Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyád van és játszik,...

Kölyök kutyád van és játszik, de valaki félreérti, mit teszel?

Figyelt kérdés
Teszem azt van egy kölyköd, aki játszik a másikkal, hol így, hol úgy, néha kergetőznek, néha ledominálja az egyik a másikat, majd fordítva, tehát a két kölyök abszolút érti egymás jelbeszédét és minden ok, csak a másik kölyök gazdája félreérti és a sajátjára is rászól, majd a tiedre is beszól. Ilyenkor mit tesztek, elkerülitek a társaságát legközelebb, vagy őmiatta inkább rászóltok ti is a kutyátokra, holott azt gondoljátok, normális, csak hát a parázós gazdi miatt mégis.....?????
2015. jan. 22. 16:34
 1/7 Gasistar ***** válasza:
mond neki el amit érzel
2015. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elhívom a kutyát elsétálok és máskor nem engedem oda, keresek másik kutyát neki játszani.
2015. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bullterrierem van, ők látszólag félelmetesen játszanak, ezért csak haver kutyákkal engedem játszani, idegennel csak akkor, ha a gazdi ismeri a bullok stílusát, és a kutyámon is látom, hogy nem ijedt meg a másiktól. Mellesleg ilyen még nem fordult elő.
2015. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Az én kölyökkutyám elég nagy méretű, így eleve jól meg kell válogatnom, melyik kutyához engedem oda. :-)

Amíg nincs morgás, nem avatkozunk bele. :-)

Ha parázós gazdával találkozunk, megyünk tovább. :-)

2015. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Az én kutyámra ne merjen rászólni senki!Még csak az kéne, hogy elrontsa valami idióta a kölyökkutyámat!

2. Ha szerintem a kutyám teljesen normálisan, életkorának, habitusának megfelelően viselkedik, miért változtassak rajta? Csak saját magamnak okozok ezzel gondot, hisz a jövőben könnyen meglehet, hogy ez még hatalmasat visszaüt. A kutya jó kommunikációját sosem büntetjük!


Egyszóval megpróbálok a másik gazdával beszélni, ha nem megy, akkor pedig egy életre elbúcsúzok tőlük.

2015. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmondod, hogy csak játszanak...Istenem, annyi ilyen gazdi van :)


"Bullterrierem van, ők látszólag félelmetesen játszanak, ezért csak haver kutyákkal engedem játszani, idegennel csak akkor, ha a gazdi ismeri a bullok stílusát, és a kutyámon is látom, hogy nem ijedt meg a másiktól. "

De ismerős!!! Bulterrier keverékem van, nekiálltak a körúton játszani egy bullterrierrel, egymást tépték,lökték, földhöz csapdosták de közben szinte röhögtek, a járókelők meg többen jajjgattak hogy verekszenek, mi meg összenéztünk a másik gazdival és sóhajtottunk :D Egy németjuhásszal is olyan morgást levágtak hogy zengett az utca, pedig csak játszottak.


Egy vizslás a minap agresszívnak nevezte a kutyámat, mert az egyet ráugatott a vizslájára játékból, na mondom akkor mi mentünk, a viszont látásra...

Arról már nem is beszélek, mikor bejönnek a futtatóra és két kutya összekap és ordítanak mint a fába szorult féreg, ahelyett hogy odamennének és szépen véget vetnének a ramazulinak.

2015. jan. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen. Én is elrontotta anno, hogy amikor az előző kutyám kicsi volt, az ordítást alkalmaztam, persze csak adott esetben. Lehet, van olyan kutya és helyzet, amikor csak az segít, de kezdő kutyás voltam, mindent elhittem, minden tanácsot elfogadtam és az amúgy is omega típusú, bizonytalan kutyámat a még nagyobb bizonytalanságba sodortam. Onnantól ha valaki más ordított rá a kutyájára a futin pl, már attól is megijedt... pedig semmit nem csinált.
2015. jan. 23. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!