Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem korához képest...

Szerintem korához képest alacsony/kicsi a drótszőrű magyar vizslánk. Lehet, hogy nem megfelelően etetjük? Vagy egyszerűen későn érő típus?

Figyelt kérdés
Van egy most már 8 hónapos, drótszőrű magyar vizslánk (szuka), és olyan mintha megállt volna a növekedése. Apját is, anyját is láttuk mielőtt elhoztuk - ők elég nagy termetűek. Mi kutyánknak is nagy mancsa, feje van, de valahogy kicsi.

2015. jan. 19. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem csak az apjára, anyjára hasonlít. Egy almon belül is változatos lehet a testnagyság.

Mivel etettétek ?

2015. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora nektek a kicsi. 8 honapos kutya meg boven kamasz, ilyenkor aranytalanok a testreszei, teljesen normalis, ha meg nem olyan, mint egy ereje teljeben levo felnott kutya. Suly, marmagassag? Mivel etetitek? Ezek nelkul nehez segiteni.
2015. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

(Igen akartam írni az infókat az etetésről, csak még nem engedte a rendszer)

Köszi a válaszokat!

Szóval nem csak táppal etetjük, hanem "otthoni kosztot" is kap, amit nagyon szeret. Sokszor eszik viszonylag csontos húst, farhátat, lábat...stb., de szereti a zöldségeket, gyümölcsöket is (a diót egyedül törte fel :)).

Néha eszik tojást, krumplit, rizst (persze nem magában).

A tápot tekintve, meg azt vettem neki, amit a boltban árulnak (A pedigree-t pl. nagyon imádja), illetve még korábban kapott fressnapf-os szuper kaját is (azt kevésbé imádta). De éppen most rendeltem neki Orijen és Acana száraztápot, mivel sok véleményt olvastam, h pont ezek a boltban könnyen beszerezhető tápok, nem túl táplálóak.

Emiatt is igyekszem nem csak szárazzal táplálni, hogy minél sokrétűbb legyen az étrendje és minél több helyről kapjon vitamint és ásványianyagot.

Elég sokat mozog, visszük már vadászni is, amit nagyon szeret nyilván fajtájából adódódan.

A magasságát és súlyát tekintve meg, majd lemérem pontosan este, de annyit, hogy én 160 cm vagyok, a kutyus meg nekem térdig ér kb. Illetve épp a minap nézték 5-6 hónaposnak. Viszont sokat izmosodott az utóbbi 1 hónapban.

2015. jan. 19. 14:36
 4/21 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem derult ki, hogy csak szerinted alulfejlett, vagy tenyleg az. De az biztos, hogy a pedigreevel es tarsaival nem tettetek jot a fejlodo szervezetenek, kulonosen munkakutyakent lenne nagy szuksege a normalis kajara. Az Acana meg az Orijen altalaban jo szokott lenni, bar nem minden kutya birja, de egy nagyon jo minosegu tap. En azt ajanlom, hogy nezz utana a BARF etrendnek, ez a legjobb, minden kutyanal bevalik, ha odafigyelve csinaljak.
2015. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Össze-vissza ne etessétek a kutyát! Vagy egyfajta tápot kapjon, de az jó minőségű legyen, vagy a nyers etetések egyikét, a BARF vagy PREY étrendet próbáljátok ki. Ha jó minőségű tápot kap, nem kell neki más!

A nyers etetéshez annyira nem értek, én táppal etetek, de sok helyről hallom, hogy jót tesz a kutyának.

2015. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az etetésen is múlik ez persze, de főleg a genetika játszik itt. És tudom, hogy sablon szöveg, de ha nincs tk-e a kutyának, akkor nagyon könnyen meglehet, hogy más is van benne, nem csak vizsla. Vagy eleve a standard méretnek nem megfelelő kutyákat pároztattak, ami sajnos okozhat még gondokat a jövőben.
2015. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Megmértük: 46 cm a marmagassága. Azt olvasom, h a drótszőrűeknél (szuka) min. 54 cm, addig meg még remélem nő. Testsúlyát nem tudtam megmérni, mert elromlott a mérlegünk (persze), de a héten úgyis visszük állatorvoshoz (kullancs elleni szerért), ott majd kiderül. Októberben 12 kg volt (5 hónapos korában), azt mondta a doki, h okés a súlya.

Neki nincs törzskönyve, a tesóinak igen (őket is láttuk anno, amikor elmentünk kiválasztani a mi kutyánkat), mert túl hosszú a szőre. Kis bundás :) Elég neves kennelből van egyébként. Gondolom valószínűleg visszaütött a genetika.

Kaja most akkor egy féle lesz és köszi utána nézek ennek a BARF-nak. :)

2015. jan. 20. 08:48
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

"Neki nincs törzskönyve, a tesóinak igen (őket is láttuk anno, amikor elmentünk kiválasztani a mi kutyánkat), mert túl hosszú a szőre."

Ne itt kezd gyanus lenni, ugyanis a MEOE szabalyzata szerint csak almot lehet torzskonyvezni, egyes kutyakat nem. Magyarul a tenyeszto akkor jar el szabalyszeruen, ha MINDEN kutyat bejelent es letorzskonyvez.

2015. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, sejtettem, hogy ez így nem teljesen oké, nekem is "rosszul esett", de nem tudok mit tenni. Cserébe iszonyú egyedi ezzel a szőrrel :)
2015. jan. 20. 10:44
 10/21 anonim ***** válasza:

Most mar nem tudsz mit tenni, remelhetoleg fajtatiszta. Kepet tudnal rola feltenni? Kivancsi vagyok, milyen egy hosszabb szoru drotos vizsla. :)

Egyebkent, ha ketsegeid vannak, legjobb, ha elmesz valami vizslas rendezvenyre, ott tobbet tudnak segiteni es talan lenne lehetoseged osszehasonlitani a tobi hasonlo koru vizslaval.

2015. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!