Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen lenne a...

Szerintetek milyen lenne a világ, ha nem lennének keverékek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 20. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát nagyrészt ugyanilyen, mint most.


A "fajtatiszta" kutyák is keverékek, csak kinevezték őket fajtának.


Akkor már sokkal értelmesebb lenne a fajtatiszta kutyák nélküli világ, ahol "csak" kutyák vannak, a hozzájuk kapcsolódó ipar, nyerészkedés, sznobizmus stb. nélkül.

2015. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból? Tudományos szempontból fogalmam sincs. Érzelmi szempontból számomra ugyanilyen. Nekem semmi bajom a keverékekkel, ugyanolyan kutyák mint a többi, de nekem van pár kedvenc fajtám és a többi kutya annyira nem vonz.
2015. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kedves első, a fajták mögött kicsit több munka van, mint hogy gondoltak egyet éskinevezték őket fajtatisztának...
2015. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Érzelmi szempontra gondoltam. Nekem egy beagle-m és egy keverékem, és néha elgondolkozok, hogy milyen lenne, ha nem lennének keverékek...
2015. jan. 20. 14:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked elsősorban az lenne a rossz ha a TE keverék kutyád nem lenne akit szeretsz és ismersz, nem úgy általában a keverékek, az azért más.
2015. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván lenne egy másik fajtatiszta kutyád, és azt szeretnéd annyira, mint most a keveréket.


Amúgy így szólna helyesen a kérdés:

"Milyen lenne a világ, ha nem lennének szaporítók?"

2015. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szigarúan logikai alapon, ha nem lennének keverékek, akkor nem ismernénk ezt a fogalmat és nem is lenne hiányérzetünk miatta. Viszont amíg az ember és a kutya egymás mellett léteznek a világban, addig keverék kutyák is lesznek.
2015. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy fokkal könnyebb lenne az állatvédők élete! Engem lelkileg nagyon megvisel a több száz/ezer/tízezer menhelyen, gyepin és utcán lévő kutya. És bosszant, hogy a szaporítás ellen sem tesznek semmit a hatóságok (mert ugye a fajta jellegű kutyák is keveréknek számítanak tk nélkül... bár már egyre több a tk-es szapi is).


Szeretem a keverék kutyákat egyébként (nem a szaporítós fajta jellegűekre gondolok, hanem a normál keverékekre), meg úgy általában a kutyákat, de a Teremtő igazán megszabadíthatná már a Földet a r.hadék emberektől, akiknek semmilyen élet sem szent! Nyilván erről az egészről nem a kutyák tehetnek...

2015. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bakker, de nem tudnak nem lenni! Hiszen kezdetben volt a farkas, aztán lett kutyaszerű farkas, aztán farkasszerű kutya, aztán elkezdtek alakulni a kutyafajták. Kutya az ember mellett van a kőkorszak óta, fajtákról meg beszélünk az elmúlt száz-kétszáz évben kb.


Ergo fenntartom az álláspontom. Eleinte nem fajták voltak, hanem típusok - nagytestű terelő, rövidlábú vadász, stb. Aztán kineveztek egyeseket fajtának. Igen, persze, ma már sok munka van mögötte, hogy ezeket mesterségesen fenntartsák, de a kutyák történetét tekintve elenyésző a fajtakutyáké.

2015. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Unalmas, egyhangú. Én nagyon szeretem a keverékeket, és nagyon haragszom arra, hogy rengeteg fajtát betegre tenyésztenek, mert "úgy szép".
2015. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!