Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Gabooc20 kérdése:

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék. Kutyát kapok márciusban, de nem tudok dönteni, hogy milyent válasszak. Kint lenne udvaron, de külön kertben neki, mert nem szeretnénk, hogy a az egész udvart felszántsa.:p Szóval olyan kutya kellene, akit lehet kint tartani, lenne rá napi akár 4 órám is, birja a hideget és meleget egyaránt, és nem igényli a 24 órás törődést. Túl nagy és túl kicsi testű se legyen. Inkább ilyen husky kategória.

2015. jan. 21. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel nincsenek konkrét elvárásaid, leszámítva azt hogy időjárástűrő kinti kutya legyen, fogadj örökbe egy menhelyről. Bőven válogathatsz, nagyobbik részük tökéletesen megfelel a leírásnak.
2015. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Inkább menhelyről hozz. Így nem esel egy szaporító csapdájába. Mivel a tenyésztőknél a mostani párosításból születendő kutyusok már le vannak foglalva, kicsi az esélye, h kapnál fajtatisztát, szaporítótól meg ugye nem szabad venni, ha nem akarsz ráfaragni. Válaszd a menhelyet!
2015. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) én inkább fajtiszta fele hajlok.
2015. jan. 21. 13:40
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor nincs baj, a menhelyen fajtiszták vannak :)

Ha fajtatisztát keresel, annak meg kell fizetned az árát, és már most kellene tenyésztőt keresned (nem az olxen!), hogy van-e még lefoglalható kiskutyája. Azért javasoltuk a menhelyet, mert nincs kedvenc fajtát. Egyébként meg, a fajtamentésnél is vannak huskyk...

2015. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
oké, én Romániába élek itt nincs menhelyen fajtiszta kutya. találtam kiskutyákat, csak nem tudom eldönteni, hogy melyik fajta a legalkalmasabb számomra.
2015. jan. 21. 13:45
 6/16 anonim ***** válasza:

Nincs fajtiszta kutya a menhelyen?! Ez kész tragédia!

Inkább fajtatiszta, nem? Fajtamentők...

2015. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Romániában is csak vannak fajtamentők.

Inkább próbálkozz azzal ha fajtatisztát akarsz.

Bár az időjárásnak legellenállóbbak a keverékek,azok között is van okos vagy szép.

De elárulod,hogy miért kell mindenáron fajtatiszta?

Valamilyen okkal,tulajdonsággal,mert em írtál semmi konkrétumot,még annyit sem hogy milyen fajtacsoportos fajta kell.

2015. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De ha venni akarsz az 100 ezertől indul,mert az olx-jófogás-vatera és társaitól NEM veszünk kétes eredetű és egészségű kölyköt,ami n is biztos hogy fajtatiszta,illetve csak úgy röpködnek a nagyobb összegek a gyógykezeléseikre.

(Már ha legtöbbjük megéri a 3-4 de akár 1 éves kort is).

2015. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nekem németjuhászom van bírja a hideget-meleget,télen kint fekszik a hóban. Napi 2 órát tudok vele törődni, tehát nem igényes kutya. Családszerető, az idegeneket ugatja, de nem harapja meg csak ha bántják őt. Tudom ajánlani. Remél segítettem egy kicsit.
2015. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Gerizon köszönöm szépen, ilyen jellegű kommenteket vártam. :) de köszönöm mindenkinek. :) A huskyról mit gondoltok?
2015. jan. 22. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!