Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl heves lelkesedés? Mi a...

Túl heves lelkesedés? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hónapos németjuhászom. Kölyökkorában jártunk kutyaoviba, sokat vittem kutyákhoz szocializálódni, élvezet volt nézni ahogy játszanak. Alapkiképzésen is részt vett, ám mióta megnőlt nem tudja türtőztetni a lelkesedését ha kutyát lát vagy akár csak hall a kerítés mögött séta közben. Túlzottan felpörög és igy már egyáltalán nem tűnik a szándéka barátságosnak, noha mikor egyszer elért a keritésig még csak nem is ugrált vagy ugatott, csak szaglászta a másikat és csóválta a farkát. Dolgozom rajta hogy leszoktassam erröl a viselkedéséröl, de mig ilyen nem merem újra elengedni a többihöz játszani.

Nektek mi a véleményetek erröl? Jobb ha nem megy kutyák közelébe? Az egyik kiképzö szerint egyáltalán nem kellett volna elengednem, mert szerinte igy csak arra kelettem neki hogy elmehessen játszani... (a másik kiképzö szerint meg pont a szocializálodástól kéne hogy lenyugodjon)

Történt esetleg valakivel hogy összekaptak a kutyák a futtaton? Velünk még nem volt de tartok töle hogy valamelyikkel nem jönne ki... Köszönöm elöre is a válaszokat!



2015. jan. 23. 02:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár nem írtad milyen nemű, de az írásodból arra következtetek, hogy kan lehet, ebből következően és persze abból amit írtál én úgy gondolom, hogy a kutyád egyszerűen csak ivaréretté, felnőtté vált, és próbálja az erejét fitogtatni, vagy éppen csak pózol ha szukát lát.

Pont most lenne a legnagyobb szüksége a kutyádnak, hogy minél több kutyával érintkezzen, egyrészt a további szocializáció miatt, másrészt azért, hogy Te is megtanulhasd az általad leírt szituációk kezelését! Különben meg pórázon is és szabadon is másként viselkedik, a póráz ad egy plusz önbizalmat a kutyának.

Keress egy jó kutyaiskolát, ahol valóban segíteni akarnak és nem csak a pénzed kell!

2015. jan. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit járhatott kutyák közé? És mióta nem jártok? Mivel szoktad lefárasztani? Amúgy hallgat rád (nem otthon, hanem az utcán, ha rászólsz, visszanéz és figyel és engedelmes, vagy semmi)?

Ha van rá lehetőséged, vidd el egy kutyasuliba (mondjuk oda, ahol tényleg fontosnak tartják a szocializációt), legalább azért, hogy nézzék meg, hogy mik a kutya szándékai, merheted-e bandázni vinni vagy sem, illetve magyarázzák el, hogy mik azok a szituációk, amikor már bele kell avatkoznod, nehogy balhé legyen.

Ivartalanítva van amúgy a kutya, és ha nem, miért nem? :)

2015. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szuka kutya. Körülbelül 3 hónapos korától vittem rendszeresen kutyák közé, 9 hónapos koráig. Ha szabadon volt, nem volt vele semmi probléma, szóra szótfogadott, visszajött ha hívtam, pórázon mellettem megy, bár mostanában néha előfordul, hogy nyugodt környezetben is rá kell néha szólnom, hogy ne húzzon, azelőtt szépen sétált, de ha kutyát lát, mondhatok vagy tehetek bármit, egyszerűen semmi más nem érdekli. Furamód a jutalomfalatok egyáltalán nem hozzák lázba, pedig sokfélével próbálkoztam (most is épp egy újon gondolkodtam), egyedül a labdájáért bolondul, de olyankor még az sem kell neki mint figyelemelterelés.

Itthon gyakorolni szoktuk az engedelmességi gyakorlatokat séta után, amúgy meg labdázunk, frizbizünk, kötelet húzunk. Nem is tudom elfelejteni a napi játékot, mert akkor macerálja a másik két kutyánkat, akik már öregek és nem akarnak vele játszani, úgyhogy ki kell fárasztanom...

Sajnos ahol mi lakunk egyáltalán nincs elterjedve a kutyanevelés, csak ezt az egy kiképző van a környéket, az is majdnem 1 órára tőlünk autóval.

Nincs még ivartalanítva,versenykutyának lett szánva, de a túlpörgése miatt még nem mertem elvinni kiállításra. A kiképző akinél voltunk felvett mindet a várólistára, hogy letehesse majd az engedelmességi vizsgát, azt mondta, ott kaphat osztályzatot is. Ha sikerül végre beszélnem egy szakértővel aki megmondja, való e versenyre és úgy ítéli meg, hogy nem feltétlenül ivartalanitani fogom. A másik két kutyánk is ivartalanítva lett.

2015. jan. 23. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, most akkor kiállításra akarsz vele járni, vagy valamilyen versenyre?

Amúgy meg tessék szépen kutyák közé hordani, és az utcán is nevelni, engedelmesezni vele, kikísérletezni valami hatékony tiltást (ezt kellett volna mondjuk még kölyökkorában megcsinálni, mert most sokkal nehezebb lesz), mert az nem nevelés, hogy ő jó kutya, kivéve amikor máshoz van kedve. Legyél vele erélyesebb, nyugodtan nyúlj bele, bökd meg a horpaszánál, vagy húzd meg ott a bőrét, ha nem figyel rád. Azt azért kevés kutya tudja ignorálni.

2015. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont ez a viselkedése volt az oka amiért oviban is volt meg kiképzésen is. Sajnos az oviban nem sokat segítettek, a "baby-kurzuson" jóformán semmi újat nem tanult meg, mert az olyan hogy ül, marad már pici korától tanítgattam neki, a kiképző akinél volt, az pedig azt mondta, hogy ezt oldjam meg egyedül.... (direkt sokat segített)

Bocsi, rosszul fogalmaztam... kiállításra is szeretném vinni, meg sportolni... tavaszra vagy gyárra terveztem elvinni kicsit agilityzni (sojnos az is csak annál az alaknál van). Nem versenyszerűen, csak hobbibból. A kiállítással nincs különösebb célom, csak tapasztalatszerzés.

2015. jan. 23. 11:06
 6/7 A kérdező kommentje:
*nyárra - bocsi, elírtam
2015. jan. 23. 11:09
 7/7 A kérdező kommentje:

Régi kérdés, köszönöm szépen az eddigi válaszok, megfogadtam a tanácsokat. Be is vált egy darabig, ám most ismét felmerült ugyanaz a probléma. Tavasz elején elvittem ismét kutyák közé, ahogy javasoltátok, nagyon boldog volt, szót fogadott, szinte semmi gond nem volt vele két hónapig. Ezután történt, hogy egyik kutya megtámadta, szerencsére semmi komoly nem történt, viszont ezt követően elkezdett dominánsan játszani, gyakran adta a hülyét ha rászóltam, és egyre kevésbbé fogta vissza magát játék közben. A gazdik erre bepánikoltak, és lehetőséget sem adtak, hogy megpróbáljam korigálni, inkább arrébbmentek. A tüzelése óta közben még hisztisebb lett, igy most megint nem merem elengedni (pár gazdi örömére). Mitől változhatott ismét meg, mikor két hónapig egész szépen megvolt? A tüzeléssel nem függhet össze, mert jóval előtte kezdődött, ha viszont az a támadás váltotta ki, nem tudom, hogyan csillapitsam le... Mi a véleményetek?

Közben apukámnál lett egy új mentett kiskutya, három és fél hónapos, hiperaktív, éles kis fogakkal, aki alig várná hogy játszanak, viszont nem tudom, hogy merjem e összeengednni őket... Egyszer próbáltuk megismertetni őket egymással (a kicsi apám ölében volt), nem volt vele agresszív, viszont mikor a kicsi megnyalta, ő csak sajdán nézett rá oldalról, és mutogatta a szemfogát... egyébb morgás, szőrborzolás nem volt, de ez is már kicsit furán nézett ki... Esetleg néhány tanács, hogyan szoktassuk őket össze?

Köszönöm szépen előre is! :)

2015. júl. 29. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!