Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki mindenáron...

Miért akar mindenki mindenáron fajtatiszta kutyát? Mivel több mint egy keverék? Kutya kutya nem?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy csak fajtatiszta,fajtatisztákat mondjatok légyszi stb.

Értem ezt annyiban,hogy nekem is vannak szivemcsücske fajták,de a legtöbben rá se néznek egy keverék kutyára.

A másik hogy ennek a bűvöletnek leginkább olx vagy jófogás a vége,illetve mázli esetén egy kiskutya,pech esetén egy 2-3 évig velünk élt eb.

Könyörgöm ne keressünk már labradort házőrzésre,békésen,a kert végében szundikáló border colliet.

Te ott,kutyát vásárolni készülő!A kutya érdekében,határozott céllal vegyél fajtatisztát,ha vagy szükséged van arra amit tud,vagy legalább mérd fel mire van szükséges,és elégítsd ki az igényeit! Sportolj vele,vidd iskolába,foglalkozz vele napi 3-4-5 órát.

Ne olx-es "tenyésztőtől" vegyél kölyköt!Egy ellenőrzött kiskutya 100 ezertől indul,ha már kutyát akarsz,ne sajnáld a pénzt,manapság az ember többet kiad egy telefonra..de ha mégsem akkor is inkább válaszd a menhelyet,vagy legalább csak nézz be,ott is vannak fajtatiszták,és nagyon szép keverékek is.Hátha ott találsz egy neked való kutyább kutyát.

(A lehetőségek sajnos széles tárháza:illatos út,menhely,fajtamentők...van miből válogatni.Kölykökből is.)



2015. jan. 23. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert gyerekek. Ha testben nem is, lélekben biztosan :)

Persze az más, amikor valaki valamilyen célra keres fajtát, de az ugye általában nem ide jön kérdezősködni, vagy csak pár fajta között vacillál. Akinek semmi ötlete nincs, de fajtatiszta legyen, az egész egyszerűen ugyanaz, amikor megveszik a Converse tornacipőt tízszerannyiért, mint a kínait, mikor teljesen ugyanaz a kettő. A márka a lényeg, nem a valódi érték.

2015. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Az baj, hogy a hozzátok hasonló önjelölt prédikátorok nem fogják fel, hogy ez már kontraproduktív! Ha valaki fajtatisztát akar akkor azt akar, és pont. Aki nem döntött az meg majd maga dönt. Viszont bosszantó, hogy rendszeresen jön egy keresztes lovag, aki majd jól megmondja, hogy menhelyről hozzunk, mert akkor milyen király emberek leszünk. Én nem akarok kutyát venni, deha lesz, most pontosan arról győztél meg, hogy ne azt csináljam amit te akarsz, mert rohadtul irritáló vagy a szentbeszédeddel, és csakazért se! Így működik az ember ugyanis, nem szeret annak a kedvére tenni, aki cseszegeti. Tanulj egy kis pszichológiát mielőtt az emberekhez szólsz...
2015. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt mondjuk én sem értem, minek kellett a kioktatós rész. Ha meg akarsz kérdezni valamit, mert érdekel, meg nem tudod, az oké, de a többi...?
2015. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem AZT mondtam hogy menhelyről hozzon.

Vegyen.Vegyen fajtatisztát de akkor ne csodálkozzon ha idő előtt megdöglik mert szaporítós,vagy derékmagasságig feltépi a kutya a falat,mellé idegbajos is,mert a kedves bűvölt gazdi nem foglalkozik vele.

Olvass,érts és tudni fogod hogy egyik oldalon sem kötök ki,hanem a harmadikon,AZ ÉSSZERŰ KUTYAVÁSÁRLÁS oldalán állok.

2015. jan. 23. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
És amúgy tudni is akarsz valamit, vagy csak dühöngeni szerettél volna, és a kérdés amúgy költői volt? :)
2015. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kioktatásnak szántam,senkinek sem mondom azt hogy csinálja amit én akarok(hogy jött ez?)

Pusztán megdöbbenés és elkeseredés,nem oktatás.

Sajnálom hogy így értelmezitek.

De szerintem(utolsó előtti előtti válasz): http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6507299-milye..

Egy husky nem 3 évig él.

2015. jan. 23. 10:29
 7/12 A kérdező kommentje:

Pont annyira költői,mint amennyira van rá válasz.

:)

(Szvsz:ennél ostobább kérdések is vannak ezen az oldalon).

2015. jan. 23. 10:32
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 2-es, ez aztán nagyon érett gondolkodásmódra, és komoly pszichológiai ismeretekre utal. Pont mint amikor 4 évesen kijelentettem anyámnak, hogy nem eszem meg a vacsorát, ha nem kapom meg ezt vagy azt! Szerinted melyikünk járt rosszabbul végül (mivel természetesen nem kaptam meg), én vagy ő?

Felnőtt, értelmes ember a saját érdekében tesz vagy nem tesz meg valamit, nem "csakazértis". Ennyit a pszichológiáról.

2015. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pl. versenysportra fogok kutyát venni jövőre, ezért "kell" fajtatiszta. De ha csak sima hobbi célra akarnék, akkor biztosan menhelyről vagy valamelyik fajtamentéstől hoznék.
2015. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miért baj az, ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne. Én pl. gyerekkorom óta (50 éve!) szerettem volna egy adott fajtájú kutyát, de sajnos egyéb okok miatt nem volt rá lehetőség. Most végre lehetővé vált elképzelésem megvalósítása. Közel 2 évig kerestem, míg megtaláltam álmaim kutyáját. Sok tenyésztőnél jártam, sok pénzembe került, de nem adnám semmiért.

Pedig hobbicélra vettem, de már kiskorától hordtam kutyaoviba, aztán kutyasuliba, rengeteget foglalkozom vele, ez egy csodálatos dolog, egy megvalósult álom.

Nem akartam keverék kutyát, nekem fontos volt a származása, a szűrések, és az, mire számíthatok a kölyöknél. Az már csak hab a tortán, ha sétálni megyünk, mennyien megcsodálják, mert a tanulékonysága mellett egy gyönyörű küllemű kutya.

Szóval lehet leszólni, én ezt az adott fajtát akartam, más szóba sem jöhetett.

2015. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!