Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akela vagy a rex tanoda jóbb?

Az akela vagy a rex tanoda jóbb?

Figyelt kérdés
tapasztalatok!
2015. jan. 22. 06:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
a Rex. csak a kiképzők munkásságát nézd meg, és az válasz is a kérdésedre.
2015. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ, mit akarsz. A Rexesek munkakutyások, az Akelások családi kutyások. Innentől kezdve szerintem nem nehéz a döntés, csak nézd meg, hogy miért van kutyád, és abba a suliba menj, ami ahhoz a célhoz jobban passzol.
2015. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Gasistar ***** válasza:
0%
A rex tanoda jobb.
2015. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mitól lenne a Rex, munkakutyás iskola? ott is van lakossági kiképzés, sőt agility is. A munkakutyások teljesen más időpontban járnak tréningezni, mint a lakosság. Én legalábbis szivesebben tanulnék olyantól, akinek komoly szakmai multja van. [link]
2015. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A kiképzők munkakutyások, azt mondtam. Agilityről nem is írnak, a többit sem részletezik agyon a weboldalukon, gondolom engedelmesen kívül mással nem is foglalkoznak (kutya-gazda kapcsolat, ilyesmik), szóval a suli szellemisége munkakutyás, még ha alkalmazkodtak is a modern igényekhez.

Az Akela viszont 100% modern, ők kifejezetten a családi kutyákra vannak ráállva, a velük kapcsolatos problémákra, azok megelőzésére, szocializációra, szóval csupa olyan dologra, ami átlag gazdának a mindennapokban sokkal fontosabb, mint maga az engedelmes munka.

2015. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az Akelába járunk és 100%-ban meg vagyunk elégedve velük, bár a Rexet nem ismerem, de előtt jártunk egy másik iskolában is, úgyhogy van összehasonlítási alapom. Az Akela szuper suli! Csak ajánlani tudom!!!
2015. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező! engem azért érdekelne, hogy akik itt nagyban mondják, hogy a rex a jobb, azok vajon jártak-e a másik iskolában... mi is az Akelába járunk, de nem mondok véleményt a másik suliról, hiszen nem jártam ott, csak a hírüket ismerem és a weboldalukat olvastam.

tapasztalat: nekünk az Akela nagyon bevált, segítőkész kiképzők, mindenkire külön figyelmet fordítanak, nincsenek erőszakos módszerek, de nem is egy kaptafára húznak mindenkit. szerintem mielőtt választasz, menj el kutya nélkül, nézz meg 1-2 foglalkozást, én is így választottam, ezzel semmi gond nem volt!

2015. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
az akelában használnak klikert
2015. jan. 23. 14:12
 9/18 anonim ***** válasza:
akumi, én ezt ugy veszem, mintha nem is irtad volna. mi az, hogy bármi más fontosabb lenne, egy engedelmes munkánál?????? Az engedelmesség a világon a legfontosabb dolog a kiképzésben!!!!!!
2015. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Az engedelmesség meg az engedelmes munka nem ugyanaz ám ;)

Amúgy meg szerintem a legfontosabb maga a kutya, bár ez tény, hogy már bőven kicsúszik a kutyakiképzés határaiból. A kiképzésnek nyilván az a lényege, hogy legyen egy kutyád, aki azonnal levágja a seggét a földre, ha azt mondod neki, hogy "ül". De nekem például halálosan mindegy, hogy hogyan meg mennyi idő alatt ül le a kutya (ésszerű határok között nyilván), az viszont fontos, hogy kommunikáljon velem, jelezze, ha valamit nem akar megcsinálni, merjen nekem ellent mondani, hogy tudjak róla, ha valami nem tetszik neki. Csinálja meg második rászólásra, nem érdekel, nem elnyoni akarom. Manapság nem a vasfegyelem a menő, hanem az egészséges és harmonikus kutya-gazda kapcsolat.

2015. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!