Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhol azt látom, hogy azt...

Mindenhol azt látom, hogy azt mondják, hogy egy border collienek napi 4-5 óra foglalkozás kell (? )

Figyelt kérdés

Én imádom ezt a fajtát viszont ennyi időm nem lenne a kutyusra.

Napont 2 órám lenne rá.

Ezek szerint egy átlagos embernek nem is lehet bc-je?

Hiszen nagyon kevés ember van akinek ennyi a szabadideje.

Egy show vonalú kutyának is ennyi az igénye?



2015. jan. 23. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
2 óra kevés. Én is szájhúzogatva olvasom a túlhazudott foglalkozási időket itt, de bc-nak 2 óra nem lesz elég.
2015. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha panelban élsz, napi 3 séta, plusz szellemi foglalkozás kell neki, és hétvégén nagyobb séták, esetleg kirándulás!

Ha kertesben élsz, akkor is napi 3 óra aktív foglalkozás kell neki, és persze séták, hogy ingerek érjék. Ha mindenáron bct szeretnél, válassz show vonalút, valamivel nyugodtabbak.

2015. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz ulyen kutyám mert tudom, hogy nem tudnám kielégíteni az igényeit:(
2015. jan. 23. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem borderem van és egy kicsit túlzás ez a 4-5 óra. Igazából nagyon függ a foglalkozás minősége. Pl mikor aktívan tudunk kutyasuliba menni (másfél óra), akkor bőven elég neki még napközben fél óra, aztán reggelig alszik. Ha erdőbe megyünk akkor 1 óra alatt kidől, mezőn pedig másfél óra, plusz fél óra séta.

Ha csak otthon és a kertben tudnék vele foglalkozni, akkor valóban 4 órára lenne minimum szüksége, hisz megszokott közeg, nincs benne kihívás.

Én egyébként nem sportolok vele, csak hobbira, családtagként tartom, tehát nincsen agyonhajtva. Egy munkavonalú, vagy egy olyan border akivel rendszeresen sportoltak valószínűleg megőrülne ettől az életmódtól, de az enyém nem panaszkodik.

2015. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem borderem van, és szerintem eltúlozzák ezeket a dolgokat, ugyanis a bordernél van egy olyan határ, amin túl ha még tovább játszanak vele, bepörög és azt hiszik a gazdák, hogy nagy a mozgásigénye, mert nem veszik észre amikor a kutya már fáradni kezd. Amúgy nem a kutya mozgatásán van a hangsúly, hanem, hogy minél nagyobb agyi munkát végeztessünk velük. Én rengetegszer tapasztaltam már, hogy sokkal hamarabb kifárad, ha fél óra intenzív agyi munkát végeztetek vele, mint hogy több órán át futtassam. Megjegyzem, a tanulást, akkor kell abbahagyni, amikor a kutya a csúcson van. Nem szabad olyat csinálni, hogy na még egyszer, na még egyszer mert olyan jól megy. Ugyanis ha a csúcson hagyjuk abba, a kutya erre is fog visszaemlékezni, amikor a legjobban teljesített. Ezáltal a tanulási folyamatot is felgyorsítjuk. :)
2015. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
De ha nem akarsz vele ennyit foglalkozni, akkor mégis mi a szarnak vennél ilyen kutyát? Talán válassz olyat, amivel elég 1 órát foglalkozni 1 nap.
2015. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

Hol látod azt a szövegben, hogy nem szeretnék vele foglalkozni??????

Tudod nekem mint az emberek nagy részének van napközben dolgom

A többi választ köszönöm.

2015. jan. 23. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van, hobbi kutyák, tehát közel sincs annyi mozgásra szüksége, mint egy munkavonalú kutyának pl.

Szokás kérdése is szerintem, valamilyen szinten alkalmazkodnak a gazdi életmódjához.

Lakásban tartott kutyánál reálisnak tartom ezt a 3-4-5 órát, de családi házban azért nem. Az enyémek maguktól is elfutkorásznak egésznap, este van egy fél óra tanulás és egy kb. egy órás póráz nélküli séta, vagy ehelyett játék az udvarban. Előbbivel nyilván sokkal jobban elfáradnak, a játék az kevesebb időre meríti ki őket, mint a szimatolás, a világ felfedezése napról napra. Azt is megfigyeltem, hogy ha pl. kint vagyunk egész nap és kerti munka van, követnek mindenhova, közben dobálom nekik a labdát, akkor nap végén, már úgy fekszenek a kanapé előtt, mint valami ágyelők. Ennyi foglalkozással általában már nyugodtan alszanak aznap.

Persze ezen felül igénylik a gazdi közelségét, a szeretetet. Az enyémek hihetetlenül figyelem kiharcolós típusok. Mindig a gazdi közeléban (láb alatt) kell lenni, odadörgölőzni, bújni, tehát ha az aktív fárasztás meg is van 1,5-2 óra alatt simán, a szeretetből non stop kéne.

Ha ezt nem tudod felvállalni, akkor igen, sajnos nem neked való ez a fajta.

2015. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem kell napi 4-5 óra foglalkozás. persze egyed függő is, ne a legaktívabbat válaszd az alomból. a miénknek napi 4 séta van, a legrövidebb 15 perc, a leghosszabb 1 óra. heti 1-3 szor elmegyünk erdőbe, mezőre, ahol szabadon szaladgálhat, és minden nap van kis labdázás, botozás, a sétán belül. heti egyszer engedelmességi feladatok, trükközés. ő már 10 éves, fiatalabb korában több volt a tanítás. de szerintem napi 2 órába ezek beleférnek.
2015. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!