Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny lenne rám a párom...

Féltékeny lenne rám a párom kutyája?

Figyelt kérdés

Szeptember óta együtt élünk és eddig nem is volt gond a kutyával, mert szeret és én is csípem. Most, hogy visszajöttem az ünnepek után, 4x volt olyan alkalom, amikor ellenségesen viselkedett velem. 2x odakapott (nem tudott megharapni), amikor le szerettem volna ülni a kanapéra és a kutya is ott volt. És kétszer volt olyan, hogy párom és a kutya ültek a kanapén, én pedig simogattam a kutyát, majd elkezdett egyszer csak morogni rám, amikor kicsit elmozdultam a párom felé, mert már kényelmetlen volt a pozíció, ahogy álltam.

Ő persze megbüntette mindig, egyrészt rácsapott (persze nem agyonverés szintjén), és elzavarta a fürdőbe büntibe.

De azóta kicsit félek a kutyától és ha ott van a kanapén, nem merek leülni mellé, mert nem tudom mi lesz a reakciója. Meg jó párszor látom a kutya szemein, hogy sunyi és azt üzeni, le ne merj ülni mellém.

Mondta a párom, nyugodtan üljek "rá" a kutyára, ha nem mozdul és utána szóljak rá.

Egyébként nekem is szót fogad a kutya, amikor kimegyünk sétálni, vagy elmegyünk a boltba... stb.

Szóval nem is értem, hogy miért most kezdte el, amikor már együtt élünk 4 hónapja.

Mit csinálhatnék, hogy a kutya felfogja, feljebb állok a ranglétrán és ne féltékenykedjen rám?


2015. jan. 23. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem féltékeny, csak nem tisztel. Olvass utána a falkavezérségnek, vagy ha nem elég, keress viselkedési problémákkal is foglalkozó kiképzőt vagy kutyasulit.
2015. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ez a kutyus mentett, ami azt jelenti, hogy a korábbi gazdái ütötték, verték és kitették az utcára.
2015. jan. 23. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:
És ez miért kapcsolódik ide?
2015. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kutya nem azért támad téged, mert meggyűlölte az emberiséget az előző gazdái brutalitása miatt. Egyszerűen azért, mert téged személy szerint nem tisztel. Elszállt az agya.

Kicsit le kéne faragni az egójából. Pl. mostantól nincs kanapén ülés. Etesd te (legalább néha) és ne engedd a kajájához nyúlni, csak engedéllyel. Ha utadban van, pl. keresztbe áll előtted, ne kerüld ki, hanem a lábad erőteljes lökésével utasítsd rendre (nem kell belerúgni, elég, ha érzi, hogy nincs joga korlátozni a mozgásodat).

Nyugodtan bújj össze a pároddal a kanapén, és egyszerűen ne engedjétek oda a kutyát.

És ha megint előfordul, hogy bevédi a párodat, akkor továbbra is nagyon határozottan tiltsátok. Minimum földre dobás és erőteljes Nem!, de a fürdőszobai magánzárka még jobb. Nem tudom, párod mennyire kutyás, de nem kell megvárni a tényleges odakapást: még jobb, ha az első sanda pillantásnál azonnal megy a rendreutasítás. Csak ennek az észrevételéhez némi tapasztalat kell.

2015. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!