Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viselkedésprobéma! Mit lehet...

Viselkedésprobéma! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kutyust, akinek az előéletéről annyit lehet tudni, hogy nagyon harapós volt, emberekkel agresszív. Már lassan 1 éve járunk kutyaiskolába, a parancsokra egy ideig hallgat, aztán mintha átkapcsolnának nála egy kapcsolót, begőzöl. Összekeveri a parancsokat, elmenekül, reszket, állandóan rángatja a pórázt, nem érdekli se játék, se jutalomfalat. Ilyenkor ha éppen nincs pórázon, megpróbál elbújni, ott hagy. Ha pórázon van, hátat fordít, nekem háttal teljesíti a parancsot, vagy fizikai erővel kell kényszeríteni.

Idegenekkel nagyon bizalmatlan, férfiaktól retteg, néha be is piszkít ilyenkor. Ha éppen ilyen félelmi állapotban van, gyakran az ételt is otthagyja, ami nem jó, mert speciális tápot igényel, nagyon rossz az emésztése.


Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Már örökre ilyen marad vagy lehet neki segíteni?



2015. jan. 20. 22:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Olyan sulit kéne keresned, ahol terápiával is foglalkoznak.

Merre laksz?

2015. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Az engedelmes képzés nagyon jó, de egy ilyen kutyához önmagában elég kevés. Tényleg vagy egy olyan sulit kell keresni, ahol van rehabilitációs foglalkozás, vagy házhoz hívni viselkedési problémákkal foglalkozó kiképzőt.
2015. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Hajdú-biharban, viszont sajnos nem terveztem kutyust, előtte nemsokkal pusztult el az előző kutyám, viszont ezt a kis makit nemhagyhattam ott. Már néztem terápiás kutyaiskolát, viszont sajnos nem tudom megengedni magamnak a tükörsulit, nagyon drága, vagy a speciális táp, vagy a terápiás suli... ezért gondoltam,hogy ahogy kineveltük a félelmi agressziót, talán kicsit több munkával a többi félelme és zizije is kinevelhető a megfelelő tanácsokkal.
2015. jan. 20. 22:51
 4/41 anonim ***** válasza:
Debrecenben?
2015. jan. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Azt sikerült kiderítened, hogy ezek miből táplálkoznak? Mi előzi meg ezeket a viselkedéseket?
2015. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Igen, Debrecenben van legközelebb olyan suli, ahol van tükör tanfolyam.


A félelem nagyon durva volt, a gyerekeket és a férfiakat azonnal támadta ha a közelébe mentek. Most már főleg idegen helyeken jön elő és nem jár támadással, csak remeg és nem néz rám. Ilyenkormindig kérek tőle feladatot, azt megcsinálja, de általában nekem háttal. Vagy nekemdől.

A másik ami aggaszt az a nagyobb kutyákkal szembeni agresszió,pedig ő sem kistestű. Egyik pillanatban még szaglásszákegymást, megy a csóválás és elég egy fenékszaglászás és borul az egész, kattan az agy és morog, borzol, kapkod aztán menekül hozzám.

ha fegyelmezem (pl megrántom a pórázt) akkor is begőzöl az agya és elkezd rettegni, ilyenkor ha órán csinálja, végigvonszolom azóra hátralevő részében, de ha esélyt lát,otthagy

2015. jan. 20. 23:06
 7/41 anonim ***** válasza:

Ne kérj tőle feladatot, ha fél, egyszerűen tojd le. Ne kapjon érte figyelmet, meg esélyt a jutalomfalatra, mert ezek mind-mind megerősítik a félelmében. Egy bizonyos pontig segíthet ez a módszer, de nem a végtelenségig.


Ha a fenékszaglászásért kattan be, akkor fogd meg, amíg megszagolják a többiek, jöjjön rá, hogy senki nem fogja megenni csak azért, mert közel mentek a fenekéhez. Ha nem tudsz belenyúlni, és hozzád menekül, lépj el tőle, hagyd ott; ne nyújts neki támogatást, az indokolatlan félelmeiért meg a hisztiért legalábbis biztosan ne. Jöjjön rá, hogy nem történt semmi.


Órán mitől kattan be és kezd rettegni? Oldottan csinálja a feladatokat, jó kedvvel, érdeklődve, vagy végig kényszerből, stresszben, és attól sokall be? Vagy konkrétan hogy szokott ez kinézni?

2015. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Tükörsuliban nem tanfolyamra kéne mennetek, hanem terápiára, ez alkalmanként fizetendő és meg tudjátok beszélni, h heti 1x v 2 hetente mennél. Bár azt konkrétan nem tudom, h Debrecenben van-e, egy próbát megér.

Szerintem igazából az is jó, ha pár alkalom során segítséget kapsz, h hogyan tudtok ezen túllendülni, úgyis a hétköznapokban kell kivitelezned a dolgot.


Milyen a kutyád jelleme amúgy? Nem érzékeny véletlenül? Az jutott még eszembe, h amikor fegyelmezed, esetleg túl sok vagy neki, de ehhez látni kéne..

2015. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Ha elmegy az agya, akkor ott már nincs jutalom... ott már nincs semmi, csak reszket, mereszti a szemét és ha nemlenne rajta póráz,már menekülne is. Egyébként egy corso. Ha erőltetem a gyakorlatot, egy kis idő múlva szépen csinálja, de a jutalmazás nem érdekli és időről isőre megpróbál otthagyni ha megérzi hogy félre nézek.

Ha megyünksuliba, annak nagyon örül, aztán kiszáll a kocsiból,játszik,élvezi és ha sokáig kell várni, pl hosszan van ültetés vagy fektetés, feláll és elrohan a kocsihoz, ilyenkor utolérem és visszateszem. Ilyenek után szokott elszállni az agya, vagy lövéspróbánál, vagy ha egy másik kutya megugat valamit, vagy ha sötét van és kint mozgolódnak.De nem szeretem abbahagyni a feladatozást, mert egyébként meg nagyon hamar a fejemre nő és ha ráhagyom a menekülést vagy a hisztit, akkor pl másnap bevédi a kanapét vagy szétszed valamit ha elmegyek dolgozni.


Azért mondtam, hogy nem opció a debreceni tüköriskola, mert csak bizonyos időpontokban van egyéni foglalkozás és az még drágább, mint a csoportos, amit sajnos most tényleg nem tudok bevonni a költségvetésbe,pedig én állnék először az ajtóban náluk ha ettől könnyebb lenne az együttélés meg neki is jobb lenne tőle.

2015. jan. 20. 23:28
 10/41 anonim ***** válasza:

Lövéspróba rettegő kutya közelében? Elég betegen hangzik.


Amúgy ha ennyire érzékenyen érinti, hogy van-e feladatoztatva, akkor az általános kapcsolatotokon sem ártana javítani, mert ott valószínűleg vannak gondok. Tényleg szükségetek lenne egy szakemberre. Házhoz nem tudtok hívni valakit, megfelelő időben, megfelelő áron?

2015. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!