Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jellemű embernek való...

Milyen jellemű embernek való a mudi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 20:06
 1/9 piriiiii ***** válasza:
53%
Aki tiszteli a kutyákat, ért hozzájuk, érzi őket, és van ideje.
2015. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hanem mondjuk teszem azt egy gyengébb jellemű ember, vagy határozott. Mert pl. a gyenge jellemű biztos ne tartson sosem terriert, vagy egy öv-s kutyát.
2015. jan. 22. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nem lehet megmondani. Mások leírása alapján pl nekem nem való mudi, és látom is a nehézségeket, ennek ellenére beleszerettem, most 3 van és azóta is boldogan élünk, a jövőben is mindig lesz mudim. Szerintem nekünk ez így tökéletes. Az ember jelleme nincs kőbe vésve, sem a mudié.
2015. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyenge jellemű ember semmilyen kutyát se tartson. Szabályok, nevelés minden kutyának kell. Aki nem hajlandó fejlődni ha gyenge a jelleme az inkább tartson valami más állatot.
2015. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piriiiii ***** válasza:
76%
Gyenge jellemű embernek eleve kutya nem való, mert a fejére nő.
2015. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mudihoz kell azért határozottság, elég terrieres a jelleme. De alapvetően azt mondom, hogy ha kellőképpen ismered a fajtát is, meg magadat is, akkor meg fogod tudni ítélni, hogy elbírsz-e egy mudival.
2015. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom, hogy határozott gazdát kíván, következetességet és fegyelmet! Ettől eltekintve mókás kutya, agilityre kivalló és ajánlatos is neki.
2015. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Hatarozott, kovetkezetes gazdi kell, aki imad sportolni, a szabadban lenni. Akit nem zavar, hogy a setak nem "bandazasbol" meg a tobbi gazdival valo trecselesbol allnak, hanem a kutyaval valo jatekbol, munkabol. Aki partnerkent kepes tekinteni a kutyara, nem pedig szolgakent.
2015. jan. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ez így elég félrevezető, amit a többiek írnak, mert túl egyszerűnek tűnik. Azt mindenki elfelejti megemlíteni (vagy nem tudja), hogy a mudi rettentően érzékeny kutya a gazdája felé. Nekem az egyik kutyám már attól összemolik ha csúnyán nézek rá. De a villanyoszlopnak simán nekimegy játékközben, meg az sem érdekli ha lőnek a feje felett, szóval nem ideggyenge... Ezért lehet nehéz a mudival, mert általában vannak keményebb meg érzékenyebb fajták, nos a mudi a kettő keveréke.
2015. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!