikor nem latom,akkor is neha nyitogat es önkenyesen bemegy a konyhaba stb. Az a baj,hogy igazabol rohadt vicces is,de akkor is le kell rola szoktatnom a kis piszkot.

Amugy 2 eves kb es colie keverek.

2015. jan. 22. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgyis kinyitja, ha felfelé fordítjátok a kilincset?
2015. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ez a kilincs felfordítás egy jó ötlet. Próbáljátok ki.
2015. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!