Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kedveltessem meg a...

Hogy kedveltessem meg a kutyámmal a sétát?

Figyelt kérdés

Tacskó, négy hónapos szuka, utál sétálni. Ha hozom a hámját már bújik is el a legtávolabbi sarokba. Klikkerrel tanítom, de nagyon félős. Fél más kutyáktól, minden idegentől, csak egy kutyussal volt jóban, akihez nem lehet már odaengedni, mert jóval nagyobb lett nála, és képes benne kárt tenni (kis yorki, az enyém pedig már másfél kilóval nehezebb).

Jutalomfalattal próbálkoztam, de az utcán nem fogad el semmit (mondjuk ez jó, mert így nem adhatnak neki mérgező dolgot). A Bakonyban voltam vele hétvégén, az nagyon tetszett neki, de csak ha nem volt rajta póráz.

Kutyasuliba tavasszal fogunk menni, de addig nem tudom, mit tegyek. Szeretném, ha nem lenne a séta mindkettőnk számára csalódás...



2015. jan. 21. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem viszed emberek, állatok közé, akkor egész életében, antiszociális, félős marad. Ha máshogy nem megy ölben kiviszed a legközelebbi parkba, kutyák közé, hogy ismerkedjen, barátkozzon, játszon, akár szabadon. Utána rájön az ízére, s már a saját lábán is megy örömmel. Az enyémet 3 hónaposan kezdtem kihordani a közeli parkba, az elején parázott autóktól, emberektől, nagyobb kutyáktól, pár nap múlva már örömmel készülődött a póráz láttán. Nem agyonfélteni kell, hanem belevinni (persze kellő figyelemmel) a helyzetekbe, most kell megismertetni vele a világot.


A yorki-s mondatod amúgy elég vicces. Csak nem szétszedné a kutyád, mivel másfél kilóval nehezebb??? :)

2015. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez engem is érdekelne! A szüleimnek van egy kb fél éves kutyusa, ő is utál sétálni. Fél mindentől. Múltkor annyira megijedt valamitől, hogy kitépte Édesapám kezéből a pórázt, és elszaladt. Elvégzi a dolgát, és már akar felmenni. Apu mondta, hogy késő este, amikor csend van és nyugalom, akkor el lehet vinni messzebbre. Csak az a baj, hogy ő egy németjuhász-boxer keverék, akinek kellene a mozgás. Viszont a 4 fal között, egy boldog, vidám kutyus. Folyamatosan próbálom megfejteni, hogy mi történhetett vele 7 hetes koráig, kb akkor került a szüleimhez.
2015. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rá. Vidd el, élvezd a sétát, engedd más kutyákhoz bátran, nem fog megenni senkit, meg őt se fogják megenni, hiszen kölyök. Hagyd felfedezni, mutass neki dolgokat, vidd más kutyákkal együtt sétálni, hogy tőlük is láthassa, hogy ez jó dolog.


A méretkülönbség miatti parára meg ajánlom tanulmányozásra az alábbi fotót:

[link]

Mindegyik él, többszöri közös vadulás után is, pedig legalább 40 kiló különbségről beszélünk.

2015. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagyon nem megy, kutyaovi.
2015. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A yorki-s mondatom... Az én kutyám BÁNTJA már a kisebbet, ezért írtam. És nem én nem engedem más kutyákhoz, ő retteg folyamatosan. 2 hónapos kora óta naponta 3x megyünk sétálni, de rettenetesen fél. Bármilyen kutya közelébe is viszem, fél tőle. Akikkel meg összeszokott, azok meg nem játszanak vele, ezért nem foglalkozik már velük.
2015. jan. 22. 17:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és 3-4 kilós, a másik, amelyiket bántotta, az meg 2
2015. jan. 22. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd, hogy bántsa. Azért vagy ott, hogy fegyelmezd a kutyát, meg irányítgasd, hogy mit szabad és mit nem.
2015. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Idézem: "akihez nem lehet már odaengedni" tehát nem engedem oda. És a kérdés sem ez volt
2015. jan. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!