Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda vagyok, amiért...

Rossz gazda vagyok, amiért nem sétáltatom a kutyám?

Figyelt kérdés
Malamutom van, vagyis egy arra hajazó kutyám - akit kiskorában konkrétan bedobtak a kertünkbe és megtartottuk. Sétálni nem viszem, mert nincs rá időm, és nagyon húz pórázon (50 kg vagyok vaságyastól, nem bírom megtartani). Viszont barf étrend szerint etetjük, szabad bejárása van a házba a nap 24 órájában - hétvégén tanítgatjuk is és sokat lasztizunk vele. Mindene megvan, és én úgy gondoltam arany élete van, mások szerint mégis állatkínzó vagyok, mert nem viszem sétálni.
2015. jan. 18. 15:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Néha azért tényleg elvihetnéd nagyon jót tenne neki és szorosabb lenne a kutya-gazdi kapcsolat, ilyenkor úgymond falkában vagytok és ez fontos,legalább hétvégén a családdal menj ki vele, nagyon szuper lennne
2015. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 TBC88 válasza:
17%
Ha emeletes házba laksz és van egy kutyád és 1 hetente minimum 3 szor nem viszed el sétálni igen!
2015. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Igen, az vagy! Akármilyen hiper-szuper körülmények lehetnek otthon, ha a legalapvetőbb igényeit sem elégíted ki! És mégis hol mozoghat? Új ingerekkel mégis hogy találkozna így? Más kutyákkal sosem találkozik? A malamut hihetetlenül igényli a fajtársai társaságát, ezt sem kapja meg?

Akármilyen szép tündérmesét is kerekítesz a befogadásából, egy kutya felelősség, amivel számolnod kellett volna! Dönthettél volna úgy is, hogy keresel neki egy normális gazdát, nálad csak ideiglenesben marad. De te máshogy döntöttél, így vállald a felelősséget is! Ha valóban malamut, akkor kell neki a napi hatalmas séta, akár 10-15 km is! Ha pedig ezt nem akarod megadni neki, akkor keress neki egy normális gazdát és többet állattartáson ne gondolkozz!

2015. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom kivinni sétálni, próbáltam már, 46 kg-os kutys és húzd mint az eszement, nem tudom megtartani.
2015. jan. 18. 15:59
 5/30 anonim ***** válasza:
31%
Ha viszonylag nagy a kertetek lehet hogy jól elvan de neki is nagy a mozgás igénye. Egy héten minimum 3 szor vidd el:)
2015. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Bennem amikor ilyen kérdések vetődnek fel, akkor megkérdezem magamtól, hogy a kutyám helyében hogyan érezném magam? Egész nap, 24 órán keresztül ugyanazt a kertet nézem és néha eldobnak nekem egy labdát. Neked ez élet lenne?

Én a férjemmel 12 órás műszakban dolgozunk, hétvégén és éjszaka is, plusz az utazás, családi élet, háztartás vezetése. Mégsem telik el úgy nap, hogy ne vinnénk sétálni a kutyánkat, tavasztól őszig még túrázni is járok vele. Ez a legkevesebb.

2015. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%
Ez a baj,hogy a kutya áttvette az irányítást! Nem szabad elkényesztetni főleg ilyen nagy kutyát, kötelezően kell, szidd le, neveld meg, nem szabad bepánikolni mert azt kihasználja és akkor annyi
2015. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Kutyaiskola kellene neki, ahol megtanítják pórázon közlekedni, úgy, hogy ne húzzon, legalább ne nagyon.
2015. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Egy kicsit mindkettő. Megfosztod a kutyát egy csomó olyan dologtól, amire szüksége lenne.

Azt meg nekem ne mondd, hogy 50 kiló vagy vasággyal és jaj nem megy, mert én saccra 40 kilósan kezdtem menhelyekre járni sétáltatni, órákon keresztül mást se csináltam, csak vittem a kennelben élő stresszes kutyákat sétálni. Húztak? Húztak. Azért kivittem? Naná, mert tudtam, hogy szüksége van rá. És az önkéntesek 90%-a sose volt több 50 kilónál, mind 15-16 éves kiscsajok voltunk, a kutyákat meg ugye nem lehetett válogatni, azt kellett kivinni, amilyen bent volt, a nagyot is. Volt, hogy estünk-keltünk, hogyne, meg este hullafáradtan zuhantunk az ágyba, de csináltuk.

Szóval kizárólag akarat kérdése (meg esetleg egy jóféle fojtónyakörvé). Ha nem hiszed, menj el valamelyik nagyobb menhelyre hétvégén, és nézd meg, miféle kislányok sétáltatnak mekkora izomból húzó kutyákat, mindjárt át fogod értékelni, hogy mire vagy képes, meg mire nem :)

2015. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%
Ha oltatni kell, akkor kihívjátok az állatorvost? Ha nem tud pórázon és utcán közlekedni, akkor erre is gondolni kell. Ha van nyakörve és tud pórázon menni, azt a kutyát sokkal szívesebben fogadják örökbe. Ezért a nagyobb menhelyeken az önkéntesek megtanítják őket erre.
2015. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!