Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának megvan a tenyész...

Ha a kutyának megvan a tenyészszemléje és a szükséges szűrései, de nem vitték kiállításokra, akkor így lehet nyugodt szívvel tenyészteni?

Figyelt kérdés

Ne tépjétek le a fejem, KIZÁRÓLAG ELMÉLETI a kérdés. Csak az érdekel, hogy mennyire fontosak a kiállítási eredmények, ha a kutya tenyésztésre javasolt.

A kutyám nincs szűrve, nincs tenyészszemléje, egy kiállításon sem volt, és nem is akarok ezzel foglalkozni.


2015. jan. 21. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.

Csak ha minél több kiállításon ért el jó eredményt, annál "híresebb", annál többet lehet kérni a kölykökért.

De a legfontosabb az eü.szűrések és tenyészszemle. Ez feltétel, a kiállítások nem.

2015. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Én személy szerint sokkal fontosabbnak tartom azt, hogy szerintem külsőre mennyire szép a kutya, illetve hogy milyenek az egészségügyi ellenőrzései. Az fontosabb szerintem. Persze ezzel is be lehet fürödni, mert van olyan állatorvos, aki előszeretettel hamisít, de ha kijön egy kiskutyán valami, akkor a garancia okán lehet reklamálni.
2015. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ma 14:10

Mégis, mi az, amit egy állatorvos előszeretettel hamisít?

2015. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Én elméletileg se tudok olyat elképzelni, hogy egy kutya "tenyésztésre javasolt" minősítést kap, és nincs kiállítási eredménye. Azért a tenyésztésre javasolt minősítést nem osztogatják olyan könnyen.
2015. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tenyészszemlén nem azt nézik, milyen show eredményei vannak egy kutyának, hanem azt, mennyiben felel meg a fajta leírásának.

Bár pl az én fajtámban előírás egy kiállítási minimum jó eredmény is.

2015. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze, lehet. Én speciel a kiállításokat különösebben nem tartom fontosnak, inkább a munkaeredményeket, és főleg a jó ösztönöket, jó idegrendszert figyelem.


14:10-es, állatorvos mégis hogy hamisítana eredményt? Az eü szűréseket el kell küldeni és több orvos bírálja el!

2015. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nem feltétele a tenyésztésnek a kiállítás, szerencsére.
2015. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A tenyeszszemlen elert tenyesztheto minosites azt mutatja, hogy a kutya megut egy szintet, amivel a fajtat nem fogja lerontani, megfelel a standardnek. Ez nem azt jelenti, hogy a kutya feltetlenul javitani fogja az allomanyt, marpedig a tenyesztes celja az allomany javitasa. Csak azert lehozni almot, hogy legyen, minden tenyeszcel nelkul, nem erdemes, nem szolgalja a fajta erdekeit. Mondjuk nem is etikatlan, nem szaporitas, csak ertelmetlen es mivel amugy is ennyi kidobott kutya van, en nem tennem. Persze, ha a tenyeszto latja, hogy jo a kutya, javitani fog az allomanyon, akkor kiallitas nelkul is tenyeszthet nyugodtan, de ehhez ugye kell nemi tapasztalat meg onkritika, hogy meg tudja allapitani.
2015. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze most nyilvan nem egy munkaorientalt parositasrol beszelunk, az teljesen mas helyzet.
2015. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a manapság kiállitásokon divat korrupt eredményeket, és birókat elnézve, nagyon sok jelentősége nincs a kiállitásnak, Ráadásul attól nem fog a kutya jobban örökiteni, hogy 800 kupája van. Szánalmas ha valakinél ez a fő szempont.
2015. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!