Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy gazdájár...

Mit lehet kezdeni egy gazdájára vicsorító, talán harapni is akaró kutyával kezdeni?

Figyelt kérdés
Általában nyugodt típus, de elég "idegbeteg" néha, számítógepezni, zenét hallgatni gyakorlatilag nem lehet mellette, mindent szét akar kaparni. Olyankor kénytelen vagyok a fürdőszobába zàrni, de nem hallgat rám, ha közelítek feléje (nem bántóan), vicsorít és meg akar kapni, többször sikerült is neki. Nem tudok mit kezdeni vele, próbáltam nem foglalkozni vele, jutalom falattal leszoktatni erről, de mind hiába. Így nem lehet élni, mit lehet kezdeni egy ilyen kutyával?
2015. jan. 20. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Annyi biztos hogy nem tekint falkavezérnek.


Szerintem szakemberhez kéne vinni. Vagy nézz meg videókat erről a témáról. Anno volt az ismeretterjesztő csatornákon egy sorozat is erről.

2015. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Te jó ég!!! Hát vagy intenzíven kutyasuliztatod, akár házhoz kiszálló oktatóval is (szerintem az a legjobb). Az is lehet hogy azért ilyen ingerült mert tele van feles energiákkal. Bicikliztesd, sétálj vele sokat és tanítsd is mindenféle dologra. Valamit régen nagyon eltolhattatok hogy most így nektek megy. Nem tudom hogy mekkora a kutyátok igazából... de megkérdezhettek erről egy trénert is. Biztos tud mondani nektek pár instrukciót
2015. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fürdőszobába zárod? Ööööö?

Milyen fajta?

Mennyi idős?

Mióta van veled?

Mennyit viszed sétálni?

2015. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért a fürdőbe zárom, mert ott kevésbé tud kárt okozni. Több mint öt éve hoztuk ki menhelyről, legalább 8-9 éves pincser keverék. Eleinte csak a durrogásoktól, vihartól félt, de nagyon, most is persze, szét tudná szedni a lakást olyankor. Pár éve más hangoktól is fél és egyre durvább lesz, nem úgy néz ki, hogy javulni fog. Elég hosszan szoktam vele sétálni, mondjuk így télen kevésbe, de nem hiszem hogy ettől "hülyül be". De akkor ez tényleg nem normális viselkedés...
2015. jan. 20. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neki a sima seta nem eleg. Probaljatok vele klikkerezni, rongyot huzni, frizbizni stb. Az legyen a cel, hogy a seta vegen mar csak aludni legyen kedve.

En is azt tanacsolom, hogy keressetek fel egy jo szakembert.

2015. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már idős kutya és nem ėrdeklik a játékok, maximum pár percig, pedig van pár játéka, régebben jobban érdekelték.
2015. jan. 20. 21:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy túl sok időnk sincs foglalkozni vele, 12 órás munkabeosztásban dolgozunk.
2015. jan. 20. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Hat ez eleg nagy gond. Az is, hogy nincs ra idotok.

Osszatok be magatok kozott a kutyaval valo foglalkozast. Az nem normalis, hogy bezarod. Neki a legjobb mellettetek lenni,meg akkor is, ha fel a zenetol, hangoktol.

Nem ertem minek kellett kutya, ha 5 ec alatt nem tudtatok magatokhoz szoktatni, tanitani, szeretgetni.

Enyem is fel a hangoktol. De teszek ellene, tanitgatom, dicsergetem, jutalmazom kulonfele szituaciokban, mikor mar ugy nez ki, lazul, csokken a rettegese, Bach viragterapiat is alkalmazunk nala, utanaolvastam mindennek, es eszembe se jutna elkuloniteni magamtol.

2015. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy 8-9 eves pincser meg nem nevezheto idosnek, siman elelhet meg 14 evig.
2015. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszed, hogy egy pincser bekattan a mozgáshiánytól? Mondd, amúgy mit tudsz a fajtáról? Mit sportolsz vele?
2015. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!