Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Amerikai staffordshire...

Van egy Amerikai staffordshire terrier kutyam mar egy eves. Betegseg miatt behoztam a hazba es nem tudom betanitani neki hogy szobatiszta legyen. Pedig ki szoktam vele menni hogy vegeze el a dolgat de semmi. Hogyan tanitsam meg?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó! Mi a baja a kutyának, soha nem volt a lakásban ezelőtt? Mit értesz az alatt, hogy : „Pedig ki szoktam vele menni hogy vegeze el a dolgat de semmi.”?


De hogy írjak is valamit, egy 1 éves korú kutyának akit először visznek lakásba és rendszeresen kivisznek annak nem szabadna gondot okoznia a szobatisztaságnak! Vagyis nem kellene elvileg tanítani rá ennyi idősen már.

Van a kutyának az udvaron egy fix helye ahová végzi a dolgát normál esetben? Vagy ahol rájön ott végzi el, vagy mondhatni össze vissza sz@rik az udvarban?

2015. jan. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És kint megdicséred, ha ott végzi a dolgát? Figyeled, hogy jelez-e, kiviszed, ha bámulja az ajtót vagy ilyesmi? Eleve kiengeded napi 5-6szor legalább, ugye? Pontosan milyen helyzetekben csinál be, ha egyedül van, vagy amúgy is?
2015. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem amikor kinn volt ossze vissza kakilt.Nem reg osszeugrott egy masik kutyaval es megsebesult es addig nm szeretnem vissza kiengedni mig nm gyogyul meg telljesen.Es egyaltalan nem jelez hogy neki mikor kell pisilni vagy kakalni es mire eszreveszem mar elvegezte benn a dolgat . Napi 3 szor viszem ki mindd a 3 oraba legalabb 2 orat kinn vagyok vele es olyankor nem kakil max pisil de azt is nagyon ritkan
2015. jan. 23. 23:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Már ott hiba van a dologban, hogy a kutyád össze-vissza végzi a dolgát az egész udvarban! Mivel nem lett neki megtanítva, vagy magától nem szokott egy bizonyos területhez, így azt gondolja oda rondít ahová akar. A másik hiba, hogy ne 3 óránként vidd ki 2 órára, hanem vidd ki kezdetben 1-2 óránként és csak azért, hogy elvégezze a dolgát! Abban a pillanatban ahogy megvolt a dolog fogod és beviszed! Ebből idővel rájön, hogy nem bóklászni meg játszani vagy tudom is én miért viszed ki hanem azért, hogy elvégezhesse a dolgát.


Az én kutyám is udvari kutya, 8 hónapos, ivartalanítás utáni lábadozás miatt hoztuk be a lakásba, de annyira jól viselkedik, meg hát meg is megszoktuk, hogy itt van köztünk szóval mostanában gyakran engedjük be, de 3 hete még egyszer sem fordult elő, hogy itt bent ment volna ki, pedig van, hogy éjszaka 8 óra is eltelik két alkalom közt! Én ha kiviszem, akkor odaviszem PÓRÁZON ahol általában el szokta végezni a dolgát, elengedem és ő már megy is a dolgára, ha végzet odajön hozzám és már megyünk is be. Szóval tisztában van vele, hogy most nem játék következik.


Sajnos nálad ezen többet kellene dolgozni, a kutyád előbb fog felépülni mint megtanulni a szobatisztaságot, de érdemes foglalkoznod vele mert nem árt ha megtanulja!

2015. jan. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!