Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan könnyíthetem meg vak...

Hogyan könnyíthetem meg vak kutyusom mindennapjait?

Figyelt kérdés

6,5 éves boxer kutyám - valószínűleg - belsőfülgyulladásban szenved. (A vérképe teljesen jó,az állatorvosunk a fülére gyanakodott.) Dülöngélve járt,néha elesett,a feje folyamatosan lógott.

2 napja szteroidos kezelést kap,ettől újra a réginek néz ki,de sajnos most döbbentünk rá,h nem lát :-(

A doki szerint lehet átmeneti is,de én szeretnék felkészülni,arra,ha így marad.

Amúgy családiházban lakunk,kinti kutya,és van egy 4 éves vizsla-társa.


2015. jan. 18. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne tekints rá fogyatékosként. Őt tökre nem zavarja a dolog, pláne ha ti se vettétek észre rajta eddig.

Ne rendezgesd át sűrűn a lakást, meg legyen jól nevelt és szóval irányítható, ennyi :) Meg figyelj arra, hogy ha nem lát, akkor a többi kutya vizuális jelzéseit sem tudja venni, szóval könnyebben keveredik balhéba akaratán kívül. Ha vicsorognak rá, segíts neki, és szólj rá te is, meg hívd ki az ilyen szituációkból.

2015. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Kinti kutya,nem jár be a lakásba,a területet jól ismeri.Másik kutyákkal nem kerül kapcsolatba,csak a vizslámmal,akivel nagy barátok :-)


Remélem,azért ez tényleg átmeneti,mert sírhatnékom van,ahogy áll mellettem,néz fölfelé,engem "keres",de csak néz a semmibe.... :'-(

2015. jan. 18. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Na, hát akkor például elkezdhetnéd beengedni, meg elhordani sétálni, kutyák közé, hogy végre normális élete legyen :) Egy boxer (de a vizsla sem) arra való, hogy a családtól elszeparálva, séta nélkül éljen.
2015. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már bocs,de miből gondolod,h elszeparálva élnek a családtól??

Minden nap foglalkozom velük,sőt sétálni is viszem őket,a viszlát akkor is viszem,ha futni megyek.(a boxert akkor csak azért nem,mert őnem bírja...)

Mivel kis faluban élünk,viszonylag ritkán.......illetve bocs,soha nem találkozunk másik kutyákkal. Az udvarunk 8300nm(nyolcezerháromszáz) így,amelyik nap nem sétálnak,akkor sem pörögnek egy pici betonydvarban a saját farkukat kergetve!


Amúgy az,h nem engedem be a kutyákat a lakásba,abból egyenesen következik,h le*arom őket?? Pffff......

2015. jan. 18. 19:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Hja,és még annyi,h mind2 kutyám mentett kutya,örökbefogadtam őket.

A boxer pl egy válás után ottfelejtődött egy kennelben,sorsára hagyva. Kb 2 hétig volt ott.

De nem csak ehhez az állapothoz képest érzem úgy,h normális életét élnek!

2015. jan. 18. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell így felkapni a vizet :) Csak azt mondom, hogy te a lakásban élsz, ők meg a kertben, és ez szeparálás, akármennyit is vagy kint :)
2015. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már hogy ne kapnám fel a vizet?

Imádom a kutyáimat,de azért nem hiszem,h az ágyba,vagy az asztal mellé valók. Amúgy meg szerintem az állatoknak mások az igényeik egy csomó dologban,mint az embernek.


Lovaim is vannak.Ezek szerint őket is elszeparálom azzal,h az istállóban laknak ès nem bent a házban velünk? (Merthogy ugyanolyan érző,intelligens lényekről beszélünk...)

2015. jan. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!