Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés
A kiskutyám 8 hónapos, német juhászkutya,szuka. Szeret tanulni, játszani, nagyon okos,tanulékony. Viszont. Ha valamiért mondjuk megbüntetem,akkor rögtön morog,vicsorog. Azt mondták,ilyenkor nyomjam le a földre,és akkor engedjem el,ha megadja magát. Lenyomom,megadja magát,majd kezdi előröl. Ha jó ideig lenyomom,akkor egy idő után,a földön lenyomva is morogni,vicsorogni kezd. Mindent úgy csináltam,ahogy a nagykönyvben meg van írva ( csak utánam jöhet ki az ajtón,addig nem nyúlhat az ételhez amíg nem mondom,és rengeteg parancsot is tud)mégis ezt csinálja. Mit tehetnék? Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 21. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg ahogy bunteted, az nem elegge hatarozott, nem vesz komolyan. Amikor vicsorog, akkor ne csak siman raszolj, hanem add bele minden duhodet, erezze azt, hogy ez most nem vicc, kb "kitepem a beledet, ha morogsz" stilusban. De a legjobb lenne kutyasuliba menni, mert ott tobbet tudnak segiteni.
2015. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd kutyasuliba. Ha 24 órából 23 óra 55 percben nem vagy falkavezér, akkor egy öt perces földre nyomással nem fogsz ezen változtatni, tök jogosan kéri ki magának a kutya, hogy keménykedsz, amikor amúgy egyáltalán nem úgy viselkedsz, mint egy vezető. Plusz még kamasz is, ilyenkor minden sokkal nehezebb, de mivel ilyen határozottan akar fegyelmezni, én azt mondanám, hogy szakmai segítséggel kapd el a grabancát (képletesen szólva), még mielőtt eldurvul a helyzet.
2015. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és sokan azt mondják a német juhászkutya kezdőknek való. Itt az ellenkező példa, nincs igazuk.
2015. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ellenpelda mindenre van, ismertem olyan golden retrievert, aki 7 honapos korara agresszio problemakkal kuzdott, annyira felreneveltek.
2015. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

„Ha valamiért mondjuk megbüntetem,akkor rögtön morog,vicsorog”


Légy szíves írjál példát arra, hogy miképpen bünteted meg, egy konkrét szituációt ha lehet.

2015. jan. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem bullterrier-tacskó keverékem van, ritka makacs, önfejű jószág. De százszor többre mentem vele, ha hangos szóval és egyértelmű testtartással elzavartam vagy mérgesen mellé dobtam egy rongyot, illetve addig loholtam utána a "bűntett" után, amíg meg nem állt és nem hagytam eliszkolni.

Ha netán kutyatársaságban összeverekedett (volna) egy másik kutyával, ott is csak a nyakörvét fogtam meg. Egy ujjal se bántottam mégis békességben megfértek utána.


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell ahhoz hozzá érni egy kutyához, hogy megfegyelmezd. Minden a kiállásodon múlik, de ez se megy rögtön mindenkinek, viszont bele lehet tanulni (én is lúzerkedtem az elején, de belejöttem :) )

2015. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pl. azért büntetem meg,mert már durvábban játszik. Ez a büntetés csak annyi,hogy rászólok megfogom a nyakörvét egy pillanatra.
2015. jan. 28. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Reméltem egy konkrétabb példát fogsz írni, de sebaj.


De akkor induljunk ki ebből: „Lenyomom,megadja magát,majd kezdi előröl. Ha jó ideig lenyomom,akkor egy idő után,a földön lenyomva is morogni,vicsorogni kezd”


Ezt a leszorítós, megadó pozícióba kényszerítő megoldást nagytestű kutyáknál nem szokás alkalmazni, ez bejön egy kistestűnél, de nagynál többnyire nem!

Ráadásul a módszer lényeges pontja az, hogy meddig csinálod, és te bizony ezt elrontottad! Ha leszorítod a kutyát, az - főleg játék közben – csak pár pillanatig lesz megadó, aztán elkezd küzdeni, megpróbál felülkerekedni, és itt szokták elrontani, mert egy nagytestű, már kellően erős kutyát nem fogsz tudni a földön tartani. Ha ekkor elengeded a kutyát, azzal ő nyerte meg ezt a rövid de annál inkább fontos kis csatát! És ez azt erősíti meg benne, hogy te maximum egyenlő vagy vele és semmiképp nem te vagy a vezér!


Ha mégis emellett a módszer mellett maradsz, akkor nagyon fontos, hogy abban a pillanatban amikor a kutya megadta magát elengedd! De sokkal többre mész azzal, ha szóval és testbeszéddel kényszeríted megadásra. Ennél persze nagyon fontos, hogy nem elég eljátszani, hogy te vagy a falkavezér, nem elég ha csak úgy csinálsz minta mérges lennél! Le kell menni kutyába – csak, hogy idézzek egy klasszikust -, és akár hörgő, elmebetegnek tűnő hangnemben kell a kutyát helyretenni, közben testbeszéddel rátenni egy lapáttal, szívd fel magad, tárd szét a karod, hogy minél nagyobbnak tűnj.


Egyébként jól csinálod amit csinálsz (ajtó, étel példáid), csak figyelni kell az apró de annál fontosabb részletekre, mint amit írtam is. De ha nem megy otthon, akkor ha van rá lehetőséged menj el egy kutyaiskolába, sokat tudnak segíteni, és a kutyának is jót tesz, szocializálódhat, levezetheti a feles energiáit.

2015. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!