Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a modszerek mennyire...

Ezek a modszerek mennyire szamitanak szakszerunek barmilyen kikepzo szerint?

Figyelt kérdés

8 evvel ezelott jartam a kamasz mudimmal hagyomanyos, poroszos stilusu suliba. Ott, ha a kutya agressziv volt barmilyen szinten, logatni kellett a nyakorvenel fogva amig le nem nyugszik, amitol az enyem (is) csak meg jobban akart kuzdeni. A stressz jeleire egyaltalan nem figyeltek oda, akkor is rangatni kellett, amikor egyertelmuen a stressz miatt es nem pl a tisztelet hianya miatt csinalt valani rosszat. Semmit nem hasznalt a suli, csak rontottak a kutyan, vegul egy masik suliban tudtak nekunk segiteni.

Most a nemet juhaszommal jarunk egy masik, szinten hagyomanyos, poroszos stilusu kikepzohoz. Itt is van fojto, sot szoges nyakorv is, de van par nagy kulonbseg. Pl soha nem szabad huzni, logatni stb a kutyat a nyakorvenel fogva. Mindig egyetlen rantas a korrekcio es csak egy pillanatig tarthat. Ha a kutya lathatoan stresszel es emiatt hibazik, nem ugy akarjak megoldani, hogy meg nagyobbat belerantanak a nyakaba, hanem kioldjak, megnyugtatjak es csak aztan mehet tovabb a munka. Most ennek hatasara elgondolkoztam: az elso suli modszerei, ahova a mudimmal jartam, mennyire jart el szakszeruen barmilyen modszer, stilus tanai szerint?


2015. jan. 21. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az a korszerűsített par force módszer. Azt, hogy mennyire csinálták szakszerűen, a leírás alapján nem szeretném véleményezni. Sok módszer létezik, a par force-tól a klikkerig. Az én meggyőződésem (és tapasztalatom), hogy minden feladatot úgy kell tanítani, ahogy a kutyád a legkönnyebben megérti. (A kerékpározást az egyik kutyámnak falattal, a másknak rángatással tanítottam, a pacsit mindkettőnek csak dicsérettel).

Menj el több iskolába, tanulj több módszert, több mestertől, könnyebben rájössz, higy melyik feladatot milyen módszerrel könnyebb tanítani a Te Kutyádnak.

2015. jan. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen szerintem mindenki így csinálta, legalábbis 15 éve biztos, hogy általánosan elterjedt mozdulat volt ez a lógatás, bár nem vagyok benne biztos, hogy mi volt a valódi célja. Merthogy megvan az a tagadhatatlan előnye, hogy úgy viszonylag egyszerű megtartani a kutyát, mert csak két lábán áll, azon is bizonytalanul, és nem csak a verekedéssel van elfoglalva, hanem azzal is, hogy előtte kiszabaduljon. Nevelésnek igazából nem jó, de arra igen, hogy ne az legyen, hogy a gazda látványosan szenved a feszes póráz végén. Szóval aki élvezi, hogy a kutyája agresszív állat (és a munkakutyások között azért akad nem egy ilyen), azoknak pont tök jó, hogy ezzel nem "puhítja el" a kutyát, csak meg tudja tartani, és még nagyon keménynek is tűnik tőle (na nem a kutya, hanem a többiek szemében). Szerintem ez lehet a háttérben.
2015. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vajon ez a "logatas" inkabb magyar sajatossag lehet? Mert en most kulfoldon elek es a kikepzonk orosz.

En is azt gondolom, hogy nevelesnek nem igazan jo, ert pl a sima rantassal ellentetben nem zokkenti ki, hanem csak hergeli a kutyat.

Es mi a helyzet azzal, hogy ha a kutya stressz vagy faradtsag miatt hibazik, akkor is buntetjuk? Mert a regi sulimban erre biztattak, itt viszont ezt nem igy csinaljuk.

2015. jan. 21. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A "lógatás" nem tudom mennyire magyar, de (mivel nem kap levegőt) egy durván őrjöngő kutyát is pillanatok alatt leállít.


Szerintem alap, hogy ha a kutya stresszes vagy fáradt, akkor addig trükközünk, míg egy sikeres feladat után el tudunk vonulni pihenni. Az én a kutyáimat stressz helyzetben nem dolgoztatom. Ha a helyzet stresszes, akkor hozzászoktatom, utána már megint "nyugodt környezetben" dolgoznak, igaz nem munkakutyák, hanem házi kedvencek, akik szeretnek dolgozni

2015. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Legalabbis elmeletben leallit, a valosagban egy mudikolykot sem sikerult a modszerrel megnevelni, nem hogy egy rottweilert.
2015. jan. 21. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!