Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőr kutyákat miért...

A rendőr kutyákat miért szájkosárban vezetgetik?

Figyelt kérdés
egy kiképzett kutyára minek szájkosár? illetve tömegoszlatásoknál mihaszna akkor a kutyának ha szájkosár van rajta? De! sima járőr kutyákra is szájkosarat adnak. miért?
2015. jan. 19. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Azzal a szájkosárral akkorát tudnak ütni az illetőre,hogy csak na,másképp meg nem nagyon tudná megállítani,harapja meg az illetőt ?
2015. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok,na ez történik ha leveszik a kosarat . https://www.youtube.com/watch?v=9-gGgh4r8YQ
2015. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
így van megérdemelné , tisztességes ember nem megy oda a rendőrökkel kötekedni , na meg gyorsan oszlanának is. De oké legyenek tömegoszlatásnál szájkosárban de mikor járőrőznek ? pl a tolvajra szájkosarastól küldni rá a rendőr a kutyát?
2015. jan. 19. 22:50
 4/16 A kérdező kommentje:
mert ezt kutya csinálta?
2015. jan. 19. 22:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Külön képezve vannak szájkosaras munkára. Néha nem árt az, ha nem haparják szét a delikvenst, csak komolyabb sérülés okozása nélkül leszerelik.

Nem tudom, próbáltad-e már, hogy milyen, amikor játékból neked csapódik egy kamasz német juhász, vagy lefejel egy kutya, de szerintem nem, különben sejtenéd, hogy milyen lehet, amikor ezt egy felnőtt jól izmolt kutya szándékosan teszi. Ha fém szájkosárban van, akkor fejbever vele, és az intézkedés további részében te vagy csicsikálsz, vagy a csillagokat számolgatod, de minimum anyázol, mert egy akkora púp nőtt a fejeden, mint egy jól fejlett sárgadinnye. De ha csak lendületből elborít, akkor se fogsz nagyon tovább ugrálni. Nem véletlenül gyakorolják ezt úgy, hogy bukósisak van a segédeken, meg tetőtől-talpig be vannak öltözve :D

2015. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy egy rendőrkutyának nem az az elsődleges feladata, hogy letépje valakinek a karját. Olyan szituáció pedig elég ritkán fordul elő, hogy a rendőr sétál az utcán, a rabló meg kiront a bankból egy zsákkal a vállán. Úgy tudom, hogy a rendőrkutya szájkosár nélkül fegyvernek minősül. Ahogy a pisztolyt is a tokjában tartják, úgy a kutyát is szájkosárban és csak akkor "veszik elő", ha feltétlenül szükséges.
2015. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, ezt egy kutya csinálta.
2015. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutyák harapnak. A jól képzett kutyák is harapnak, a kutyák egyszerűen így "harcolnak". Ráadásul a rendőrkutyákat még külön képzik is arra, hogy parancsszóra harapjanak is, ezért alapesetben szájkosárban járnak, mert nem feltétlenül kell harapás a célszemély leterítéséhez. Ráadásul, ahogy előttem is írták, fegyverként is működik.
2015. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Nehogy a rosszfiú megsérüljön. Azért nem haraphat a kutya. Ahogy nálunk a rendőr is ezerszer meggondolja, hogy használja-e a fegyverét. Más államokban ha elfogáskor az eb kissé megharapdálja a delikvenst, elviszik orvoshoz, ellátják és utána megy a kóterba. De ilyen helyeken a fegyverhasználat is jobban bevett szokás.

A kosár amúgy igen erős és jó kis súlya van. Ha azzal megtanul a kutya ütni, törik a csont rendesen.

Legalább a dolgozó kutyák szája nem lesz koszos a rosszfiúktól :))

2015. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

amikor először raktam szájkosarat a kutyámra, első megmozdulása az volt, hogy térden vágott vele:) kb 5 percig csak egy lábon bírtam állni. akkor képzeld el, hogy egy kiképzett kutya mire képes.

mellesleg, már fém szájkosarat szinte alig lehet kapni. ( eu-s baromság miatt nem lehet, pl: fressnapfban nincs. )

2015. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!