Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor és hol lesz Labrador...

Mikor és hol lesz Labrador tenyésszemle?

Figyelt kérdés
Felhívtam a tenyésztőt, de csak annyit mondott hogy majd el kell rá menni, a honlapom tekintsem meg. Mindenki ezzel nyaggat, mert állítólag egy különlegesen szép kutya. A tk-t szeretném kiváltani mindenképpen , emmellett tenyésztési engedélyt is. A törzskönyv mennyibe kerül majd?

2015. jan. 17. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyvet csak a tenyésztő válthat ki, tudtommal a kutya féléves koráig, ha volt alombejelentője, de javítsatok ki, ha tévedek.

Tenyészszemlére tk. nélkül felesleges menni.

Miért nem eleve törzskönyvezett kutyát vettél, ha ilyen céljaid voltak vele?

A tenyésztő tud(na) mindezekben segíteni. Milyen honlapon, ha megkérdezhetem?

De onnantól, hogy nincs törzskönyve, gyanús, hogy nem tenyésztőtől származik a kutya.

2015. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt vannak a tudnivalók, mi kell a tenyésztési engedélyhez: [link]

Árak (alul): [link]

Ezt is érdemes elolvasni: [link]

Velük vedd fel a kapcsolatot, ha a tenyésztő nem segít.

De ha nincs tk., akkor nem tudsz mit tenni.

2015. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket itt mind átvizslattam már egyszer, a tenyésztő mondta hogy nekünk kell kiváltani a tk-t. Amúgy oda van írva hogy 1 éves kora után is ki lehet váltani a törzskönyvet, de hogy hogyan, mikor és mennyiért, kitől az rittig nincs.
2015. jan. 17. 14:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor hívd fel a Magyar Labdador R. Egyesület. Amit előbb írtak linkeket, megtalálod az oldalon a telefonszámokat is, vagy írhatsz e-mailt is nekik.

Itt van egyébként leírva, mi kell a törzskönyv (azaz származási lap) kiváltásához:

[link]

De a legegyszerűbb, ha felveszed velük a kapcsolatot.

2015. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Óh köszönöm! Kicsit analfabéta vagyok a nethez :) Igen, rájöttem hogy inkább fel kéne venni velük a kapcsolatot, amit meg is tettem.
2015. jan. 17. 22:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Na és mit mondtak? Most már kíváncsi vagyok a végkifejletre :) Majd írd meg.
2015. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!