Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti láttok reményt ebben a...

Ti láttok reményt ebben a kezdeményezésben?

Figyelt kérdés

Most találtam tüköréknél:

"2015-től a Tüköriskolák országszerte bevezetik tanfolyamaikon a városi/családi kutya vizsga/próba 1-es szintjét. Napjaink tudatos kutyatartóinak a legnagyobb nehézsége a jogi környezet alkalmatlansága. Hosszú és komoly fejlesztési munka eredményeként születtek meg és alakulnak a vizsgaformulák, azonban a jogi változásokat a társadalom elfogadása kell megelőzze. Hosszas előkészületek után az idei évben útjára indítjuk a HÉKÁS mozgalmat: a Harmadik Évezred KutyÁSai! A három alapító szervezet (Kutyák a Harmadik Évezredben Kinológiai Egyesület, EB ÓVÓ Egyesület, K99 Egyesület) szándéka szerint e civil mozgalom fogja megadni a választ a kérdésre – hogyan tudunk felelősen és szabadon élni kutyáinkkal!"


Szerintetek ez majd segít, hogy legálisan is lehessen póráz nélkül sétálni a kutyákkal? Vagy valami más hatására kezdődik majd a változás?


2015. jan. 22. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak régebben hallottam erről a történetről, meg most annyit, amennyit bemásoltál, de jó ötletnek tartom. Mind a kutyásoknak, mind a nemkutyásoknak az előnyére válik, de ahhoz, hogy működjön (és most lehet, hogy le lesz harapva a fejem), szerintem megfelelően szankcionálni kellene a póráz nélkül sétáltatott kutyásokat, mert az nem fair, hogy aki megdolgozik érte, annak joga van hozzá, de aki meg beleszrik, az végsősoron ugyan azt csinálja. Egy ideális világban a büntetés összege beváltható lenne egy tanfolyamra, lehetőséget biztosítva arra, hogy különösebb anyagi ráfordítás nélkül (mert egyébként is fizetniük kellene) jogalapot szerezzenek a póráz nélküli sétájuknak. Máskülönben se a kutyások, se a nemkutyások nem fogják látni a mozgalom hatását, hiszen ugyan annyi lesz az engedetlen szabadon lévő kutya, mint eddig.
2015. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sippara ***** válasza:
Az ötlet maga tök jó, de valahogy nem szeretném, hogy tükörék kezében fusson az egész.
2015. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden ötlet jó,ami segíti a tudatos kutyatartás elterjedését a gazdák között.Az hogy ez milyen kezekben valósul meg,mindegy.Amelyiknek van kitartása végig vinni,dolgozni rajta.
2015. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sippara ***** válasza:
Azért nem teljesen mindegy. Nyilván a kutya minden pénzt megér, én azért mégse fizetnék százezer felett egy nyamvadt vizsgáért, ha nem muszáj
2015. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!