Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkimon régebben már...

A yorkimon régebben már észrevettem hogy hangosabb tv-nél vagy kinyitott ablaknál utca zajnál fél. De most már csipogásoktól is vagy ha melegszendvicset csinálok és ahogy hűl a sütő pattog. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Túlféltett, ingerszegény, stresszes életmód például okozhat ilyet. Mutasd meg szakembernek, mert a kutyának marhára nem jó mindentől rettegni, és ez csak rosszabb lesz, ha nem kezdesz vele valamit.
2015. jan. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Rossz idegrendszertől, rossz tartási körülményektől, de kár csak rossz kommunikációtól is előjöhet ez. Te hogy reagálod le ilyenkor ezeket a helyzeteket? Illetve mennyit és hogyan mozgatod, mennyit foglalkozol vele minőségileg? Kint is csinálja ezt séták során, vagy csak otthon?
2015. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kint sose csinálja ezt sem otthon a családi házban ahol évekig éltem vele.2 éve albérletben vagyunk és látom hogy nem szereti ahogy én se.Ráadásul depresszióval és szorongással kezelnek és lehet hogy kihat rá is?
2015. jan. 20. 01:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha ezt csinálja akkor elkezdem babusgatni ami lehet hogy nem jó....?
2015. jan. 20. 01:55
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Így van, a babusgatás a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Ezzel azt mondod neki: "Úristen, mi ez a pattogás, én sem tudom, de biztos bántani akar minket, bújjunk össze, akkor talán nem lesz bajunk!"

Nem.

Ha megijed valamitől, viselkedj természetesen. Semmiképp ne kezdd simogatni - a kutya nem gyerek, nem nyugszik meg a simogatástól, hanem azt jelzi neki, hogy amit épp csinálsz (tudniillik a félelem) az helyes, csak így tovább. Egyszerűen ignoráld a zajt, vagy ha olyan dolog, ami további tanulmányozást igényel (pl. szélben sodródó nejlonzsák) akkor határozott léptekkel menj oda és mutasd meg a kutyának,hogy nincs mitől félni. De NE rángasd oda, azzal többet ártasz, mint használsz. Hagyd, hogy magától oldja meg a helyzetet.

Nem fogsz azonnali eredményt tapasztalni, mert már valószínűleg nagyon beépült a kutyába ez a sok félresiklott félelem, de hidd el, az ő érdekében is érdemes melóznod rajta. És mivel itt a meló része kb. az, hogy nem csinálsz semmit, talán nem lesz túl nehéz. :)


Mikor a kiskutyám 8 hetesen hozzám került, minden váratlan zajra összerezzent, a székláb csikorgásától a kakaskukorékolásig. Erre mit ad isten, az első délutánján légiparádét tartott a kertünk felett 20 méter magasan egy kisrepülő, akkora zajjal, hogy még nekem is fájt. A kutya futott hozzám, de csak vidáman annyit mondtam neki, hogy "Jó zajos, mi?", és kiültem a kerti székre. Bebújt a székem alá, de pár perc alatt elmúlt a félelme. Ugyanez vonatkozott az égdörgésre, traktorra, autódudára, vonatra stb. Csak természetesen, mintha te semmi rendkívülit nem látnál-hallanál, elvégre egy vonat (vagy a sütő pattogása) tényleg a mindennapi élet része. Kéretik ezt a kutyának is elfogadni.

2015. jan. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
tudom hogy nehéz agyilag felfogni, de teljesen mindegy mekkora méretű egy kutya, az akkor is kutya, és kutyaként kell bánni vele! nem gyerekpotlék, hanem állat, aki összezavarodik ha nem megfelelően bánnak vele.
2015. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minél többször éri inger a kutyát, annál hamarab lesz közömbös irántuk. Kapcsold be a tv-t egész napra és rá se ránts. Csipogtasd az ébresztőt, süss, pattogtass, hagyd bekapcsolva a porszívót a szoba közepén, stb.

Ahogy már írták, pátyolgatni nem kell, mert abból azt vonja le, hogy ezek olyan dolgok, amiktől jogosan fél, de valami pozitív élmény jó, ha éri, egyen, tanuljon, játsszon olyankor, amikor ezek a félelmetes dolgok történnek. Azt is bevetheted, hogy minden esetben, amikor pl. sütsz valamit, valami finomat kap a kutya, így az marad meg benne, hogy a pattogás jó, mert = kaja.

(Az én kutyám a porszívótól félt, amikor meguntam, rászántam egy órát, végül a vacsoráját a tetejéről ette meg és teljesen hidegen hagyta, zúg-e vagy sem.)

2015. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!