Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugtató/altató van...

Milyen nyugtató/altató van kutyának, ami nem káros, de hatásos?

Figyelt kérdés
Tudom, sokan fognak támadni ezért, és csak - kétségbeesésemben - érdeklődöm. A szomszéd kutyája egész éjjel ugat, nem tudok tőle aludni.Nekem is van kutyám, semmi bajom velük, de mikor reggel negyed hatkor alszom el, az már idegesítő. Kiabálni nem fogok sem a kutyával, sem a gazdájával. Szigetelgetem én az ablakot, a fülem, de azért ez anyagilag igen megterhelő. Ha lenne valami homeopátiás szer, ami nem drága, ártalmatlan, de hatásos, hogy ne koncertezzen, inkább invesztálnék be abba.
2010. febr. 8. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan van, amit beltérben lehet használni (konnektorba kell dugni, feromont párologtat), de gondolom kerti kutyáról van szó. A homeopátiás szereket egy ezzel foglalkozó állatorvostól kellene megkérdezni. Hosszú távon szerintem csak a kutya viselkedésének a megváltoztatása lenne a megoldás, amit el lehetne érni például azzal, ha naponta kivinnék sétálni, és jól lefárasztanák, hogy éjjel aludjon.
2010. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, kinti kutya. Mostanság be van zárva nappal, éjszakára engedik ki. Régen éjjel-nappal kint volt, az sem csillapította az ugatási vágyát. Ugat, társalog...vonyít:(
2010. febr. 8. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
És foglalkoznak vele, viszik sétálni? Sikerült már a gazdival beszélni erről a problémáról? Hogyan állnak hozzá a kérdéshez?
2010. febr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmit nem foglalkoznak vele:( be van zárva egész nap egy 3 nm-es kennelbe. múltkor már mondtam, hogy hajnalig nem aludtam tőle, de a szomszéd csak annyit mondott, hogy ő nem hall semmit. Jó a viszonyunk, de ki tudja, hogyan reagál, ha szólok egy ilyenért. Lehet, az lenne, hogy: "azért kutya, hogy ugasson." Persze, míg meg nem próbálom, nem tudhatom, csak konfliktus kerülő vagyok.
2010. febr. 9. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát mindenképpen megér. De ha a kutyát bezárva tartják, akkor nem csoda, hogy ugat. Nem vagyok nagyon járatos a témában, de lehet, hogy ez a szűk helyen bezárva tartás még az állatkínzás fogalmát is kimeríti (szerintem igen, de kérdés, hogy mit mond a törvény). Nemrég németjuhász kutyákat mentettek meg az állatvédők, mert kis kennelekben (ketrecekben) tartották őket. Nem is értem, hogy miért tart valaki kutyát, ha be van zárva, mert úgy még a házat sem tudja őrizni... Szintén nem ismerem a szabályokat, de csendháborítás miatt úgy tudom, az önkormányzathoz lehet fordulni. Csak nehogy az legyen a vége, hogy a sintér elviszi a kutyát, mert ő szegény nem tehet semmiről. Ha utánanézel a szabályoknak, és elmondod a gazdának, hogy mik lehetnek a következmények, akkor talán megembereli magát.

Még egy ötlet: lehet kapni olyan kutyajátékot, ami órákra leköti a figyelmét. Finom falatokat kell beletölteni, amiket nehezen tud kiszedni, ezért elszórakozik vele. Ha egy ilyet odaadnak neki este, akkor egy darabig tuti nem fog ugatni. [link]

2010. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, nagyon kedves vagy. Igen, én is sajnálom szegény kuttyot, mikor kicsi volt, sokat játszottam vele kerítésen keresztül (most is ugat egyből, hogy játszunk, ha meglát), de hát ez nem az én feladatom. Erre ott az én ebem. A kaput folyton nyitva hagyták régen, nem egy kutyájukat elütötte a kocsi, ez is járt már úgy, csak megúszta.
2010. febr. 9. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem, megoldódik a helyzet!
2010. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!